įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Vilniečiai kviečiami pasitikrinti, ar nepermoka už atliekų tvarkymą
2018-02-27

Vilniaus savivaldybė skatina vilniečius pasitikrinti, ar jie nepermoka už atliekų tvarkymo paslaugas. Aiškėja, kad kai kurių Vilniaus daugiabučių gyventojams taikomi atliekų tvarkymo tarifai viršija nustatytas maksimalias ribas, o pati savivaldybė tokius daugiabučių namų administratorių ir bendrijų veiksmus gali išaiškinti tik su vilniečių pagalba.

 

Sausio mėnesį į savivaldybę kreipėsi Žvėryne, Elnių g. esančio daugiabučio namo gyventoja, klausdama dėl jos mokamo atliekų tvarkymo mokesčio, kuris siekia 0,44915 Eur / kv. m be PVM per mėnesį. Po to, kai savivaldybė kreipėsi į mokesčius apskaičiuojančią bendrovę, šis mokestis buvo sumažintas penkis kartus – iki 0,09 Eur/ kv. m be PVM per mėnesį.

 

„Atliekų tvarkymo mokestis negali viršyti 2016 m. gegužę Vilniaus miesto tarybos sprendimu nustatytos maksimalios ribos – 0,09 Eur / kv. m. Deja, pagal dabartinę tvarką savivaldybė neturi teisės reguliuoti dvišalių sutarčių, kurias su atliekų vežėjai. Tad konkrečius piktnaudžiavimo atvejus galime išsiaiškinti tik gyventojams patiems informavus savivaldybę. Todėl raginame gyventojus, abejojančius dėl jiems apskaičiuojamo mokesčio už atliekų tvarkymą, netylėti ir kreiptis į mus“, – Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus vedėjas Valdas Juodis.

Skaityti daugiau
Ugniagesį stulbina žmonių šaltakraujiškumas: tokio klausimo sulaukti nesitikėjo
2018-02-26

„Žmonės nori matyti savo mašinas kuo arčiau langų ir dažnai išrikiuoja jas taip, kad vos pralenda lengvasis automobilis, ką jau kalbėti apie mūsų transportą“, – apie problemas norint patekti į nelaimės vietą prabilo ugniagesiai. Lapkritį kilęs gaisras Baltijos gatvėje priminė aštrėjančias problemas dėl transporto priemonėmis užkimštų gatvių ir daugiabučių kiemų – chuliganams padegus šiukšlių konteinerius ugniagesiai buvo priversti gaišti laiką. Kiemas buvo taip prigrūstas, kad gaisrininkai net negalėjo pagalvoti apie privažiavimą prie ugnies židinio. Jie paliko savo sunkiasvorę mašiną kiek toliau, skubiai nutiesė ir prijungė žarnas, tačiau brangios akimirkos buvo prarastos – ugnis nuo konteinerių persimetė į šalia stovintį BMW ir jį suniokojo.

 

Skaitykite daugiau interneto svetainėje "Lrutas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Iliustracija - www.pixabay.com.

Skaityti daugiau
Beglobiai daugiabučių kiemuose: kaip elgtis?
2018-02-20

Pamačius miesto gatvėmis ar daugiabučių kiemuose besiblaškantį gyvūną be šeimininko, apie tai reikėtų informuoti miesto gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą arba kitą atsakingą organizaciją. Taip LRT.lt sako Vilniaus gyvūnų globos namų veterinarijos gydytoja Agnė Stasiūnienė. Informaciją, kokia organizacija už tai atsakinga kituose miestuose, galima gauti savivaldybėje.

 

Plačiau apie tai skaitykite www.diena.lt paskelbtame straipsnyje čia.

 

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Sukritikavo naujus „Sodros“ mokesčius dirbantiesiems: siūlo viską daryti kitaip
2018-01-31

Norėjo kaip geriau, išėjo kaip visada. Taip vertinamas Seimo sprendimas įvesti vadinamąsias „Sodros“ grindis, kai įmokos už darbuotoją mokamos nuo visos minimalios algos, nors jis tiek ir neuždirba. Verslas dejuoja, bet valdžia į jų dejones numoja ranka, girdi verslas dejuoja visada. Dejuoja ir daugiabučių bendrijų vadovai, nes sako, kad valdžia nurodinėja, kaip jiems valdyti savo privatų turtą ir už kiek samdyti jį prižiūrinčius asmenis. Bet jų argumentai irgi kaip vėjas tyruose, liko neišgirsti. Plačiau apie tai skaitykite www.lrytas.lt paskelbtame Astos Martišiūtės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Šiukšlių vežėjo nepasirinksi
2018-01-23

„Kiekviena sistema turi ir pranašumų, ir trūkumų. Iki šiol gyventojai ar jų bendrijų administratoriai galėjo rinktis paslaugų teikėją, derinti kainą ir paslaugų teikimo sąlygas. Nuo gegužės šių galimybių nelieka“, – sakė J. Petrauskienė. Vis dėlto ji pažymėjo, kad dabartinė sistema nebuvo tobula. Visi paslaugų teikėjai paslaugas teikdavo visame mieste, tad dviejų greta gyvenančių kaimynų atliekas išveža skirtingi paslaugų teikėjai. Tai esą neekonomiška patiriamų sąnaudų ir laiko atžvilgiu, be to, socialiai neatsakinga dėl išmetamo neproporcingo teršalų CO2 kiekio.

 

Pačiau apie atliekų vežimo pokyčius Vilniuje skaitykite Arvydo Jockaus straipsnyje, publikuotame www.lzinios.lt čia.

Skaityti daugiau
Pokyčiai Vilniaus centre: ilgai laukti pėsčiųjų bet ne vairuotojų
2018-01-20

„Skundus dėl tokių teisėtų ar neteisėtų užtvarų, iš tiesų nagrinėja savivaldybė. Didžioji dalis tų skundų atkeliauja būtent į mūsų skyrių. Pirmiausia būtina išsiaiškinti – kam priklauso sklypas, valstybei ar savivaldybei. Jeigu valstybei, tai užtvarų statymas turi būti suderintas su savivaldybe ir Kelių policijos valdyba, o jeigu žemės sklypą nuomoja bendrija ar kitas fizinis arba juridinis asmuo, tai jis sprendžia, kaip savo valdomame sklype teisingai organizuoti eismą“, – pabrėžė G. Leperskas. Plačiau apie tai skaitykite www.tv3.lt paskelbtame Greatos Ališauskaitės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Kada ir kur Lietuvoje galima įrengti stebėjimo kameras?
2018-01-19

Paėjusią savaitę Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą – be daugiabučio namo gyventojų sutikimo namo valdoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros pažeidžia gyventojų teisę į privatumą. Plačiau apie tai skaitykite www.diena.lt čia.

Skaityti daugiau
Nauji atliekų vežėjai paslaugas mažesnėmis kainomis pradės teikti jau nuo pavasario
2017-12-20

Sostinės Taryba norėdama užtikrinti kokybišką atliekų tvarkymą ir kontrolę nusprendė, kad nauji atliekų vežėjai vilniečiams paslaugas pradės teikti jau kitų metų gegužės 1 dieną. Nuo šios dienos taip pat įsigalios vietinė dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą. 

 

Toks terminas nustatytas tam, kad atliekų vežėjai galėtų pasiruošti tinkamai ir kokybiškai teikti paslaugas pagal naujas konkurso sąlygas – aprūpinti vilniečius konteineriais, juos sužymėti elektroniniais RFID žymekliais, įsigyti Euro 6 standarto šiukšliavežes, aprūpinti jas svėrimo įranga, instaliuoti GPS bei duomenų perdavimo sistemas.

 

Savivaldybės konkursą mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti ir išvežti laimėjo trys įmonės – UAB „VSA Vilnius“, UAB „Ekonovus“ bei UAB „Ecoservice“. Pasirašius naujas 7 metų trukmės atliekų tvarkymo sutartis su viešojo konkurso nugalėtojais pagerės atliekų tvarkymas.

Skaityti daugiau
Vyriausybės atstovė: prievolė tvarkyti šalia daugiabučio esančias teritorijas – nepagrįsta įstatymais
2017-12-16

Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė Ukmergės rajono savivaldybės tarybai pateikė teikimą, siūlydama artimiausiame posėdyje svarstyti Ukmergės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių nuostatų pakeitimo ar panaikinimo klausimą. Pareigūnė teigia, jog prievolė daugiabučių namų savininkams tvarkyti ir prižiūrėti jiems nepriklausančią, tačiau Ukmergės miesto daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalų specialiajame plane apibrėžtą daugiabučiui priskirtą žemės sklypą, nepagrįsta įstatymais bei prieštarauja aukštesnės galios teisės aktų nuostatoms.

 

Rajono meras Rolandas Janickas mano, jog šiuo atveju Vyriausybės atstovė į situaciją pažiūrėjo formaliai. „Mes turime kitą nuomonę ir bandysime ją ginti. Ukmergė nėra pirma šalies savivaldybė, kur daugiabučių gyventojai prisideda prie miesto aplinkos tvarkymo. Jei tai būtų daroma vien biudžeto lėšomis, negalėtume judėti į priekį – sėdėtume visi ir tik raudotume…“ – samprotavo meras.

 

Plačiau apie tai - www.gzeme.lt paskelbtame Loretos Ežerskytės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Draudikų reikalavimai šokiravo daugiabučio gyventojus
2017-12-14

Panevėžio Kniaudiškių gatvės 23-iojo namo gyventojai pastaruosius metus gyveno kaip ant adatų. Prieš beveik dvejus metus, 2016 m. sausį neaiškiomis aplinkybėmis buvo aplietas pirmame aukšte esantis butas. Kadangi turtas buvo apdraustas, draudikai atlygino žalą, tačiau vėliau ją nusprendė išieškoti iš visų daugiabučio gyventojų. Apie tai, kaip pavyk dyventojams apsiginti, skaitykite Linos Dranseikaitės straipsnyje, paskelbtame www.sekunde.lt čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.