įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Pelną nešantis stogas: įsirengė saulės jėgainę ir sprendimo tikrai nesigaili
2017-12-04

Iš saulės jėgainių, įrengtų ant daugiabučio stogo, galima sutaupyti arba net uždirbti. Tuo jau įsitikino dviejų Vilniaus daugiabučių gyventojai. Jie DELFI žurnalistus pakvietė ant stogo ir parodė, kaip viskas atrodo iš arti. Visą "Delfi.lt" paskelbtą Aurelijos Karaliūtės straipsnį skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Liftų modernizavimas – saugumo garantas
2017-12-04

Renovuojant daugiabučius liftams atnaujinti taip pat galima gauti 30 proc. siekiančią valstybės paramą, tačiau ne visi gyventojai pasinaudoja šia galimybe. Plačiau apie tai skaitykite "Naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde" paskelbtame Linos Dransenkaitės straipsnyje čia

Skaityti daugiau
To dar nebuvo: kova dėl daugiabučių pasiekė piką
2017-12-01

Panevėžio daugiabučių namų bendrijos paskutiniais metais pajuto, kokios jos svarbios pastatus administruojančioms įmonėms. Iš viso mieste priežiūros paslaugas daugiabučiams teikti gali 6 bendrovės. Plačiau apie tai skaitykite "Delfi.lt" paskelbtame Ingridos Nagrockienės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Dideli darbai prasideda nuo mažų arba kaip bendrijos pirmininkas svajoja apie visą renovuotą Aukštakalnį
2017-11-28

Ar sienos po renovacijos nepradės pelyti? Kiek kainuos renovacija? Ar statybininkai kokybiškai atliks darbą? – tokie ir kiti klausimai skambėdavo susirinkimuose, kuriuose Taikos gatvės namų nr. 77 ir 79 gyventojai sprendė savo daugiabučių renovacijos reikalus. Taip buvo iš pradžių, kai reikėjo rasti atsakymą į hamletišką klausimą: renovuoti ar nerenovuoti namus. Dabar, kai sprendimas priimtas, renovacijos baubas, pasirodo, yra visai nebaisus. Plačiau apie uteniškių patrtį skaitykite naujienų portale  www.utena.lt čia

Skaityti daugiau
Gyvenate šalia statybvietės? Štai ką reikėtų žinoti!
2017-11-27

Dažnas vilnietis, gyvenantis greta statybvietės, skundžiasi nemaloniais garsais ryte, kai dar norėtųsi nusnūsti, arba vakare, po darbų. Tuo labiau kad skundai telieka paburnojimais, mat daugelis nežino, nei nuo kelių statybos turėtų prasidėti, nei kur skambinti, jei triukšmas nesiliauja. 15min paprašė Vilniaus miesto savivaldybės pateikti informaciją, ką turėtų žinoti žmogus, šalia kurio namų vyksta statybos. Plačiau apie tai skaitykite Viktorijos Karsokaitės straipsnyje, paskelbtame www.15min.lt čia.

Skaityti daugiau
Vis daugiau kalbama apie kompostavimo galimybes prie daugiabučių
2017-11-27

Ar nebūtų puiku, jei bute persodinant gėles, senas, vazone užsistovėjusias žemes galėtume išmesti ne į bendrą buitinių atliekų, bet į komposto konteinerį? Taip žaliąsias, namuose ir lauke susikaupiančias, atliekas paversdami natūralia, vertinga trąša. Domimės, ar ateis ta diena, kai kompostuoti turės ir daugiabučių gyventojai.

Skaitykite Aurelijos Karaliūtės straipsnį, kurį paskelbė "Delfi.lt" čia.

Skaityti daugiau
Mokestis už liftą daugiabutyje – lyg už stogą: mokėti tenka ir nesinaudojantiems
2017-11-23

„Liftai yra priskiriami kitokiai įrangai, priklausančiai bendrosios dalinės nuosavybės teise butų ir kitų patalpų savininkams. Tokiu būdu daugiabučio namo liftas bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso visiems daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkams. Daugiabučio namo pirmo ir antro aukšto butų ir kitų patalpų savininkus atleisti nuo mokesčių už lifto remontą ir/ar atnaujinimą, kaip bendrosios nuosavybės išlaikymą, nėra teisinio pagrindo“, – teigė E.Šlajūtė.

 

Tad daugiabučio administratoriai, vykdydami savo prievoles, turi laikytis įstatymų ir administravimą nustatančio akto nustatytų taisyklių. „Teisės aktuose nėra numatytos išlygos, kad, jei daugiabučio namo pirmojo ar antrojo aukšto patalpų savininkai (naudotojai), patekdami į savo patalpas, liftu nesinaudoja, jiems galėtų būti neskaičiuojami mokesčiai už liftų remontą ir jų techninę priežiūrą, išlaikymą“, – sakė laikinoji Būsto administravimo skyriaus vedėja.

Skaityti daugiau
Šildymo kainos šią žiemą gali augti
2017-11-23

Nors šildymo sąskaitos dydis labai priklauso nuo suvartojamos šilumos kiekio, sostinė, o ir kiti miestai, kuriuose šildomasi daugiausia dujomis, nuo Naujųjų metų gali tikėtis kiek didesnių sąskaitų. „Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pirmajam 2018 metų ketvirčiui ketina nustatyti 12,5 proc. didesnę vidutinę dujų rinkos kainą. Dėl dujų kainos didėjimo šilumos kaina vilniečiams kitais metais padidėtų 1–2 proc., palyginti su 2017 metų lapkričio mėnesio kaina“, – LRT.lt sako Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) komunikacijos vadovė Edita Sirutienė.

Skaityti daugiau
Atsinaujino automobilių stovėjimo aikštelę
2017-11-22

Kol vieni dejuoja, kad daugiabučių namų kiemuose esančios automobilių stovėjimo aikštelės yra prastos būklės ir daugelyje jų netelpa gyventojų automobiliai, J. Basanavičiaus g. 124-ojo namo bendrija ėmė ir patys susitvarkė kieme esančią aikštelę, o ateities planuose – įrengti dar vieną. Dar vienas geras pavyzdys aprašytas straipsnyje, paskelbtame naujienų portale "Rinkosaikste.lt" čia.

Skaityti daugiau
Kova su lapais – be reklamos
2017-11-22

"Esame 13-ojo namo gyventojai. Pas mus įkurta bendrija. Matėme, kas dėjosi praėjusią savaitę, tad surengėme talką. Ne "lenininę", o paprastą, klaipėdietišką", – pasakojo bendrijos "Jūra" pirmininkė Apolonija Jekeliūnienė. Visą pasakojimą apie gerosios patirties pavyzdį skaitykite www.diena.lt čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.