įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Ar daugiabučių liftai veikia pagal nustatytą darbo laiką?
2018-04-17

Vienintelis pasiteisinimas, kodėl liftas nedirba, – gedimas, dėl kurio nebegalima užtikrinti maksimalaus gyventojų saugumo, teigia Aplinkos ministerijos atstovas Ramūnas Šveikauskas. Anot jo, visais kitais atvejais liftas privalo veikti. Plačiau apie tai - www.15min.lt čia.

 

Skaityti daugiau
Skaidrios bendrijų buhalterinės apskaitos verslas gimė iš problemos
2018-03-11

Toji problema – kiauras daugiabučio namo, kuriame gyveno, stogas. „2008-aisiais labai augo kainos, todėl namo administratorius per gyventojų susirinkimą pranešė, kad stogo remontui reikės sukaupti daugiau lėšų. Stogui gyventojai jau kaupė ketverius ar penkerius metus, tad visus ištiko šokas. Iš esmės tai buvo ne susirinkimas, o kunkuliuojanti lava“, – prisimena verslininkas.

 

Gabrielė Pastaukaitėwww.etaplius.lt.

 

Pakvietęs į svečius, verslininkas Remigijus Nemira vaišina lašiniais ir duona. „Esu paprastas – kaip ir daugelis šiauliečių“, – sako jis. Būtent ši kraštiečių savybė traukia vėl ir vėl sugrįžti į Šiaulius, nors R. Nemira daugiau nei 10 metų gyvena Vilniuje. Maždaug tiek pat metų klesti ir jo verslas, prasidėjęs nuo paprasto atsitiktinumo – į rankas pakliuvusios stogdengio vizitinės kortelės.

 

Šiaulių universitetas – iniciatyvų kalvė

 

Užaugęs viename pietinio mikrorajono daugiabutyje, R. Nemira gimtajame mieste svečiuojasi pakankamai dažnai. Aplanko išsiilgusius tėvus, pagiria arba švelniai pabara savo biure triūsiančius darbuotojus, pasidžiaugia vietiniu eismu – kokia laimė, kai reikiamą tašką gali pasiekti per penkiolika minučių.

 

Gera prisiminti ir studentiškus laikus: „Studijavau ekonomiką Šiaulių universitete, tuomečiame Socialinių mokslų fakultete, kurio dekanas buvo Teodoras Tamošiūnas. Jį labai gerbėme, jis skatino visas mūsų iniciatyvas. Užtekdavo prasitarti, kad vyksta konkursas, kad norime nuvažiuoti, ir dekanas iš karto klausdavo, ko mums trūksta. Sakydavome, kad viską turime – tereikia transporto. „Transportas bus“, – užtikrindavo jis. Ir būdavo.“

 

Gražiais žodžiais R. Nemira taip pat mini ŠU Mokslo ir technologijų parką, kuriame įkūrė studentų verslo inkubatorių. Būtent ten būsimasis verslininkas pradėjo plėtoti savo idėją, kuri, pasak jo, gimė iš kasdienės problemos.

Skaityti daugiau
Patarimai, kaip sumažinti sąskaitas už šildymą
2018-02-28

Žiemai ir toliau „šiepiant šalčio dantis“ su nerimu laukiame sąskaitos už šildymą. Išlaidos už šilumos suvartojimą sudaro apie 80 procentų visų būsto energijai skirtų išlaidų. Kaip galime padidinti šilumos vartojimo efektyvumą ir sumažinti šildymo sąskaitas?

 

Plačiau apie tai - "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Vilniečiai kviečiami pasitikrinti, ar nepermoka už atliekų tvarkymą
2018-02-27

Vilniaus savivaldybė skatina vilniečius pasitikrinti, ar jie nepermoka už atliekų tvarkymo paslaugas. Aiškėja, kad kai kurių Vilniaus daugiabučių gyventojams taikomi atliekų tvarkymo tarifai viršija nustatytas maksimalias ribas, o pati savivaldybė tokius daugiabučių namų administratorių ir bendrijų veiksmus gali išaiškinti tik su vilniečių pagalba.

 

Sausio mėnesį į savivaldybę kreipėsi Žvėryne, Elnių g. esančio daugiabučio namo gyventoja, klausdama dėl jos mokamo atliekų tvarkymo mokesčio, kuris siekia 0,44915 Eur / kv. m be PVM per mėnesį. Po to, kai savivaldybė kreipėsi į mokesčius apskaičiuojančią bendrovę, šis mokestis buvo sumažintas penkis kartus – iki 0,09 Eur/ kv. m be PVM per mėnesį.

 

„Atliekų tvarkymo mokestis negali viršyti 2016 m. gegužę Vilniaus miesto tarybos sprendimu nustatytos maksimalios ribos – 0,09 Eur / kv. m. Deja, pagal dabartinę tvarką savivaldybė neturi teisės reguliuoti dvišalių sutarčių, kurias su atliekų vežėjai. Tad konkrečius piktnaudžiavimo atvejus galime išsiaiškinti tik gyventojams patiems informavus savivaldybę. Todėl raginame gyventojus, abejojančius dėl jiems apskaičiuojamo mokesčio už atliekų tvarkymą, netylėti ir kreiptis į mus“, – Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus vedėjas Valdas Juodis.

Skaityti daugiau
Ugniagesį stulbina žmonių šaltakraujiškumas: tokio klausimo sulaukti nesitikėjo
2018-02-26

„Žmonės nori matyti savo mašinas kuo arčiau langų ir dažnai išrikiuoja jas taip, kad vos pralenda lengvasis automobilis, ką jau kalbėti apie mūsų transportą“, – apie problemas norint patekti į nelaimės vietą prabilo ugniagesiai. Lapkritį kilęs gaisras Baltijos gatvėje priminė aštrėjančias problemas dėl transporto priemonėmis užkimštų gatvių ir daugiabučių kiemų – chuliganams padegus šiukšlių konteinerius ugniagesiai buvo priversti gaišti laiką. Kiemas buvo taip prigrūstas, kad gaisrininkai net negalėjo pagalvoti apie privažiavimą prie ugnies židinio. Jie paliko savo sunkiasvorę mašiną kiek toliau, skubiai nutiesė ir prijungė žarnas, tačiau brangios akimirkos buvo prarastos – ugnis nuo konteinerių persimetė į šalia stovintį BMW ir jį suniokojo.

 

Skaitykite daugiau interneto svetainėje "Lrutas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Iliustracija - www.pixabay.com.

Skaityti daugiau
Beglobiai daugiabučių kiemuose: kaip elgtis?
2018-02-20

Pamačius miesto gatvėmis ar daugiabučių kiemuose besiblaškantį gyvūną be šeimininko, apie tai reikėtų informuoti miesto gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą arba kitą atsakingą organizaciją. Taip LRT.lt sako Vilniaus gyvūnų globos namų veterinarijos gydytoja Agnė Stasiūnienė. Informaciją, kokia organizacija už tai atsakinga kituose miestuose, galima gauti savivaldybėje.

 

Plačiau apie tai skaitykite www.diena.lt paskelbtame straipsnyje čia.

 

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Sukritikavo naujus „Sodros“ mokesčius dirbantiesiems: siūlo viską daryti kitaip
2018-01-31

Norėjo kaip geriau, išėjo kaip visada. Taip vertinamas Seimo sprendimas įvesti vadinamąsias „Sodros“ grindis, kai įmokos už darbuotoją mokamos nuo visos minimalios algos, nors jis tiek ir neuždirba. Verslas dejuoja, bet valdžia į jų dejones numoja ranka, girdi verslas dejuoja visada. Dejuoja ir daugiabučių bendrijų vadovai, nes sako, kad valdžia nurodinėja, kaip jiems valdyti savo privatų turtą ir už kiek samdyti jį prižiūrinčius asmenis. Bet jų argumentai irgi kaip vėjas tyruose, liko neišgirsti. Plačiau apie tai skaitykite www.lrytas.lt paskelbtame Astos Martišiūtės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Šiukšlių vežėjo nepasirinksi
2018-01-23

„Kiekviena sistema turi ir pranašumų, ir trūkumų. Iki šiol gyventojai ar jų bendrijų administratoriai galėjo rinktis paslaugų teikėją, derinti kainą ir paslaugų teikimo sąlygas. Nuo gegužės šių galimybių nelieka“, – sakė J. Petrauskienė. Vis dėlto ji pažymėjo, kad dabartinė sistema nebuvo tobula. Visi paslaugų teikėjai paslaugas teikdavo visame mieste, tad dviejų greta gyvenančių kaimynų atliekas išveža skirtingi paslaugų teikėjai. Tai esą neekonomiška patiriamų sąnaudų ir laiko atžvilgiu, be to, socialiai neatsakinga dėl išmetamo neproporcingo teršalų CO2 kiekio.

 

Pačiau apie atliekų vežimo pokyčius Vilniuje skaitykite Arvydo Jockaus straipsnyje, publikuotame www.lzinios.lt čia.

Skaityti daugiau
Pokyčiai Vilniaus centre: ilgai laukti pėsčiųjų bet ne vairuotojų
2018-01-20

„Skundus dėl tokių teisėtų ar neteisėtų užtvarų, iš tiesų nagrinėja savivaldybė. Didžioji dalis tų skundų atkeliauja būtent į mūsų skyrių. Pirmiausia būtina išsiaiškinti – kam priklauso sklypas, valstybei ar savivaldybei. Jeigu valstybei, tai užtvarų statymas turi būti suderintas su savivaldybe ir Kelių policijos valdyba, o jeigu žemės sklypą nuomoja bendrija ar kitas fizinis arba juridinis asmuo, tai jis sprendžia, kaip savo valdomame sklype teisingai organizuoti eismą“, – pabrėžė G. Leperskas. Plačiau apie tai skaitykite www.tv3.lt paskelbtame Greatos Ališauskaitės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Kada ir kur Lietuvoje galima įrengti stebėjimo kameras?
2018-01-19

Paėjusią savaitę Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą – be daugiabučio namo gyventojų sutikimo namo valdoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros pažeidžia gyventojų teisę į privatumą. Plačiau apie tai skaitykite www.diena.lt čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.