įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Nauji atliekų vežėjai paslaugas mažesnėmis kainomis pradės teikti jau nuo pavasario
2017-12-20

Sostinės Taryba norėdama užtikrinti kokybišką atliekų tvarkymą ir kontrolę nusprendė, kad nauji atliekų vežėjai vilniečiams paslaugas pradės teikti jau kitų metų gegužės 1 dieną. Nuo šios dienos taip pat įsigalios vietinė dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą. 

 

Toks terminas nustatytas tam, kad atliekų vežėjai galėtų pasiruošti tinkamai ir kokybiškai teikti paslaugas pagal naujas konkurso sąlygas – aprūpinti vilniečius konteineriais, juos sužymėti elektroniniais RFID žymekliais, įsigyti Euro 6 standarto šiukšliavežes, aprūpinti jas svėrimo įranga, instaliuoti GPS bei duomenų perdavimo sistemas.

 

Savivaldybės konkursą mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti ir išvežti laimėjo trys įmonės – UAB „VSA Vilnius“, UAB „Ekonovus“ bei UAB „Ecoservice“. Pasirašius naujas 7 metų trukmės atliekų tvarkymo sutartis su viešojo konkurso nugalėtojais pagerės atliekų tvarkymas.

Skaityti daugiau
Vyriausybės atstovė: prievolė tvarkyti šalia daugiabučio esančias teritorijas – nepagrįsta įstatymais
2017-12-16

Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė Ukmergės rajono savivaldybės tarybai pateikė teikimą, siūlydama artimiausiame posėdyje svarstyti Ukmergės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių nuostatų pakeitimo ar panaikinimo klausimą. Pareigūnė teigia, jog prievolė daugiabučių namų savininkams tvarkyti ir prižiūrėti jiems nepriklausančią, tačiau Ukmergės miesto daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalų specialiajame plane apibrėžtą daugiabučiui priskirtą žemės sklypą, nepagrįsta įstatymais bei prieštarauja aukštesnės galios teisės aktų nuostatoms.

 

Rajono meras Rolandas Janickas mano, jog šiuo atveju Vyriausybės atstovė į situaciją pažiūrėjo formaliai. „Mes turime kitą nuomonę ir bandysime ją ginti. Ukmergė nėra pirma šalies savivaldybė, kur daugiabučių gyventojai prisideda prie miesto aplinkos tvarkymo. Jei tai būtų daroma vien biudžeto lėšomis, negalėtume judėti į priekį – sėdėtume visi ir tik raudotume…“ – samprotavo meras.

 

Plačiau apie tai - www.gzeme.lt paskelbtame Loretos Ežerskytės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Draudikų reikalavimai šokiravo daugiabučio gyventojus
2017-12-14

Panevėžio Kniaudiškių gatvės 23-iojo namo gyventojai pastaruosius metus gyveno kaip ant adatų. Prieš beveik dvejus metus, 2016 m. sausį neaiškiomis aplinkybėmis buvo aplietas pirmame aukšte esantis butas. Kadangi turtas buvo apdraustas, draudikai atlygino žalą, tačiau vėliau ją nusprendė išieškoti iš visų daugiabučio gyventojų. Apie tai, kaip pavyk dyventojams apsiginti, skaitykite Linos Dranseikaitės straipsnyje, paskelbtame www.sekunde.lt čia.

Skaityti daugiau
Pelną nešantis stogas: įsirengė saulės jėgainę ir sprendimo tikrai nesigaili
2017-12-04

Iš saulės jėgainių, įrengtų ant daugiabučio stogo, galima sutaupyti arba net uždirbti. Tuo jau įsitikino dviejų Vilniaus daugiabučių gyventojai. Jie DELFI žurnalistus pakvietė ant stogo ir parodė, kaip viskas atrodo iš arti. Visą "Delfi.lt" paskelbtą Aurelijos Karaliūtės straipsnį skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Liftų modernizavimas – saugumo garantas
2017-12-04

Renovuojant daugiabučius liftams atnaujinti taip pat galima gauti 30 proc. siekiančią valstybės paramą, tačiau ne visi gyventojai pasinaudoja šia galimybe. Plačiau apie tai skaitykite "Naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde" paskelbtame Linos Dransenkaitės straipsnyje čia

Skaityti daugiau
To dar nebuvo: kova dėl daugiabučių pasiekė piką
2017-12-01

Panevėžio daugiabučių namų bendrijos paskutiniais metais pajuto, kokios jos svarbios pastatus administruojančioms įmonėms. Iš viso mieste priežiūros paslaugas daugiabučiams teikti gali 6 bendrovės. Plačiau apie tai skaitykite "Delfi.lt" paskelbtame Ingridos Nagrockienės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Dideli darbai prasideda nuo mažų arba kaip bendrijos pirmininkas svajoja apie visą renovuotą Aukštakalnį
2017-11-28

Ar sienos po renovacijos nepradės pelyti? Kiek kainuos renovacija? Ar statybininkai kokybiškai atliks darbą? – tokie ir kiti klausimai skambėdavo susirinkimuose, kuriuose Taikos gatvės namų nr. 77 ir 79 gyventojai sprendė savo daugiabučių renovacijos reikalus. Taip buvo iš pradžių, kai reikėjo rasti atsakymą į hamletišką klausimą: renovuoti ar nerenovuoti namus. Dabar, kai sprendimas priimtas, renovacijos baubas, pasirodo, yra visai nebaisus. Plačiau apie uteniškių patrtį skaitykite naujienų portale  www.utena.lt čia

Skaityti daugiau
Gyvenate šalia statybvietės? Štai ką reikėtų žinoti!
2017-11-27

Dažnas vilnietis, gyvenantis greta statybvietės, skundžiasi nemaloniais garsais ryte, kai dar norėtųsi nusnūsti, arba vakare, po darbų. Tuo labiau kad skundai telieka paburnojimais, mat daugelis nežino, nei nuo kelių statybos turėtų prasidėti, nei kur skambinti, jei triukšmas nesiliauja. 15min paprašė Vilniaus miesto savivaldybės pateikti informaciją, ką turėtų žinoti žmogus, šalia kurio namų vyksta statybos. Plačiau apie tai skaitykite Viktorijos Karsokaitės straipsnyje, paskelbtame www.15min.lt čia.

Skaityti daugiau
Vis daugiau kalbama apie kompostavimo galimybes prie daugiabučių
2017-11-27

Ar nebūtų puiku, jei bute persodinant gėles, senas, vazone užsistovėjusias žemes galėtume išmesti ne į bendrą buitinių atliekų, bet į komposto konteinerį? Taip žaliąsias, namuose ir lauke susikaupiančias, atliekas paversdami natūralia, vertinga trąša. Domimės, ar ateis ta diena, kai kompostuoti turės ir daugiabučių gyventojai.

Skaitykite Aurelijos Karaliūtės straipsnį, kurį paskelbė "Delfi.lt" čia.

Skaityti daugiau
Mokestis už liftą daugiabutyje – lyg už stogą: mokėti tenka ir nesinaudojantiems
2017-11-23

„Liftai yra priskiriami kitokiai įrangai, priklausančiai bendrosios dalinės nuosavybės teise butų ir kitų patalpų savininkams. Tokiu būdu daugiabučio namo liftas bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso visiems daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkams. Daugiabučio namo pirmo ir antro aukšto butų ir kitų patalpų savininkus atleisti nuo mokesčių už lifto remontą ir/ar atnaujinimą, kaip bendrosios nuosavybės išlaikymą, nėra teisinio pagrindo“, – teigė E.Šlajūtė.

 

Tad daugiabučio administratoriai, vykdydami savo prievoles, turi laikytis įstatymų ir administravimą nustatančio akto nustatytų taisyklių. „Teisės aktuose nėra numatytos išlygos, kad, jei daugiabučio namo pirmojo ar antrojo aukšto patalpų savininkai (naudotojai), patekdami į savo patalpas, liftu nesinaudoja, jiems galėtų būti neskaičiuojami mokesčiai už liftų remontą ir jų techninę priežiūrą, išlaikymą“, – sakė laikinoji Būsto administravimo skyriaus vedėja.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.