įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Įspėja ne vietoje plaunančius automobilius: norintys sutaupyti mokės baudas
2018-05-23

Daugiabučių gyventojai, nenorintys skirti daug lėšų automobilio plovimui, dažnai nepaiso aplinkosaugos taisyklių ir savo transporto priemonę plauna vandens telkinių pakrantėse ar tiesiog daugiabučių namų kiemuose. Nuosavų namų savininkai mano, kad tokių rūpesčių neturi ir plauna automobilį savo kieme. Tačiau tik labai maža dalis tokių žmonių žino, kad jie daro sau meškos paslaugą. GRYNAS.lt aiškinasi, kur iš tiesų galima plauti savo transporto priemonę, ar galima tai daryti savo nuosavame kieme, ir kokios baudos gresia už automobilio plovimą neleistinoje vietoje. Skaitykite daugiau "Delfi.lt" čia.

 

Skaityti daugiau
Daugėja stotelių elektromobiliams prie daugiabučių
2018-05-19

Lietuvoje kelią vis aktyviau skinasi ekologiško ir aplinkai draugiško transporto idėjos. Gyventojų, besirenkančių elektromobilius ar hibridines transporto priemones, mūsų šalyje daugėja, o sąlygos jomis važinėti tampa vis palankesnės. Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, prieš kelerius metus rasti, kur įkrauti elektromobilį, buvo nemenkas iššūkis, tačiau šiandien įkrovimo stotelės yra įrenginėjamos ne tik prie verslo bei prekybos centrų, bet ir prie naujai statomų gyvenamųjų namų. Plačiau - "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Kodėl gyventojai turi mokėti už bendrųjų patalpų šildymą?
2018-05-15

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi daugiabučio namo gyventojų ir UAB „Ukmergės šiluma“ ginčą dėl mokėjimo už bendrųjų patalpų šildymą, nepritarė vartotojų reikalavimams, kad šios išlaidos būtų paskirstomos tik tiems butams, kurie yra prisijungę prie centralizuoto šildymo sistemos. Daugiau informacijos skelbia "Alfa.lt" čia.

Skaityti daugiau
Laiptinių tvarkymo paslauga kelią skinasi sunkiai
2018-05-14

Daugiabučiuose namuose kaimynų nesutarimų priežastimi dažnai tampa laiptinių valymas. Ir nors rajono taryba yra patvirtinusi Ukmergės butų ūkio teikiamos naujos paslaugos – laiptinių valymo – įkainius, ja naudojasi tik 5 Ukmergės daugiabučių gyventojai. Plačiau apie tai rašoma www.ukzinios.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Pirmas toks atvejis Lietuvoje: bandys 27 kartais sumažinti sąskaitas už šildymą
2018-05-10

Ketvirtadienį buvo pristatytas naujas renovacijos projektas – pirmojo Lietuvoje daugiabučio namo renovacija siekiant energinio efektyvumo klasės A+. Parodomasis projektas bus įgyvendintas Vilniuje, Latvių gatvėje, numeriu 54 pažymėtame daugiabutyje. Plačiau apie tai - "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Skaityti daugiau
Valdžia svarsto palengvinti daugiabučių bendrijų steigimą
2018-05-05

Seime svarstomos įstatymo pataisos, be kita ko, numato gyventojams teikti išsamesnę informaciją apie bendrijos veiklą, dažniau rengti jos susirinkimus, tačiau kai kurie parlamentarai abejoja, ar teisingai bus paskirstytos sukauptos renovacijos lėšos, jei didelė bendrija skiltų. Apie tai plačiau rašoma "Diena.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Dėl užmūryto koridoriaus kaimynams belieka kreiptis į teismą
2018-04-25

Tauragės V.Kudirkos g. 5 daugiabutyje gyvenantis Algis S. dalį koridoriaus savavališkai prisijungė prie savo buto. Tuo nepatenkinti kaimynai kreipėsi į savivaldybę, šios atstovai – į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją. Tačiau kaimyno savivale pasipiktinę gyventojai iš šių institucijų nieko nepeš, nes koridoriuje sumūrijus pertvarą nebuvo pakeistos nei pastato laikančiosios konstrukcijos, nei jo išvaizda. Patalpų bendrasavininkiams pasiūlyta kreiptis į teismą. Ši patirtis aprašyta www.krjeris.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Ar daugiabučių liftai veikia pagal nustatytą darbo laiką?
2018-04-17

Vienintelis pasiteisinimas, kodėl liftas nedirba, – gedimas, dėl kurio nebegalima užtikrinti maksimalaus gyventojų saugumo, teigia Aplinkos ministerijos atstovas Ramūnas Šveikauskas. Anot jo, visais kitais atvejais liftas privalo veikti. Plačiau apie tai - www.15min.lt čia.

 

Skaityti daugiau
Skaidrios bendrijų buhalterinės apskaitos verslas gimė iš problemos
2018-03-11

Toji problema – kiauras daugiabučio namo, kuriame gyveno, stogas. „2008-aisiais labai augo kainos, todėl namo administratorius per gyventojų susirinkimą pranešė, kad stogo remontui reikės sukaupti daugiau lėšų. Stogui gyventojai jau kaupė ketverius ar penkerius metus, tad visus ištiko šokas. Iš esmės tai buvo ne susirinkimas, o kunkuliuojanti lava“, – prisimena verslininkas.

 

Gabrielė Pastaukaitėwww.etaplius.lt.

 

Pakvietęs į svečius, verslininkas Remigijus Nemira vaišina lašiniais ir duona. „Esu paprastas – kaip ir daugelis šiauliečių“, – sako jis. Būtent ši kraštiečių savybė traukia vėl ir vėl sugrįžti į Šiaulius, nors R. Nemira daugiau nei 10 metų gyvena Vilniuje. Maždaug tiek pat metų klesti ir jo verslas, prasidėjęs nuo paprasto atsitiktinumo – į rankas pakliuvusios stogdengio vizitinės kortelės.

 

Šiaulių universitetas – iniciatyvų kalvė

 

Užaugęs viename pietinio mikrorajono daugiabutyje, R. Nemira gimtajame mieste svečiuojasi pakankamai dažnai. Aplanko išsiilgusius tėvus, pagiria arba švelniai pabara savo biure triūsiančius darbuotojus, pasidžiaugia vietiniu eismu – kokia laimė, kai reikiamą tašką gali pasiekti per penkiolika minučių.

 

Gera prisiminti ir studentiškus laikus: „Studijavau ekonomiką Šiaulių universitete, tuomečiame Socialinių mokslų fakultete, kurio dekanas buvo Teodoras Tamošiūnas. Jį labai gerbėme, jis skatino visas mūsų iniciatyvas. Užtekdavo prasitarti, kad vyksta konkursas, kad norime nuvažiuoti, ir dekanas iš karto klausdavo, ko mums trūksta. Sakydavome, kad viską turime – tereikia transporto. „Transportas bus“, – užtikrindavo jis. Ir būdavo.“

 

Gražiais žodžiais R. Nemira taip pat mini ŠU Mokslo ir technologijų parką, kuriame įkūrė studentų verslo inkubatorių. Būtent ten būsimasis verslininkas pradėjo plėtoti savo idėją, kuri, pasak jo, gimė iš kasdienės problemos.

Skaityti daugiau
Patarimai, kaip sumažinti sąskaitas už šildymą
2018-02-28

Žiemai ir toliau „šiepiant šalčio dantis“ su nerimu laukiame sąskaitos už šildymą. Išlaidos už šilumos suvartojimą sudaro apie 80 procentų visų būsto energijai skirtų išlaidų. Kaip galime padidinti šilumos vartojimo efektyvumą ir sumažinti šildymo sąskaitas?

 

Plačiau apie tai - "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.