įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Vyriausybė pritarė naujam daugiabučių renovacijos finansavimo modeliui
2017-06-07

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti įstatymo projektui. Juo siūloma 100 proc. apmokėti daugiabučio atnaujinimo projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas bei kompensuoti 30 proc. investicijų, tenkančių energinį efektyvumą didinančioms priemonėms.


Šią valstybės paramą numatoma teikti iš valstybės biudžeto, Europos Sąjungos ir kitomis lėšomis. Tikimasi, kad tai paskatins būstų savininkus dar aktyviau rengti ir įgyvendinti daugiabučių atnaujinimo projektus.

 

Įstatymo projekte nustatomos ilgalaikės valstybės paramos daugiabučiams modernizuoti teikimo sąlygos. Didelis dėmesys skiriamas namų atnaujinimo proceso kokybei, tad Vyriausybė įpareigojama patvirtinti projektų vertinimo ir įgyvendinimo priežiūros tvarką.

 

Įstatymo projektu taip pat sudaromos sąlygos daugiabučiams namams, kuriuos šiluma aprūpina kelis namus aptarnaujantis šilumos punktas, įsirengti individualų šilumos punktą. Tai leis sumažinti patiriamus šilumos energijos nuostolius namui šildyti, todėl mažės ir gyventojų išlaidos už šildymą. Lietuvoje yra apie 3 tūkst. tokių daugiabučių namų. Šių būstų savininkams būtų teikiama papildoma valstybės parama kompensuojant iki 10 proc. šių priemonių įgyvendinimo kainos.

Skaityti daugiau
Daugiabučių atnaujinimo projektams įgyvendinti – palankesnės sąlygos
2017-05-17

Lietuvos Respublikos Vyriausybė šiandienos posėdyje pritarė projekto dėl valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti pakeitimams. Tai gyventojams sudarys palankesnes sąlygas patvirtintiems daugiabučių atnaujinimo projektams įgyvendinti.

 

Paramos teikimo schema, kai apskaičiuoto dydžio valstybės parama išmokama per kelis metus nurašant palūkanas iki 0 procentų, nepriimtina gyventojams, sudėtinga administruoti, o finansų įstaigos pagal šią schemą atsisako dalyvauti programos įgyvendinime ir finansuoti projektus.

Skaityti daugiau
Pelno troškimas aptemdė daugiabučių administratorių akis?
2017-05-15

"Daugiabučio namo sistemos, stogas, fasadas ir pan. yra bendra butų savininkų nuosavybė, kurios priežiūra yra itin aktuali ir svarbi, nuo jų būklės priklauso būsto vertė ir naudojimosi juo saugumas bei patogumas. Būtent todėl yra labai svarbi butų savininkų teisė rinktis, kaip ir kas prižiūrės namą. Deja, kai kurie daugiabučių administratoriai šią teisę nusisavina ir mano galį patys spręsti už savininkus, kas jiems geriau, tiksliau, nuspręsti, kad jų pinigai byrės į bendrovės sąskaitą, nes jos atstovai – įžūlesni, apsukresni", - pasakoja žurnalistė Jurgita Šakienė kaunietišką istoriją straipsnyje, kurį galite paskaiyti naujienų portale "Kauno.diena.lt" čia.

Skaityti daugiau
Vilniaus m. savivaldybės programa "50 ir 50" gali padėti išspręsti problemas daugiabučių kiemuose
2017-05-14


Kelios Vilniaus bendrijos jau pasinaudojo savivaldybės teikiama 50 procentų parama ir prie daugiabučių Antakalnyje įsirengė naujus šaligatvius. Pasinaudodami savivaldybės parama kelius tvarkėsi ir Pušyno kelio, Stepono Batoro, Bražuolės, Kelmijos Sodų, Žemosios, Daubėnų, J.Dobkevičiaus, Varnės gatvių gyventojai ir įmonės. Programa „50 ir 50“ gali tapti sprendimu ir dėl vietų automobiliams trūkumo. Plačiau apie tai skaitykite "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia,

 

 

Skaityti daugiau
Kompensacijų renovacijai kapšas traukiasi
2017-05-12

Gana dažnai noras susivienyti ir imtis daugiabučio namo renovavimo darbų būna ir paskata įsteigti bendriją. Daug mūsų šalies daugiabučių namų savininkų jau pasinaudojo valstybės teikiamomis lengvatomis, tačiau parama renovavimui po truputį mažėja, galbūt pats laikas paskubėti? Kaip skelbia "Lzinios.lt", planuodama, kad šalyje kasmet bus atnaujinama ne mažiau kaip po 500 daugiabučių, Vyriausybė nori patikslinti finansinės paramos renovacijai teikimo tvarką. Opozicijos atstovas piktinasi, kad senų namų atnaujinimui pradedant buksuoti, valdžia nemato reikalo jam skirti daugiau dėmesio ir išteklių. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Ar išvykstant iš namų tikrai reikia užsukti vandens kranelius
2017-04-14

Dažnas yra girdėjęs apie būtinybę išeinant iš buto kaskart užsukti vandens kranelius. Tačiau kai kurie specialistai teigia, kad tai – pasenusi praktika, kuri tapo nebeaktualia. Specialistų nuomonės skiriasi, tačiau jie sutinka dėl vieno: labiau sunerimti turėtų senos statybos namuose butus turintys gyventojai, tačiau pavojų yra ir neseniai pastatytuose namuose. Plačiau apie tai skaitykite www.delfi.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Atliekų tvarkytojai siūlo sprendimus Vilniaus valdžiai: pusiau požeminiai konteineriai pakeistų Vilniaus veidą
2017-04-12

 

„Skaudu nuolat klausytis, kai sostinę tiek patys gyventojai, tiek užsienio svečiai nuolat kritikuoja dėl miesto veidą darkančių įvairių spalvų ir formų atliekų konteinerių. Todėl mes ėmėmės to, ko iš tiesų turėtų imtis apie miesto grožį galvojanti Vilniaus valdžia – pateikėme pavyzdžius, kaip galėtų atrodyti Vilnius dabartinius konteinerius pakeitus pusiau požeminiais“, – sako Jurgita Petrauskienė, atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ direktorė.

   

Pasirinktose sostinės vietose buvo nufotografuoti atliekų konteineriai ir virtualiai pakeisti pusiau požeminiais Suomijos gamintojo „Molok“ konteineriais.

 

„Daugumai vilniečių tikrai rūpi, kaip atrodo jų miestas. Todėl būtent savivaldybė labiausiai turėtų rūpintis miesto estetika ir skirti investicijų patrauklesnių bei patogesnių pusiau požeminių konteinerių įsigijimui – kad Vilnius stotų į vieną gretą su kitomis moderniomis Vakarų Europos sostinėmis, kuriose mums įprastų „varpelių“ nebepamatysi“, – kalba J. Petrauskienė.

 

Anot jos, pirminė investicija į pusiau požeminius konteinerius yra didesnė nei į antžeminius, tačiau jau po 5 eksploatavimo metų pusiau požeminiai konteineriai įgyja investicinį pranašumą, kuris vis didėja metams bėgant.

Skaityti daugiau
Daugumoje daugiabučių po renovacijos sutaupoma nuo 50 iki 70 proc. šilumos energijos
2017-04-11

Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA)  kasmet atlieka atnaujintų daugiabučių namų faktinių duomenų auditą – jo metu vertinami renovuoti namai, po kurių atnaujinimo yra praėjęs bent vienas šildymo sezonas. Šiais metai   s buvo vertinti 574 šalies daugiabučiai, atnaujinti 2015 metais.

 

Naujausio renovuotų daugiabučių namų energinio audito ataskaita rodo, jog renovacijos metu pasiekti rezultatai kai kuriais atvejais netgi ženkliai geresni nei planuota prieš renovaciją – po namo atnaujinimo jo  suvartojamos energijos sąnaudos sumažėja ir daugiau kaip 80 proc.

 

Pagal daugiabučių namų atnaujinimo programą, siekiant gauti valstybės paramą, po renovacijos namo suvartojamos šilumos energijos sąnaudos turi būti sumažintos ne mažiau kaip 40 proc. Remiantis naujausio energinio audito duomenimis, daugiau kaip pusėje vertintų atnaujintų daugiabučių po renovacijos sutaupoma nuo 50 iki 70 proc. šilumos energijos, ir net 11 proc. namų sutaupymai siekia nuo 70 proc. iki 87 proc.

Skaityti daugiau
Namo gyventojai nustebo, kad sumažinti mokesčius – taip paprasta
2017-04-11

Po 11 metų, praleistų Anglijoje, nusipirkęs butą Žaliųjų Ežerų gatvėje Rolandas Koveckis kaimynus įtikino tapti savo namo šeimininkais – įsteigė bendriją. Greitai paaiškėjo, kad taip gyventi kur kas patogiau.

 

„Tapome savo namo šeimininkais, esame pilietiški ir patys priimame sprendimus“, – džiaugiasi Žaliųjų Ežerų gatvės 5-ojo namo bendrijos pirmininkas R.Koveckis.

 

Ir nors bendriją nesėkmingai steigti buvo bandoma kelis kartus ir namo gyventojai į dar vieną bandymą žiūrėjo palyginti skeptiškai, R.Koveckis nenuleido rankų. Plačiau apie tai skaitykite "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Nuotrauka - S. Žiūros.

Skaityti daugiau
Sklandžiai renovacijai svarbi gerai organizuota bendrija
2017-04-06

Sklandžiai renovacijai, taip pat finansiniams reikalams tvarkyti svarbi gerai organizuota bendrija, kuriai administratoriai padeda konsultacijomis. „Gerai besitvarkančios bendrijos jau yra pasikeitusios laiptinės langus, sutvarkiusios stogą ar atlikusios kitus jų galimybes atitinkančius darbus. Tuomet ir renovacija būna pigesnė, nes nebūtina visko keisti iš pagrindų“, – teigia V. Taraškevičius. 

 

Visą straipsnį apie tai, kas svrabiausia apie renovaciją svarstantiems gyventojams, galite paskaityti naujienų portale www.tv3.lt čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.