įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Sostinės daugiabučių administravimo ypatumai: 59% pajamų už techninę priežiūrą gauna tas pats subrangovas
2017-09-23

Įdomi statistika: "<...> iš 38 įmonių, teikiančių daugiabučių administravimo paslaugas, didžioji dauguma priklauso tam pačiam savininkui. Tad, net jei ir pasirinksite naują paslaugos teikėją, greičiausiai pasikeis tik jo pavadinimas, o visus remonto darbus vykdys tas pats subrangovas. Todėl skundai sau, o namo priežiūra – sau. Per metus už daugiabučių priežiūrą Vilniuje galima susirinkti bent 7 mln. eurų: maždaug 3,6 mln eurų gauna daugiabučių administratoriai už administravimo paslaugas, apie 400 tūkst. eurų gyventojams kainuoja techninės priežiūros paslaugos, dar apie 3 mln. eurų gyventojai privalomai kaupia daugiabučių namų planiniams remonto darbams (o kur dar neplaniniai remontai...). 59% pajamų už techninę priežiūrą gauna tas pats subrangovas, tad galime nesunkiai įsivaizduoti monopolijos lygį Vilniaus daugiabučių priežiūroje."

 

Plačiau apie tai - "15min.lt" paskelbtame Kasparo Adomaičio pranešime čia.

Skaityti daugiau
Dau­gia­bu­čio bend­ri­ja ne­su­si­kal­ba dėl ta­ke­lio į gat­vę
2017-09-21

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si gar­baus am­žiaus Kur­šė­nų mies­to Vil­niaus gat­vės 19 na­mo gy­ven­to­ja dėl to, kad iš na­mo nė­ra tie­sio­gi­nio išė­ji­mo į Vil­niaus gat­vę. No­rint pa­tek­ti į pa­grin­di­nę mies­to gat­vę na­mo gy­ven­to­jams ten­ka apei­ti ki­tus dau­gia­bu­čius, ku­rie išė­ji­mą į gat­vę tu­ri. „Šiau­lių kraš­tas“ aiš­ki­no­si, kas truk­do at­si­ras­ti ta­ke­liui į gat­vę: po­pie­riu­kai, nu­brai­žy­tos sie­nos ar „vir­ši­nin­kų“ no­rai?

 

Visą straipsnį skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Kaip sekasi bendrijai, kuri išsinuomojo sklypą ir apsitvėrė jį tvora
2017-09-19

Architektų gatvės 212-asis namas – pirmasis iš senųjų daugiabučių, sklypą apsitvėręs tvora, taip įrodydamas, kad nėra ko laukti skambiais žodžiais apipintų kaimynijų projektų, kurių dar niekas nesiėmė įgyvendinti. Architektų gatvės 212-ojo namo gyventojai prisipažino laukę, kad iškilus tvorai pasipils nepatenkintų kaimynų skundai. Juk aptvertame kieme jau nepavedžiosi šuns. O ir automobilio po svetimais langais nebepastatysi.

 

Visą Arūno Dukmalako straipsnį "Į daugiabučio tvorą - ir pikti žvilgsniai" skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" čia.

Skaityti daugiau
Komercinės paskirties daugiabučių gyventojai bendrijas steigti gali, bet klausimas dėl padidintų tarifų kol kas lieka atviras
2017-09-15

Siekdami pelno nekilnojamojo turto plėtotojai rinkai pasiūlė butų, kurių paskirtis – ne gyvenamoji, o komercinė. Tokius butus įsigiję asmenys dabar negali būti tikri, kad valdžia nesugalvos jų turto apmokestinti, o komunalinių paslaugų teikėjai nepradės taikyti verslui nustatytų tarifų. Todėl šiuo metu tokie butai rinkoje nepageidaujami.

 

Komercinės paskirties būstuose šiuo metu gyvenantys žmonės gali išvengti NT mokesčio, o kai kurie komunalinių paslaugų teikėjai daro išimtis ir leidžia jiems mokėti pagal buitiniams vartotojams taikomus tarifus. Praktika skirtinga, be to, niekas negarantuoja, kad išimčių nebeliks.

 

Plačiau apie tai skaitykite Linos Mrazauskaitės straipsnyje "Pasitikrinkite, ar jūsų butas ne viešbutis? Gresia rimti nemalonumai", paskelbtame "Lzinios.lt" čia.

Skaityti daugiau
Rengiamos Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisos
2017-09-12

Aplinkos ministerija netrukus paskelbs naują kvietimą dalyvauti daugiabučių modernizavimo programoje, tačiau planuojama keisti keliamus reikalavimus paramai gauti. Seimo Energetikos komisija inicijuoja įstatymo pataisą, kad valstybė finansiškai remtų ir tuos investicinius projektus, kuriais būtų pertvarkytos tik senų daugiabučių šildymo sistemos, neišgražinant namo sienų, taip pat gali būti iškelti nauji reikalavimai šilumos taupymui.

 

Plačiau apie tai rašo Kazimieras Šliužas straipsnyje "Šilumos taupymo uždaviniai keis renovavimo procesą", jį skaitykite naujienų portale "Lzinios.lt" čia.

Skaityti daugiau
Butų savininkai patys rinksis prižiūrėtojus
2017-09-11

"Sostinėje rugsėjį prasideda daugiabučių namų administratorių rinkimai, kurių metu gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti balsavime ir pasirinkti norimą bei jų lūkesčius labiausiai atitinkantį namo administratorių", - primena ELTA savo pranešime, kurį paskelbė "Delfi.lt" (žr. čia).

 

Be informacijos apie administratoriaus pasirinkimo tvarką, pranešama ir apie nemokamą pagalbą steigiantiems bendrijas:

 

"Savivaldybės teigimu, daugiabučio namo patalpų savininkai gali pasirinkti ir kitą namo valdymo būdą - steigti bendriją ar pasirašyti jungtinės veiklos sutartį. Iki 2018 m. rugpjūčio 2 d. savivaldybė apmoka visas naujų bendrijų steigimo išlaidas - teikia VĮ Registrų centro suformuotus patalpų savininkų sąrašus, dengia notaro, įregistravimo Juridinių asmenų ir Nekilnojamojo turto registruose kaštus. Gyventojai, norintys steigti bendriją, gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės konkursą laimėjusią įmonę „Ego sum“ (8 686 30484, el. p. apiebendrija@gmail.com.), teikiančią vilniečiams nemokamas konsultacijas bendrijų steigimo ir valdymo klausimais (www.bendrijukonsultavimas.lt)".

 

Skaityti daugiau
Ar administratorius privalo derinti darbų sąmatas su daugiabučio gyventojais?
2017-09-10

„Pagal Civilinį kodeksą, buto savininkas neprivalo apmokėti išlaidų, dėl kurių jis nėra davęs sutikimo ir kurios nesusijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais privalomaisiais statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimais. Todėl šiuo atveju, nustačius, kad latakų tvarkymo darbai nėra laikomi vienais iš techninės priežiūros pagrindinių darbų, taip pat nėra laikomi privalomaisiais darbais, o dėl šių darbų nebuvo gautas butų ir kitų savininkų daugumos pritarimas, gyventojui nekyla pareiga atlyginti šių darbų atlikimo išlaidas“, – komentavo teisininkas. Š.Neniškis patarė gyventojams, ginantiems savo interesus, pirmiausia kreiptis į administratorių raštu, kad šis leistų susipažinti su informacija, susijusia su organizuotu darbų pirkimu, sudaryta pirkimo sutartimi ir vykdytais darbais. „Nustačius, kad administratoriaus veiksmai yra galimai neteisėti, gyventojai turi teisę kreiptis į teismą, ginčydami tokius administratoriaus veiksmus bei sudarytas sutartis“, – apibendrino jis.

 

Šaltinis - 15min.lt, visą straipsnį apie administratoriaus iniciatyva pakeistus latakus skaitykite čia.

 

Patarimas norintiems kontroliuoti namo priežiūros ir remonto darbus - steikite bendriją, o vilniečiams - dar ir pasinaudokite savivaldybės pagalba, apie kurią plačiau galite sužinoti čia.

Iliustracija - pixabay.com.

Skaityti daugiau
V. Benkunskas. Demokratijos šventė Vilniaus daugiabučiuose – ko bijo ūsuoti advokatai?
2017-09-02

Daugiau nei 4 tūkstančiai Vilniaus daugiabučių namų netrukus prasidės namo administratoriaus rinkimai. Savivaldybės organizuojamuose ir prižiūrimuose rinkimuose gyventojai galės pasirinkti jiems tinkamiausią įmonę, kuri prižiūrės ir tvarkys jų namo teritoriją ir bendrąsias erdves.

Atrodytų viskas paprasta – ką gyventojai pasirinks, tas ir dirbs. Tačiau tokios gyventojų laisvės rinktis labai nenori ir visaip kaip jai priešinasi kelios suinteresuotos dabar namus prižiūrinčios grupuotės, teigdamos, kad jokių susirinkimų organizuoti nereikia ir savivaldybę kaltina neteisėta veikla. Todėl, siekiant išblaškyti desperatiškai skleidžiamus propagandos dūmus, verta prisiminti visą šios istorijos eigą.
 
Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "Delfi.lt" čia.

Skaityti daugiau
Buitinių atliekų šachtos daugiabučiuose - sovietmečio reliktai
2017-08-22

"Tokie namai kelia ir aplinkinių namų gyventojų pyktį, mat šiukšlių tvarkytojams kaskart išvežant atliekas iš tokio namo tenka privažiuoti iki pat jo – riedėti šaligatviais, borteliais, vejomis, užtverti eismą ir pan.", - rašoma naujienų portale "Klaipeda.diena.lt" paskelbtame straipsnyje. Plačiau apie klaipėdiečių požiūrį į buotinių atliekų šachtas daugiabučiuose skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Daugiabučių namų bendrijoms ir administratoriams – nauja priemonė
2017-07-26

Daugiabučių namų savininkų bendrijos ar administratoriai, kuriems Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos netaikomos, per naują VšĮ CPO LT sukurtą elektroninę priemonę Elektroninį pirkimų centrą (https://epc.cpo.lt/) gali paprastai ir skaidriai įsigyti daugiabučių namų modernizavimo darbų. Plačiau apie tai "Alfa.lt" čia. ir "Epc.cpo.lt" čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.