įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Šildymo kainos šią žiemą gali augti
2017-11-23

Nors šildymo sąskaitos dydis labai priklauso nuo suvartojamos šilumos kiekio, sostinė, o ir kiti miestai, kuriuose šildomasi daugiausia dujomis, nuo Naujųjų metų gali tikėtis kiek didesnių sąskaitų. „Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pirmajam 2018 metų ketvirčiui ketina nustatyti 12,5 proc. didesnę vidutinę dujų rinkos kainą. Dėl dujų kainos didėjimo šilumos kaina vilniečiams kitais metais padidėtų 1–2 proc., palyginti su 2017 metų lapkričio mėnesio kaina“, – LRT.lt sako Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) komunikacijos vadovė Edita Sirutienė.

Skaityti daugiau
Atsinaujino automobilių stovėjimo aikštelę
2017-11-22

Kol vieni dejuoja, kad daugiabučių namų kiemuose esančios automobilių stovėjimo aikštelės yra prastos būklės ir daugelyje jų netelpa gyventojų automobiliai, J. Basanavičiaus g. 124-ojo namo bendrija ėmė ir patys susitvarkė kieme esančią aikštelę, o ateities planuose – įrengti dar vieną. Dar vienas geras pavyzdys aprašytas straipsnyje, paskelbtame naujienų portale "Rinkosaikste.lt" čia.

Skaityti daugiau
Kova su lapais – be reklamos
2017-11-22

"Esame 13-ojo namo gyventojai. Pas mus įkurta bendrija. Matėme, kas dėjosi praėjusią savaitę, tad surengėme talką. Ne "lenininę", o paprastą, klaipėdietišką", – pasakojo bendrijos "Jūra" pirmininkė Apolonija Jekeliūnienė. Visą pasakojimą apie gerosios patirties pavyzdį skaitykite www.diena.lt čia.

Skaityti daugiau
Atnaujinant daugiabučio „vizitinę kortelę“ – liftą ir laiptinę
2017-11-16

Senos statybos daugiabučiai, dalyvaudami Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, gali ne tik sutaupyti energijos, bet ir įgyvendinti priemones, padedančias iš esmės atnaujinti svarbiausias namo bendras patalpas – laiptinę, bei modernizuoti itin daug elektros energijos naudojančius senus liftus ir tokiu būdu sukurti jaukesnę ir saugesnę aplinką name. Plačiau apie šias galimybes skaitykite "15min.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Nuotrauka - pixabay.com.

 

Skaityti daugiau
Kur dėti sugrėbtus lapus? Naujas finansinis kirtis ieškantiems lengvos išeities: pažeidėjus gaudys ir kameromis
2017-11-16

Miestų gyventojams šiuo metu tikras galvosopis, kur padėti sugrėbtus lapus. Už prie konteinerių paliktas krūvas ar kartu su šiukšlėmis sumestus lapus gresia baudos. Štai Panevėžio savivaldybė ragina vežti lapus tiesiai į sąvartyną ar specialiai žaliosioms atliekoms kaupti skirtus konteinerius, tačiau jų mieste vos 5, tad gyventojai nesuka galvos ir lapus vis tiek verčia prie konteinerių. Nuo šiol tokius pažeidėjus Panevėžys sukruto gaudyti – ėmė organizuoti reidus. Visą staripsnį ir vaizdo medžiagą rasite www.tv3.lt čia.

Skaityti daugiau
„Vilniaus vandenys“ kviečia iš šešėlio trauktis savavališkai prisijungusius ir už paslaugas nemokančius klientus
2017-11-10

„Vilniaus vandenys“ skelbia akciją. Tris mėnesius – nuo šių metų lapkričio iki kitų metų vasario – gyventojai gali kreiptis ir pranešti apie savavališką prisijungimą prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklų. Gyventojams, dėl įvairių priežasčių tapusiems neteisėtais klientais, nebus taikomos sankcijos. Jie gaus visą reikalingą įmonės specialistų pagalbą, galės iškart teisėtai naudotis paslaugomis, o būtinus dokumentus galės susitvarkyti per metus.
 


Nebaudžiami už padarytą nusižengimą gyventojai galės naudotis centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklais. Laikinai nuotekų tvarkymo paslauga bus teikiama ir tiems klientams, kurie prie centralizuoto nuotakyno dabar yra savavališkai prijungę savo paviršinių (lietaus) nuotekų tinklus. Tikimasi, kad akcija leis patikslinti realiai aptarnaujamų klientų skaičių, o tai įmonei padės tinkamai planuoti tinklų plėtrą ir mažinti patiriamus nuostolius.

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Menininkė nori važinėti po Lietuvą ir „sodinti“ medžius ant namų sienų
2017-11-08

Marijampolėje, šalia Pašešupio parko, stovintis daugiabutis, neseniai atgijęs po renovacijos, pasipuošė išskirtiniu piešiniu. Ant vienos namo sienos jauna dailininkė „užaugino“ Gyvybės medį. Plačiau apie tai rašoma www.lrytas.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Liko kvailio vietoje: patikėję statytojo pažadais dabar už automobilių statymą mokės nežmoniškas sumas
2017-11-02

Reikėtų įforminti sutartimi dar prieš įsigyjant būstą, kad bus užtikrinta nemokama vieta automobiliui statytojo sklype. Žmonės tikrai turėtų atsakingiau į tai žiūrėti ir vertinti situaciją. Visą straipsnį apie vilniečių patirtį kovoje dėl žadėtų nemokamų automobilių aikštelių skaitykite "Delfi.lt" čia. Dar savininkams būtų patarimas - įsteigus bendriją perimti namo valdymą į savo rankas.

Skaityti daugiau
Bendrijų pirmininkai tampa atpirkimo ožiais?
2017-11-02

Ką reiš­kia bū­ti bend­ri­jos pir­mi­nin­ku?

„Vi­sų pir­ma žmo­gus tu­ri bū­ti ge­ru va­dy­bi­nin­ku. Vi­sų ga­lų spe­cia­lis­tu ne­bū­si, bet tu­ri ži­no­ti, kur kreip­tis, kur ieš­ko­ti in­for­ma­ci­jos, spe­cia­lis­tų: san­tech­ni­kų, elekt­ri­kų, ap­dai­li­nin­kų. Dar rei­kia bū­ti ko­mu­ni­ka­bi­liam. Rei­kia bend­rau­ti su žmo­nė­mis. Kar­tais ir ki­li­mė­liu rei­kia pa­bū­ti, į ku­rį nu­si­šluos­tys ko­jas, ir žai­bo­lai­džiu, o rei­ka­lui esant ir pa­sto­vė­ti už sa­ve tu­ri. La­biau­siai ga­li­mus kan­di­da­tus į pir­mi­nin­kus tai ir at­bai­do, kad rei­kės daug bend­rau­ti“, – sa­ko L. Ra­ma­naus­kas. Visą straipsnį skaitykite www.skastas.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Praradus pajamas – įmokas už renovaciją padengia valstybė
2017-10-31

Naujausi Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenys rodo, kad vidutinė vieno buto investicija į renovaciją, įvertinus skiriamą valstybės paramą, siekia 6 570 eurų. Nors dauguma Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje dalyvaujančių gyventojų susimoka renovacijos kreditą per pirmus penkerius metus, aktualumo nepraranda klausimai, susiję su renovacijos paskolos likimu tuo atveju, jeigu butas renovuotame name atiteks paveldėtojams, bus parduotas arba jo dabartiniai gyventojai tiesiog negalės įvykdyti savo finansinių įsipareigojimų ir mokėti kiekvieną mėnesį numatytos kredito dalies. Plačiau apie tai skaitykite naujienų portale "15min.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.