įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Vilniaus m. savivaldybės programa "50 ir 50" gali padėti išspręsti problemas daugiabučių kiemuose
2017-05-14


Kelios Vilniaus bendrijos jau pasinaudojo savivaldybės teikiama 50 procentų parama ir prie daugiabučių Antakalnyje įsirengė naujus šaligatvius. Pasinaudodami savivaldybės parama kelius tvarkėsi ir Pušyno kelio, Stepono Batoro, Bražuolės, Kelmijos Sodų, Žemosios, Daubėnų, J.Dobkevičiaus, Varnės gatvių gyventojai ir įmonės. Programa „50 ir 50“ gali tapti sprendimu ir dėl vietų automobiliams trūkumo. Plačiau apie tai skaitykite "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia,

 

 

Skaityti daugiau
Kompensacijų renovacijai kapšas traukiasi
2017-05-12

Gana dažnai noras susivienyti ir imtis daugiabučio namo renovavimo darbų būna ir paskata įsteigti bendriją. Daug mūsų šalies daugiabučių namų savininkų jau pasinaudojo valstybės teikiamomis lengvatomis, tačiau parama renovavimui po truputį mažėja, galbūt pats laikas paskubėti? Kaip skelbia "Lzinios.lt", planuodama, kad šalyje kasmet bus atnaujinama ne mažiau kaip po 500 daugiabučių, Vyriausybė nori patikslinti finansinės paramos renovacijai teikimo tvarką. Opozicijos atstovas piktinasi, kad senų namų atnaujinimui pradedant buksuoti, valdžia nemato reikalo jam skirti daugiau dėmesio ir išteklių. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Ar išvykstant iš namų tikrai reikia užsukti vandens kranelius
2017-04-14

Dažnas yra girdėjęs apie būtinybę išeinant iš buto kaskart užsukti vandens kranelius. Tačiau kai kurie specialistai teigia, kad tai – pasenusi praktika, kuri tapo nebeaktualia. Specialistų nuomonės skiriasi, tačiau jie sutinka dėl vieno: labiau sunerimti turėtų senos statybos namuose butus turintys gyventojai, tačiau pavojų yra ir neseniai pastatytuose namuose. Plačiau apie tai skaitykite www.delfi.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Atliekų tvarkytojai siūlo sprendimus Vilniaus valdžiai: pusiau požeminiai konteineriai pakeistų Vilniaus veidą
2017-04-12

 

„Skaudu nuolat klausytis, kai sostinę tiek patys gyventojai, tiek užsienio svečiai nuolat kritikuoja dėl miesto veidą darkančių įvairių spalvų ir formų atliekų konteinerių. Todėl mes ėmėmės to, ko iš tiesų turėtų imtis apie miesto grožį galvojanti Vilniaus valdžia – pateikėme pavyzdžius, kaip galėtų atrodyti Vilnius dabartinius konteinerius pakeitus pusiau požeminiais“, – sako Jurgita Petrauskienė, atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ direktorė.

   

Pasirinktose sostinės vietose buvo nufotografuoti atliekų konteineriai ir virtualiai pakeisti pusiau požeminiais Suomijos gamintojo „Molok“ konteineriais.

 

„Daugumai vilniečių tikrai rūpi, kaip atrodo jų miestas. Todėl būtent savivaldybė labiausiai turėtų rūpintis miesto estetika ir skirti investicijų patrauklesnių bei patogesnių pusiau požeminių konteinerių įsigijimui – kad Vilnius stotų į vieną gretą su kitomis moderniomis Vakarų Europos sostinėmis, kuriose mums įprastų „varpelių“ nebepamatysi“, – kalba J. Petrauskienė.

 

Anot jos, pirminė investicija į pusiau požeminius konteinerius yra didesnė nei į antžeminius, tačiau jau po 5 eksploatavimo metų pusiau požeminiai konteineriai įgyja investicinį pranašumą, kuris vis didėja metams bėgant.

Skaityti daugiau
Daugumoje daugiabučių po renovacijos sutaupoma nuo 50 iki 70 proc. šilumos energijos
2017-04-11

Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA)  kasmet atlieka atnaujintų daugiabučių namų faktinių duomenų auditą – jo metu vertinami renovuoti namai, po kurių atnaujinimo yra praėjęs bent vienas šildymo sezonas. Šiais metai   s buvo vertinti 574 šalies daugiabučiai, atnaujinti 2015 metais.

 

Naujausio renovuotų daugiabučių namų energinio audito ataskaita rodo, jog renovacijos metu pasiekti rezultatai kai kuriais atvejais netgi ženkliai geresni nei planuota prieš renovaciją – po namo atnaujinimo jo  suvartojamos energijos sąnaudos sumažėja ir daugiau kaip 80 proc.

 

Pagal daugiabučių namų atnaujinimo programą, siekiant gauti valstybės paramą, po renovacijos namo suvartojamos šilumos energijos sąnaudos turi būti sumažintos ne mažiau kaip 40 proc. Remiantis naujausio energinio audito duomenimis, daugiau kaip pusėje vertintų atnaujintų daugiabučių po renovacijos sutaupoma nuo 50 iki 70 proc. šilumos energijos, ir net 11 proc. namų sutaupymai siekia nuo 70 proc. iki 87 proc.

Skaityti daugiau
Namo gyventojai nustebo, kad sumažinti mokesčius – taip paprasta
2017-04-11

Po 11 metų, praleistų Anglijoje, nusipirkęs butą Žaliųjų Ežerų gatvėje Rolandas Koveckis kaimynus įtikino tapti savo namo šeimininkais – įsteigė bendriją. Greitai paaiškėjo, kad taip gyventi kur kas patogiau.

 

„Tapome savo namo šeimininkais, esame pilietiški ir patys priimame sprendimus“, – džiaugiasi Žaliųjų Ežerų gatvės 5-ojo namo bendrijos pirmininkas R.Koveckis.

 

Ir nors bendriją nesėkmingai steigti buvo bandoma kelis kartus ir namo gyventojai į dar vieną bandymą žiūrėjo palyginti skeptiškai, R.Koveckis nenuleido rankų. Plačiau apie tai skaitykite "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Nuotrauka - S. Žiūros.

Skaityti daugiau
Sklandžiai renovacijai svarbi gerai organizuota bendrija
2017-04-06

Sklandžiai renovacijai, taip pat finansiniams reikalams tvarkyti svarbi gerai organizuota bendrija, kuriai administratoriai padeda konsultacijomis. „Gerai besitvarkančios bendrijos jau yra pasikeitusios laiptinės langus, sutvarkiusios stogą ar atlikusios kitus jų galimybes atitinkančius darbus. Tuomet ir renovacija būna pigesnė, nes nebūtina visko keisti iš pagrindų“, – teigia V. Taraškevičius. 

 

Visą straipsnį apie tai, kas svrabiausia apie renovaciją svarstantiems gyventojams, galite paskaityti naujienų portale www.tv3.lt čia.

Skaityti daugiau
Nuo kovo 30 d. vilniečius šildo „Vilniaus šilumos tinklai“: ką reikia žinoti apie atsiskaitymą
2017-04-04

Informacija įmonėms ir organizacijoms:

 

Nuo 2017 m. kovo  30 d. už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas Vilniaus miesto įmonės, organizacijos, įstaigos, bendrijos ir kiti juridiniai asmenys gali atsiskaityti atlikdami pavedimą į VŠT įmokų surinkimo sąskaitą LT167044060008151496 (AB SEB banke).
- pagal visas neapmokėtas PVM sąskaitas faktūras, kurias išrašė UAB „Vilniaus energija“ už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas, suteiktas iki 2017 m. kovo 29 d.;
- pagal PVM sąskaitas faktūras, kurias išrašys AB „Vilniaus šilumos tinklai“ už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas, suteiktas po 2017 m. kovo 29 d.

 

Informacija privaties asmenims:

 

Apmokėti sąskaitas ir deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis galite SEB banko, „Swedbank“, DNB banko, „Nordea Bank“, Medicinos banko, Šiaulių banko, „Citadelė“ banko, Grigiškių kredito unijos, „Lietuvos pašto“ skyriuose, „Maxima“ parduotuvių kasose, „Perlo“ terminalų vietose, „Lietuvos spaudos“ kioskuose. Mokėjimai bus priimti pagal „Vilniaus energijos“ sąskaitos brūkšninį kodą (jis pažymėtas 2-ame sąskaitos lape), todėl atvykę į įmokų surinkimo vietą pateikite gautą sąskaitą.

Skaityti daugiau
Siūloma naujai reglamentuoti daugiabučių namų administratorių skyrimą
2017-03-23

Siūloma įteisinti naujas Civilinio kodekso (CK) nuostatas, kurios skatins savivaldybių vykdomųjų institucijų paskirtus bendrojo naudojimo objektų administratorius teikti geresnės kokybės paslaugas. Siūloma numatyti, kad visais atvejais, likus šešiems mėnesiams iki daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo objektų administratoriaus paskyrimo termino pabaigos, būtų pradedama nauja administratoriaus skyrimo procedūra. Plačiau apie tai - "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Pasikeitė bendrijos pirmininkė, ir sąstingis baigėsi
2017-03-13

Prieš maždaug 20 metų įkurta daugiabučių namų savininkų bendrija "Spindulys" administruoja 20 pastatų. Šie išsidėstę ne viename rajone, o išsimėtę po miestą – Vytauto, Ligoninės, J.Janonio, Sportininkų, Klevų gatvėse. Kai kurie bendrijos nariai teigė, kad ilgą laiką namuose vyravo sąstingis – nebuvo organizuojami rimtesni atnaujinimo darbai. Tačiau prieš dvejus metus, kai bendrijos pirmininkės pareigas pradėjo eiti Nina Jankūnienė, situacija pasikeitė kardinaliai. Plačiau apie tai skaitykite www.klaipeda.diena.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.