įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Atnaujinant daugiabučio „vizitinę kortelę“ – liftą ir laiptinę
2017-11-16

Senos statybos daugiabučiai, dalyvaudami Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, gali ne tik sutaupyti energijos, bet ir įgyvendinti priemones, padedančias iš esmės atnaujinti svarbiausias namo bendras patalpas – laiptinę, bei modernizuoti itin daug elektros energijos naudojančius senus liftus ir tokiu būdu sukurti jaukesnę ir saugesnę aplinką name. Plačiau apie šias galimybes skaitykite "15min.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Nuotrauka - pixabay.com.

 

Skaityti daugiau
Kur dėti sugrėbtus lapus? Naujas finansinis kirtis ieškantiems lengvos išeities: pažeidėjus gaudys ir kameromis
2017-11-16

Miestų gyventojams šiuo metu tikras galvosopis, kur padėti sugrėbtus lapus. Už prie konteinerių paliktas krūvas ar kartu su šiukšlėmis sumestus lapus gresia baudos. Štai Panevėžio savivaldybė ragina vežti lapus tiesiai į sąvartyną ar specialiai žaliosioms atliekoms kaupti skirtus konteinerius, tačiau jų mieste vos 5, tad gyventojai nesuka galvos ir lapus vis tiek verčia prie konteinerių. Nuo šiol tokius pažeidėjus Panevėžys sukruto gaudyti – ėmė organizuoti reidus. Visą staripsnį ir vaizdo medžiagą rasite www.tv3.lt čia.

Skaityti daugiau
„Vilniaus vandenys“ kviečia iš šešėlio trauktis savavališkai prisijungusius ir už paslaugas nemokančius klientus
2017-11-10

„Vilniaus vandenys“ skelbia akciją. Tris mėnesius – nuo šių metų lapkričio iki kitų metų vasario – gyventojai gali kreiptis ir pranešti apie savavališką prisijungimą prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklų. Gyventojams, dėl įvairių priežasčių tapusiems neteisėtais klientais, nebus taikomos sankcijos. Jie gaus visą reikalingą įmonės specialistų pagalbą, galės iškart teisėtai naudotis paslaugomis, o būtinus dokumentus galės susitvarkyti per metus.
 


Nebaudžiami už padarytą nusižengimą gyventojai galės naudotis centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklais. Laikinai nuotekų tvarkymo paslauga bus teikiama ir tiems klientams, kurie prie centralizuoto nuotakyno dabar yra savavališkai prijungę savo paviršinių (lietaus) nuotekų tinklus. Tikimasi, kad akcija leis patikslinti realiai aptarnaujamų klientų skaičių, o tai įmonei padės tinkamai planuoti tinklų plėtrą ir mažinti patiriamus nuostolius.

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Menininkė nori važinėti po Lietuvą ir „sodinti“ medžius ant namų sienų
2017-11-08

Marijampolėje, šalia Pašešupio parko, stovintis daugiabutis, neseniai atgijęs po renovacijos, pasipuošė išskirtiniu piešiniu. Ant vienos namo sienos jauna dailininkė „užaugino“ Gyvybės medį. Plačiau apie tai rašoma www.lrytas.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Liko kvailio vietoje: patikėję statytojo pažadais dabar už automobilių statymą mokės nežmoniškas sumas
2017-11-02

Reikėtų įforminti sutartimi dar prieš įsigyjant būstą, kad bus užtikrinta nemokama vieta automobiliui statytojo sklype. Žmonės tikrai turėtų atsakingiau į tai žiūrėti ir vertinti situaciją. Visą straipsnį apie vilniečių patirtį kovoje dėl žadėtų nemokamų automobilių aikštelių skaitykite "Delfi.lt" čia. Dar savininkams būtų patarimas - įsteigus bendriją perimti namo valdymą į savo rankas.

Skaityti daugiau
Bendrijų pirmininkai tampa atpirkimo ožiais?
2017-11-02

Ką reiš­kia bū­ti bend­ri­jos pir­mi­nin­ku?

„Vi­sų pir­ma žmo­gus tu­ri bū­ti ge­ru va­dy­bi­nin­ku. Vi­sų ga­lų spe­cia­lis­tu ne­bū­si, bet tu­ri ži­no­ti, kur kreip­tis, kur ieš­ko­ti in­for­ma­ci­jos, spe­cia­lis­tų: san­tech­ni­kų, elekt­ri­kų, ap­dai­li­nin­kų. Dar rei­kia bū­ti ko­mu­ni­ka­bi­liam. Rei­kia bend­rau­ti su žmo­nė­mis. Kar­tais ir ki­li­mė­liu rei­kia pa­bū­ti, į ku­rį nu­si­šluos­tys ko­jas, ir žai­bo­lai­džiu, o rei­ka­lui esant ir pa­sto­vė­ti už sa­ve tu­ri. La­biau­siai ga­li­mus kan­di­da­tus į pir­mi­nin­kus tai ir at­bai­do, kad rei­kės daug bend­rau­ti“, – sa­ko L. Ra­ma­naus­kas. Visą straipsnį skaitykite www.skastas.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Praradus pajamas – įmokas už renovaciją padengia valstybė
2017-10-31

Naujausi Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenys rodo, kad vidutinė vieno buto investicija į renovaciją, įvertinus skiriamą valstybės paramą, siekia 6 570 eurų. Nors dauguma Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje dalyvaujančių gyventojų susimoka renovacijos kreditą per pirmus penkerius metus, aktualumo nepraranda klausimai, susiję su renovacijos paskolos likimu tuo atveju, jeigu butas renovuotame name atiteks paveldėtojams, bus parduotas arba jo dabartiniai gyventojai tiesiog negalės įvykdyti savo finansinių įsipareigojimų ir mokėti kiekvieną mėnesį numatytos kredito dalies. Plačiau apie tai skaitykite naujienų portale "15min.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Vilniuje – nauji atliekų vežėjai ir mažesnės kainos už šiukšlių išvežimą
2017-10-30

Sostinės savivaldybė turi gerų žinių vilniečiams – nuo šiol mieste gerės atliekų tvarkymas, o mokestis už jį bus net 20-30 proc. mažesnis. Savivaldybės konkursą mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti ir išvežti laimėjo trys įmonės – UAB „VSA Vilnius“, UAB „Ekonovus“ bei UAB „Ecoservice“.
 

„Pasirašius šias sutartis, tikimės, kad atliekų tvarkymo sistemos administravimas taps skaidresnis, efektyvesnis ir racionalesnis. Be viso to, savivaldybė turės visišką kontrolę ir tikslius skaičius, todėl vilniečiai nemokės „už orą“ – atliekos bus sveriamos kiekviename maršrute, duomenys bus kaupiami ir analizuojami.“, – naujosios sistemos privalumus vardijo atliekų tvarkymo klausimus kuruojantis vicemeras Linas Kvedaravičius.
 

Iki šiol galiojusi atliekų tvarkymo sistema neužtikrino pakankamos kontrolės ir savivaldybė neturėjo duomenų apie dabartinių atliekų vežėjų sutartis su administratoriais, bendrijomis ir kt. Pagal naująją tvarką mišrių komunalinių atliekų vežėjai sudarys sutartis tiesiogiai su savivaldybe, o ne su gyventojais.
 

Rinkliava bus renkama į savivaldybės biudžetą. Mokėjimo pranešimus atliekų turėtojai gaus ne iš pastato administratoriaus ar bendrijos, o tiesiogiai iš savivaldybės.
 

Iš viso yra numatyta 15 skirtingų rinkliavos dydžių: daugiabučiams ir individualiems namams, viešbučiams, gydymo, maitinimo bei kt. įstaigoms, sodininkų bendrijoms, nes kiekvieno jų veikla, turinti įtakos atliekų susidarymui, yra labai skirtinga, susidaro skirtingos jų aptarnavimo sąnaudos.

Skaityti daugiau
Tūkstančių gyventojų laukia pokyčiai: skaitiklius tikrins dažniau
2017-10-17

Pakeisti visus vandens skaitiklius, kur kas dažniau juos metrologiškai tikrinti, o kartu ir didinti vandens pardavimo kainą prireikė veikiausiai dėl to, kad Lietuvoje vanduo yra per kietas. Plačiau apie tai skaitykite "Delfi.lt" paskelbtame Martyno Žilionio straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Norite užsitverti įvažiavimą į daugiabučio kiemą? Pirma išsipirkite arba išsinuomokite žemę
2017-10-16

Tai viena, tai kita Šilutės daugiabučių namų bendrija nedrąsiai prabyla apie norą užsitverti įvažiavimus į savo kiemus specialiais pakeliamaisiais užtvarais. Savivaldybės Eismo saugumo komisija neseniai nagrinėjo vieną tokį prašymą, kurį parašė vieno Cintjoniškių gatvės daugiabučio bendrijos pirmininkas, remdamasis bendrijos narių sprendimu. Visgi aiškėja, jog ne ši komisija sprendžia tokius klausimus, o ir patys daugiabučio gyventojai greičiausiai dar persigalvos, kai sužinos, kad norint įrengti užtvarus jiems teks nepigiai nuomotis arba išsipirkti iš valstybės žemę.  Plačiau apie tai skaitykite www.silutesnaujienos.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.