įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Vilniuje – nauji atliekų vežėjai ir mažesnės kainos už šiukšlių išvežimą
2017-10-30

Sostinės savivaldybė turi gerų žinių vilniečiams – nuo šiol mieste gerės atliekų tvarkymas, o mokestis už jį bus net 20-30 proc. mažesnis. Savivaldybės konkursą mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti ir išvežti laimėjo trys įmonės – UAB „VSA Vilnius“, UAB „Ekonovus“ bei UAB „Ecoservice“.
 

„Pasirašius šias sutartis, tikimės, kad atliekų tvarkymo sistemos administravimas taps skaidresnis, efektyvesnis ir racionalesnis. Be viso to, savivaldybė turės visišką kontrolę ir tikslius skaičius, todėl vilniečiai nemokės „už orą“ – atliekos bus sveriamos kiekviename maršrute, duomenys bus kaupiami ir analizuojami.“, – naujosios sistemos privalumus vardijo atliekų tvarkymo klausimus kuruojantis vicemeras Linas Kvedaravičius.
 

Iki šiol galiojusi atliekų tvarkymo sistema neužtikrino pakankamos kontrolės ir savivaldybė neturėjo duomenų apie dabartinių atliekų vežėjų sutartis su administratoriais, bendrijomis ir kt. Pagal naująją tvarką mišrių komunalinių atliekų vežėjai sudarys sutartis tiesiogiai su savivaldybe, o ne su gyventojais.
 

Rinkliava bus renkama į savivaldybės biudžetą. Mokėjimo pranešimus atliekų turėtojai gaus ne iš pastato administratoriaus ar bendrijos, o tiesiogiai iš savivaldybės.
 

Iš viso yra numatyta 15 skirtingų rinkliavos dydžių: daugiabučiams ir individualiems namams, viešbučiams, gydymo, maitinimo bei kt. įstaigoms, sodininkų bendrijoms, nes kiekvieno jų veikla, turinti įtakos atliekų susidarymui, yra labai skirtinga, susidaro skirtingos jų aptarnavimo sąnaudos.

Skaityti daugiau
Tūkstančių gyventojų laukia pokyčiai: skaitiklius tikrins dažniau
2017-10-17

Pakeisti visus vandens skaitiklius, kur kas dažniau juos metrologiškai tikrinti, o kartu ir didinti vandens pardavimo kainą prireikė veikiausiai dėl to, kad Lietuvoje vanduo yra per kietas. Plačiau apie tai skaitykite "Delfi.lt" paskelbtame Martyno Žilionio straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Norite užsitverti įvažiavimą į daugiabučio kiemą? Pirma išsipirkite arba išsinuomokite žemę
2017-10-16

Tai viena, tai kita Šilutės daugiabučių namų bendrija nedrąsiai prabyla apie norą užsitverti įvažiavimus į savo kiemus specialiais pakeliamaisiais užtvarais. Savivaldybės Eismo saugumo komisija neseniai nagrinėjo vieną tokį prašymą, kurį parašė vieno Cintjoniškių gatvės daugiabučio bendrijos pirmininkas, remdamasis bendrijos narių sprendimu. Visgi aiškėja, jog ne ši komisija sprendžia tokius klausimus, o ir patys daugiabučio gyventojai greičiausiai dar persigalvos, kai sužinos, kad norint įrengti užtvarus jiems teks nepigiai nuomotis arba išsipirkti iš valstybės žemę.  Plačiau apie tai skaitykite www.silutesnaujienos.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Sostinės daugiabučių administravimo ypatumai: 59% pajamų už techninę priežiūrą gauna tas pats subrangovas
2017-09-23

Įdomi statistika: "<...> iš 38 įmonių, teikiančių daugiabučių administravimo paslaugas, didžioji dauguma priklauso tam pačiam savininkui. Tad, net jei ir pasirinksite naują paslaugos teikėją, greičiausiai pasikeis tik jo pavadinimas, o visus remonto darbus vykdys tas pats subrangovas. Todėl skundai sau, o namo priežiūra – sau. Per metus už daugiabučių priežiūrą Vilniuje galima susirinkti bent 7 mln. eurų: maždaug 3,6 mln eurų gauna daugiabučių administratoriai už administravimo paslaugas, apie 400 tūkst. eurų gyventojams kainuoja techninės priežiūros paslaugos, dar apie 3 mln. eurų gyventojai privalomai kaupia daugiabučių namų planiniams remonto darbams (o kur dar neplaniniai remontai...). 59% pajamų už techninę priežiūrą gauna tas pats subrangovas, tad galime nesunkiai įsivaizduoti monopolijos lygį Vilniaus daugiabučių priežiūroje."

 

Plačiau apie tai - "15min.lt" paskelbtame Kasparo Adomaičio pranešime čia.

Skaityti daugiau
Dau­gia­bu­čio bend­ri­ja ne­su­si­kal­ba dėl ta­ke­lio į gat­vę
2017-09-21

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si gar­baus am­žiaus Kur­šė­nų mies­to Vil­niaus gat­vės 19 na­mo gy­ven­to­ja dėl to, kad iš na­mo nė­ra tie­sio­gi­nio išė­ji­mo į Vil­niaus gat­vę. No­rint pa­tek­ti į pa­grin­di­nę mies­to gat­vę na­mo gy­ven­to­jams ten­ka apei­ti ki­tus dau­gia­bu­čius, ku­rie išė­ji­mą į gat­vę tu­ri. „Šiau­lių kraš­tas“ aiš­ki­no­si, kas truk­do at­si­ras­ti ta­ke­liui į gat­vę: po­pie­riu­kai, nu­brai­žy­tos sie­nos ar „vir­ši­nin­kų“ no­rai?

 

Visą straipsnį skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Kaip sekasi bendrijai, kuri išsinuomojo sklypą ir apsitvėrė jį tvora
2017-09-19

Architektų gatvės 212-asis namas – pirmasis iš senųjų daugiabučių, sklypą apsitvėręs tvora, taip įrodydamas, kad nėra ko laukti skambiais žodžiais apipintų kaimynijų projektų, kurių dar niekas nesiėmė įgyvendinti. Architektų gatvės 212-ojo namo gyventojai prisipažino laukę, kad iškilus tvorai pasipils nepatenkintų kaimynų skundai. Juk aptvertame kieme jau nepavedžiosi šuns. O ir automobilio po svetimais langais nebepastatysi.

 

Visą Arūno Dukmalako straipsnį "Į daugiabučio tvorą - ir pikti žvilgsniai" skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" čia.

Skaityti daugiau
Komercinės paskirties daugiabučių gyventojai bendrijas steigti gali, bet klausimas dėl padidintų tarifų kol kas lieka atviras
2017-09-15

Siekdami pelno nekilnojamojo turto plėtotojai rinkai pasiūlė butų, kurių paskirtis – ne gyvenamoji, o komercinė. Tokius butus įsigiję asmenys dabar negali būti tikri, kad valdžia nesugalvos jų turto apmokestinti, o komunalinių paslaugų teikėjai nepradės taikyti verslui nustatytų tarifų. Todėl šiuo metu tokie butai rinkoje nepageidaujami.

 

Komercinės paskirties būstuose šiuo metu gyvenantys žmonės gali išvengti NT mokesčio, o kai kurie komunalinių paslaugų teikėjai daro išimtis ir leidžia jiems mokėti pagal buitiniams vartotojams taikomus tarifus. Praktika skirtinga, be to, niekas negarantuoja, kad išimčių nebeliks.

 

Plačiau apie tai skaitykite Linos Mrazauskaitės straipsnyje "Pasitikrinkite, ar jūsų butas ne viešbutis? Gresia rimti nemalonumai", paskelbtame "Lzinios.lt" čia.

Skaityti daugiau
Rengiamos Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisos
2017-09-12

Aplinkos ministerija netrukus paskelbs naują kvietimą dalyvauti daugiabučių modernizavimo programoje, tačiau planuojama keisti keliamus reikalavimus paramai gauti. Seimo Energetikos komisija inicijuoja įstatymo pataisą, kad valstybė finansiškai remtų ir tuos investicinius projektus, kuriais būtų pertvarkytos tik senų daugiabučių šildymo sistemos, neišgražinant namo sienų, taip pat gali būti iškelti nauji reikalavimai šilumos taupymui.

 

Plačiau apie tai rašo Kazimieras Šliužas straipsnyje "Šilumos taupymo uždaviniai keis renovavimo procesą", jį skaitykite naujienų portale "Lzinios.lt" čia.

Skaityti daugiau
Butų savininkai patys rinksis prižiūrėtojus
2017-09-11

"Sostinėje rugsėjį prasideda daugiabučių namų administratorių rinkimai, kurių metu gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti balsavime ir pasirinkti norimą bei jų lūkesčius labiausiai atitinkantį namo administratorių", - primena ELTA savo pranešime, kurį paskelbė "Delfi.lt" (žr. čia).

 

Be informacijos apie administratoriaus pasirinkimo tvarką, pranešama ir apie nemokamą pagalbą steigiantiems bendrijas:

 

"Savivaldybės teigimu, daugiabučio namo patalpų savininkai gali pasirinkti ir kitą namo valdymo būdą - steigti bendriją ar pasirašyti jungtinės veiklos sutartį. Iki 2018 m. rugpjūčio 2 d. savivaldybė apmoka visas naujų bendrijų steigimo išlaidas - teikia VĮ Registrų centro suformuotus patalpų savininkų sąrašus, dengia notaro, įregistravimo Juridinių asmenų ir Nekilnojamojo turto registruose kaštus. Gyventojai, norintys steigti bendriją, gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės konkursą laimėjusią įmonę „Ego sum“ (8 686 30484, el. p. apiebendrija@gmail.com.), teikiančią vilniečiams nemokamas konsultacijas bendrijų steigimo ir valdymo klausimais (www.bendrijukonsultavimas.lt)".

 

Skaityti daugiau
Ar administratorius privalo derinti darbų sąmatas su daugiabučio gyventojais?
2017-09-10

„Pagal Civilinį kodeksą, buto savininkas neprivalo apmokėti išlaidų, dėl kurių jis nėra davęs sutikimo ir kurios nesusijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais privalomaisiais statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimais. Todėl šiuo atveju, nustačius, kad latakų tvarkymo darbai nėra laikomi vienais iš techninės priežiūros pagrindinių darbų, taip pat nėra laikomi privalomaisiais darbais, o dėl šių darbų nebuvo gautas butų ir kitų savininkų daugumos pritarimas, gyventojui nekyla pareiga atlyginti šių darbų atlikimo išlaidas“, – komentavo teisininkas. Š.Neniškis patarė gyventojams, ginantiems savo interesus, pirmiausia kreiptis į administratorių raštu, kad šis leistų susipažinti su informacija, susijusia su organizuotu darbų pirkimu, sudaryta pirkimo sutartimi ir vykdytais darbais. „Nustačius, kad administratoriaus veiksmai yra galimai neteisėti, gyventojai turi teisę kreiptis į teismą, ginčydami tokius administratoriaus veiksmus bei sudarytas sutartis“, – apibendrino jis.

 

Šaltinis - 15min.lt, visą straipsnį apie administratoriaus iniciatyva pakeistus latakus skaitykite čia.

 

Patarimas norintiems kontroliuoti namo priežiūros ir remonto darbus - steikite bendriją, o vilniečiams - dar ir pasinaudokite savivaldybės pagalba, apie kurią plačiau galite sužinoti čia.

Iliustracija - pixabay.com.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.