įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Ar mūsų daugiabučiai saugūs, ar jie atitinka priešgaisrinius reikalavimus?
2017-07-20

Nors, atsižvelgiant į senųjų daugiabučių fasadus, jie yra saugiausi – jie nėra laidūs ugniai, priešgaisrinis saugumas, kuris yra namų viduje, nedžiugina. Tiesa, anot specialistų, ir naujos statybos namai gali būti nesaugūs, jei yra pastatyti nepaisant priešgaisrinių reikalavimų. Todėl ir Aplinkos ministerija, ir kitos atsakingos institucijos ketina akylai stebėti naujų pastatų statybą. Plačiau apie tai skaitykite naujienų portale "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Papasakojo, kodėl virš senų daugiabučių pakimba didžiulės baudos
2017-07-13

„Jeigu daugiabutis turi paskirtą administratorių, pavyzdžiui, komunalinio ūkio įmonę, reikia atsiminti, kad ji – ne visagalė. Be gyventojų sutikimo administratorius gali atlikti tik darbus, kurie išvardyti Statybos techninio reglamento Pagrindinių darbų sąraše. Į jį, beje, neįeina nei rimtesnis stogo, nei fasado remontas – tokiems darbams, kaip ir renovacijai, reikia gyventojų pritarimo bei lėšų“, – pasakoja savivaldybės darbuotoja. Plačiau apie tai skaitykite naijienų portale www.15min.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Daugiau kaip 4 tūkst. sostinės daugiabučių gyventojai patys pasirinks namo administratorių
2017-06-26

Metų pabaigoje – gruodžio 31 dieną, sostinėje baigiasi daugiabučių namų administratorių paskyrimo terminas ir gyventojai turės patys pasirinkti naujus administratorius arba, kaip rekomenduoja Vilniaus miesto savivaldybė, įsteigti namo bendriją ir patiems prižiūrėti namą arba pasirinkti namo prižiūrėtojus. 

 

„Žmonės pagaliau tampa savo namų šeimininkais ir patys spręs kokį savo daugiabučio namo administratorių nori matyti, o ne „paveldės“ iš seniau paskirtą vienos dominuojančios grupės įmonę. Daugiabučio namo administratoriumi bus paskirta ta įmonė, už kurią sutartinai balsuos daugiau nei pusė daugiabučio namo butų savininkų“, - sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

Iš viso Vilniuje yra 4076 daugiabučiai namai, kuriems administratoriai buvo paskirti dar 2012 metais ir šių metų pabaigoje jų gyventojai (134 839 asmenys) jau galės pasirinkti naują namo administratorių. Vykdydama Aplinkos ministerijos įpareigojimą pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką, savivaldybė jau rugpjūčio mėnesį pradės organizuoti daugiabučio namo administratoriaus rinkimus.

 

(Primename, kad gyventojai, norintys steigti bendriją, gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės konkursą laimėjusią įmonę „Ego sum“ (8 686 30484, el. p. apiebendrija@gmail.com.), teikiančią vilniečiams nemokamas konsultacijas bendrijų steigimo ir valdymo klausimais. Daugiau informacijos - www.bendrijukonsultavimas.lt)

 

Sauliaus Žiūros / Vilniau smiestos savivaldybės nuotrauka.

Skaityti daugiau
Estijoje renovuojant daugiabučius svarbiausias vaidmuo tenka bendrijoms
2017-06-23

Atsakomybę už visą daugiabučio modernizaciją prisiimanti daugiabučio bendrija, kuklus savivaldybių indėlis į renovaciją ir galimybė pasirinkti dalinę ir – mažiau kompensuojamą – būsto modernizaciją. Taip galima apibūdinti Estijos, kurioje 75 proc. gyventojų gyvena daugiabučiuose, renovacijos modelį. Visgi Lietuvoje, kur renovacijos modelis labiau centralizuotas, daugiabučių renovuota yra dvigubai daugiau. Labiausiai žavėjo Lietuvos savivaldybių aktyvumas Su Lietuvoje įgyvendinama Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa į Vilnių atvyko susipažinti Estijos Daugiabučių bendrijų asociacijos vadovai, energetikos ekspertai ir daugiabučių bendrijų pirmininkai. Svečiams buvo aprodyti keli modernizuoti daugiabučiai, pasirinkę pažangias energinio efektyvumo priemones – saulės kolektorius, šilumos siurblius ir t. t. Tačiau labiausiai svečiams į akis kritęs renovacijos Lietuvoje ypatumas – aktyvus savivaldybių vaidmuo modernizacijos procese.

 

Labiausiai žavėjo Lietuvos savivaldybių aktyvumas

 

Su Lietuvoje įgyvendinama Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa į Vilnių atvyko susipažinti Estijos Daugiabučių bendrijų asociacijos vadovai, energetikos ekspertai ir daugiabučių bendrijų pirmininkai. Svečiams buvo aprodyti keli modernizuoti daugiabučiai, pasirinkę pažangias energinio efektyvumo priemones – saulės kolektorius, šilumos siurblius ir t. t. Tačiau labiausiai svečiams į akis kritęs renovacijos Lietuvoje ypatumas – aktyvus savivaldybių vaidmuo modernizacijos procese.

Skaityti daugiau
Senamiesčio gyventojams – daugiau erdvės kiemuose, patarimas - steigti bendriją
2017-06-20

Vilniaus miestas skatina gyventojus būti savo kiemo šeimininkais, todėl pirmiausia siūloma gyventojams susiformuoti ir įsiteisinti žemės sklypą, esantį prie daugiabučio. Tam būtina įsteigti namo bendriją, jeigu daugiabutis namas tokios dar neturi.

 

Suformavus sklypą, gyventojai galės patys nusistatyti tvarką savo kieme ir fizinėmis priemonėmis apriboti pašalinio transporto patekimą į jį.

Skaityti daugiau
Visi gyventojai turi mokėti už bendrųjų patalpų šildymą
2017-06-19

Komisija, išnagrinėjusi vartotojo V. V. ir AB „Klaipėdos energija“ ginčą, pasisakė, kad šilumos tiekėjas teisėtai ir pagrįstai vartotojui teikia sąskaitas už bendrųjų patalpų šildymą.

 

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad jam priklausanti patalpa neturi jokio ryšio su daugiabučio namo laiptine – įrengtas atskiras įėjimas ir atskira šildymo sistema, apšiltintos sienos, lubos, grindys, pakeisti langai, todėl, vartotojo nuomone, šilumos tiekėjas neturėtų teikti mokėjimų už bendrosioms reikmėms suvartojamą šilumos energiją.

 

Tačiau Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, pasisakė, kad šiuo atveju šilumos tiekėjas yra visiškai teisus, nes pareigą mokėti už daugiabučio namo bendrųjų patalpų šildymą turi visi gyventojai, nepriklausomai nuo to, kaip šildomas jų butas, kaip į jį patenkama ar kurioje namo vietoje jis yra. Mokama suma apskaičiuojama proporcingai būsto plotui.

 

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos informacija.

Skaityti daugiau
Sukurtas elektroninis įrankis daugiabučius renovuojančioms bendrijoms
2017-06-09

Aplinkos ministerija praneša, kad nuo šiol daugiabučių namų bendrijoms įsigyti namo atnaujinimo (modernizavimo) darbus su projektavimu taps gerokai paprasčiau.

 

Viešoji įstaiga „CPO LT“, sukūrusi elektroninį įrankį „Elektroninių pirkimų centras“, papildė ji galimybe rangos darbus su projektavimu įsigyti pagal ekonominį naudingumą. Tai – viena iš daugybės priemonių, kuria siekiama daugiabučių renovavimą padaryti kuo prieinamesniu ir patrauklesniu. Naujasis įrankis yra skirtas subjektams, kuriems negalioja LR Viešųjų pirkimų nuostatos.

 

Primename, kad įsteigusiems bendrijas daugiabučių namų savininkams paprasčiau organizuoti ir priimti sprendimus dėl namo priežiūros ir atnaujinimo, ir lengviau prižiūrėti atliekamus darbus. Informacijos apie Vilniaus miesto savivaldybės projektą, kuriuo remiami bendrijas steigiantys ir jau įsteigę sostinės daugiabučių gyvenamųjų namų savininkai, rasite interneto svetainėje www.bendrijukonsultavimas.lt.

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.

Skaityti daugiau
Vyriausybė pritarė naujam daugiabučių renovacijos finansavimo modeliui
2017-06-07

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti įstatymo projektui. Juo siūloma 100 proc. apmokėti daugiabučio atnaujinimo projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas bei kompensuoti 30 proc. investicijų, tenkančių energinį efektyvumą didinančioms priemonėms.


Šią valstybės paramą numatoma teikti iš valstybės biudžeto, Europos Sąjungos ir kitomis lėšomis. Tikimasi, kad tai paskatins būstų savininkus dar aktyviau rengti ir įgyvendinti daugiabučių atnaujinimo projektus.

 

Įstatymo projekte nustatomos ilgalaikės valstybės paramos daugiabučiams modernizuoti teikimo sąlygos. Didelis dėmesys skiriamas namų atnaujinimo proceso kokybei, tad Vyriausybė įpareigojama patvirtinti projektų vertinimo ir įgyvendinimo priežiūros tvarką.

 

Įstatymo projektu taip pat sudaromos sąlygos daugiabučiams namams, kuriuos šiluma aprūpina kelis namus aptarnaujantis šilumos punktas, įsirengti individualų šilumos punktą. Tai leis sumažinti patiriamus šilumos energijos nuostolius namui šildyti, todėl mažės ir gyventojų išlaidos už šildymą. Lietuvoje yra apie 3 tūkst. tokių daugiabučių namų. Šių būstų savininkams būtų teikiama papildoma valstybės parama kompensuojant iki 10 proc. šių priemonių įgyvendinimo kainos.

Skaityti daugiau
Daugiabučių atnaujinimo projektams įgyvendinti – palankesnės sąlygos
2017-05-17

Lietuvos Respublikos Vyriausybė šiandienos posėdyje pritarė projekto dėl valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti pakeitimams. Tai gyventojams sudarys palankesnes sąlygas patvirtintiems daugiabučių atnaujinimo projektams įgyvendinti.

 

Paramos teikimo schema, kai apskaičiuoto dydžio valstybės parama išmokama per kelis metus nurašant palūkanas iki 0 procentų, nepriimtina gyventojams, sudėtinga administruoti, o finansų įstaigos pagal šią schemą atsisako dalyvauti programos įgyvendinime ir finansuoti projektus.

Skaityti daugiau
Pelno troškimas aptemdė daugiabučių administratorių akis?
2017-05-15

"Daugiabučio namo sistemos, stogas, fasadas ir pan. yra bendra butų savininkų nuosavybė, kurios priežiūra yra itin aktuali ir svarbi, nuo jų būklės priklauso būsto vertė ir naudojimosi juo saugumas bei patogumas. Būtent todėl yra labai svarbi butų savininkų teisė rinktis, kaip ir kas prižiūrės namą. Deja, kai kurie daugiabučių administratoriai šią teisę nusisavina ir mano galį patys spręsti už savininkus, kas jiems geriau, tiksliau, nuspręsti, kad jų pinigai byrės į bendrovės sąskaitą, nes jos atstovai – įžūlesni, apsukresni", - pasakoja žurnalistė Jurgita Šakienė kaunietišką istoriją straipsnyje, kurį galite paskaiyti naujienų portale "Kauno.diena.lt" čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.