įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Namuose planuojamas remontas: kada reikia statybos leidimo?
2018-12-31

Dažnai būsto remontas pareikalauja ne tik išlaidų, bet ir fantazijos. Jos galima semtis iš įvairių interjero dizaino žurnalų, tačiau kartais ten esančios idėjos kelia klausimą, ar tokiems darbams jau nereikia statybos leidimo. Toks klausimas iškilo GRYNAS.lt skaitytojui, kuris sumanė įsirengti antresolę. Kokiais atvejais iš tikrųjų, remontuojant būstą, reikia statybos leidimo? Apie tai daug naudingos informacijos pateikiama "Delfi.lt" publikuotame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Daugiabučiai galės statytis saulės elektrines
2018-11-28

Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos parengtiems Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros energetikos įstatymų pakeitimams, kuriais sudaromos galimybės daugiabučių gyventojams tapti elektros energiją gaminančiais vartotojais. Apie tai rašo vz.lt čia. iliustracija - pixabay.com.

 

 

Skaityti daugiau
Ką žinoti svarbiausia, kilus ginčui su daugiabučio namo administratoriumi?
2018-11-22

Gyvenimas daugiabutyje – ne tik savo buto, bet ir bendrųjų namo patalpų tvarkymas bei priežiūra drauge su kaimynais. Kad šis procesas būtų sklandesnis, į pagalbą pasitelkiami daugiabučio namo administratoriai, tačiau rasti bendrą kalbą pavyksta ne visada – dažnas gyventojas skundžiasi nekokybiškomis arba per brangiomis daugiabučio namo priežiūros ir administravimo paslaugomis, kreipiasi į teismą. Ką reikėtų žinoti butų savininkams, kad teisinių ginčų šiais klausimais būtų kuo mažiau, o sutarimo – kuo daugiau?

 

Visų pirma, reikėtų atkeipti dėmesį, kad daugiabučio namo administratorius teikia paslaugas, susijusias su bendrojo naudojimo objektų (laiptinės, stogo, lifto, laiptų, vamzdyno ir pan.) valdymu, priežiūra, remontu ar kitokiu tvarkymu. Taigi daugiabučio namo administratoriaus pagrindinės pareigos yra dvejopo pobūdžio: jis teikia einamąją bendro naudojimo objektų priežiūrą (valymas, stebėjimas, tvarkymas ir pan.) bei yra atsakingas už bendro naudojimo objektų avarijų likvidavimą (sprogusių vamzdžių užsandarinimas, prakiurusio stogo užtaisymas, lifto gedimų šalinimas ir pan.).

Visą Rūtos Ponškaitytės-Liatukės komentarą skaitykite www.15min.lt čia.

 

Skaityti daugiau
Daugiabučiuose slypi tiksinti bomba: užliejus vandeniu padaroma milžiniška žala
2018-11-12

Geriau apsidrausti ir atlikti prevenciją, nei po to gailėtis. Ši taisyklė galioja daugelyje situacijų gyvenime, tačiau materialiąja išraiška ir kartais labai skaudžiai gali atsiliepti vandentiekio avarijos atveju. Tokia rizika yra tikėtina senos statybos daugiabučiuose dėl susidėvėjimo, tačiau gali nutikti ir dėl žmogiškosios klaidos, kad ir visai naujos statybos būstuose, pavyzdžiui, jeigu nebuvo pakankamai supresuoti vamzdžiai. Plačiau apie tai - www.15min.lt čia.

Skaityti daugiau
Susitvarkai savo namo fasadą – gauni finansinę paramą
2018-09-28

Centrinėje miesto dalyje gyvenantiems šiauliečiams bus siūloma finansinė parama už sutvarkytą daugiabučio fasadą. Miesto vaizdą pagražinę gyventojai iš savivaldybės galės atgauti iki pusės visų išlaidų. Ėmus tvarkyti centrines miesto gatves ir iškirtus neprižiūrėtus ir ligotus medžius, atsivėrė skauduliai – miestiečiams ir svečiams akis ėmė badyti smarkiai aptriušę namų fasadai. Todėl nuspręsta finansiškai paskatinti gyventojus tvarkytis savo nuosavybę. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Marijus Velička sakė, kad kaip pavyzdys buvo paimtas Kaunas. Šiame didmiestyje tokia programa vykdoma jau kelerius metus, ir tai matoma plika akimi – Laisvės alėjoje ir centrinėje miesto dalyje jau atnaujinta apie trečdalį namų fasadų. Šiaulių miesto savivaldybės komisija pasiūlė gyventojams kompensuoti pusę patirtų išlaidų. Tiesa, įvestas ir kainų „stogas“ – kaina už kvadratinį metrą sutvarkyto fasado negali siekti daugiau 50 eurų.

Visas Gintaro Šiupario straipsnis paskelbtas www.lrytas.lt čia.

Skaityti daugiau
Gyventojai švenčia pergalę: teisme apsigynė bankrutavus daugiabučio rangovui
2018-09-28

„Mes visi labai laimingi“, – išgirdusi Vilniaus apygardos teismo sprendimą džiaugsmo neslepia Klaipėdos Nidos gatvėje namo renovaciją inicijavusi aktyvi klaipėdietė Alina Velykienė. Šiandien penkių aukštų 80 butų daugiabutis spindi naujai, tačiau gyventojams teko patirti išbandymų, mat pirmasis rangovas vos apsiėmęs renovacijos darbus bankrutavo, o draudimo įmonė atsisakė išmokėti draudiminę išmoką. Tokių namų, susiduriančių su rangovo bankrotais, šalyje ne vienas, tačiau ieškančių teisybės, atrodo, nedaug.

 

Visą Jurgitos Andriejauskaitės straipsnį skaitykite www.15min.lt čia.

 

Skaityti daugiau
Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?
2018-09-25

Vilniuje liepą pristatyti pirmieji įrengti pusiau požeminiai atliekų konteineriai. Per artimiausius metus tokių aikštelių sostinėje žadama 755. Tačiau jų išdėstymo planas, kuris su gyventojais nederintas, o sudarytas laikantis tam tikrų taisyklių, kelia dalies vilniečių nepritarimą. Vieniems iki konteinerių bus toli, kitiems jie įrengiami per arti langų, užimant automobilių stovėjimo vietas. Plačiau - Violetos Grigaliūnaitės straipsnyje www.15min.lt čia.

Skaityti daugiau
Prieš akis styro kaimyno TV palydovas: ar turite teisę reikalauti jį nuimti
2018-09-25

Savavališkai gyventojai ant namo negali tvirtinti nei kondicionierių, nei TV palydovo lėkščių, o jei taip nutiko, turėtumėte kreiptis į namo administratorių. Taip LRT.lt sako Vilniaus savivaldybės atstovas Tauras Varenbergas. „Namo administratorius nustatęs, kad asmuo, pakabinęs SAT lėkštę, neturi minėto leidimo, turi kreiptis į Valstybinę teritorijų priežiūros statybos inspekciją. Inspekcija nustačiusi, kad SAT lėkštė pakabinta savavališkai, paprastai teikia privalomąjį nurodymą šalinti savavališkos statybos padarinius arba iki tam tikro termino įteisinti atliktus darbus“, – komentuoja T. Varenbergas.

 

Plačiau šia tema skaitykite www.lrt.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Iliustracija - pixabay.com.

 

 

 

Skaityti daugiau
Vieno Kauno rajono daugiabučio ne tik kiemas ypatingas, bet ir gyventojų santykiai
2018-09-13

Įkvepaintis gražus pavyzdys aprašytas naujienų portale "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje:

 

"Kauno rajone, Akademijos miestelyje, esančio daugiabučio kiemas – itin tvarkingas. Veja apsodinta įvairia augalija: greta dekoratyvinių tujų, pušų ir ąžuolų auga baobabas, maumedis, o spalvų suteikia magnolija, forsitija, raugerškis. Aplink namo fasadą – dekoratyvinių akmenukų takelis, įėjimus į laiptines puošia dailiuose vazonuose augančių pelargonijų, verbenų žiedai. Gėlynai – kruopščiai apravėti, žolė trumpai nupjauta. Pavyzdinga ne tik daugiabučio teritorijos aplinka, bet ir stipri kaimyniška dvasia.". 

 

Visą straipsnį skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Automatinė šildymo sistema – energijai taupyti
2018-09-10

Šildymo sistema yra labai svarbi daugiabučio namo dalis. Daugelyje (net 80 proc.) senųjų daugiabučių namų įrengtos vienvamzdės šildymo sistemos, kuriose vanduo iš vieno radiatoriaus žemyn teka į kitą. Kai yra finansinių ir techninių galimybių, senas šildymo sistemas rekomenduojama renovuoti kompleksiškai, t. y. atnaujinti visas sistemos dalis: šilumos paruošimo dalį (šiluminį mazgą), šilumnešio paskirstymo dalį (vamzdynus), patalpų šildymo prietaisus (radiatorius, konvektorius) ir jų mazgus. Tuomet pasiekiamas didžiausias energijos taupymo efektas.

 

Plačiau - www.udiena.lt čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.