įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Siūloma skirti daugiau dėmesio daugiabučių namų bendrijoms
2015-07-05

Daugiabučių namų savininkų bendrijų steigimas jau daugiau nei dešimtmetį yra prioritetinė Lietuvos būsto strategijos kryptis, tačiau iki šiol mūsų šalyje veikia tik apie 5700 bendrijų. Situacija, kai ne patys savininkai, o savivaldybių paskirti administratoriai valdo gyventojų bendrą turtą, neatitinka nei pasikeitusių nuosavybės santykių, nei demokratinių pilietinės visuomenės ir rinkos ekonomikos principų. 

 

 

Skaityti daugiau
Net ir vienas lauke - karys
2015-06-08

Vilniaus Naujamiesčio mikrorajono daugiabutyje prieš trejus metus apsigyvenęs Valerijus Mokinas susidūrė su daugeliui žinoma realybe: namą administruojanti įmonė nepakankamai rūpestingai vykdė priežiūrą, nerengdavo susirinkimų su gyventojais, vangiai teikdavo informaciją, o sąskaitos už atliktus darbus siekdavo neįtikėtinas sumas. Atkakliomis pastangomis gyventi taupiau, saugiau ir gražiau Valerijui pavyko pakeisti daugumos kaimynų požiūrį, ir jie nusprendė, kad geriausias būdas rūpintis savo bendra nuosavybe – įsteigti namo bendriją.

 

 

Skaityti daugiau
Daugiabučių namų bendrijų steigėjai sulaukia pagalbos
2015-05-29

Įsteigti daugiabučio namo savininkų bendriją nėra labai lengvai įgyvendinamas siekis. Net jeigu dauguma gyventojų sutaria, kad jie norėtų labiau kontroliuoti namo priežiūros darbus ir įtakoti priimamus sprendimus, vien kaimyniškų pokalbių nepakanka – kažkam reikia imtis konkrečių veiksmų. Reikia informuoti kaimynus ir organizuoti diskusijas, parengti bendrijos įstatus, gauti bendrojo naudojimo objektų aprašą ir savininkų sąrašą, paskelbti steigiamąjį susirinkimą ir jį pravesti. Be to, viską būtina atlikti, laikantis įstatyme numatytų normų, kurias irgi reikia išmanyti.

 

 

 

Skaityti daugiau
Daugiabučių valdymas: bendrija, administratorius ar jungtinės veiklos sutartis?
2015-04-24

Viena iš butų savininkų atsakomybių – valdyti ir organizuoti bendrųjų objektų priežiūrą. Aplinkos ministerijos Būsto skyriaus vyr. specialistas Vytautas Jonaitis teigia, kad geriausias būdas tai daryti – steigti bendriją. Vis dėlto Lietuvoje šis kelias nėra populiarus – bendrijos šalyje steigiamos vangiai. Lietuviai dažniausiai renkasi variantą – atiduoti namo valdymą savivaldybės paskirtam administratoriui. Nors dažnai manoma, kad tokiu atveju savininkams nieko daryti nereikia, V.Jonaitis teigė, kad butų savininkų atsakomybė už bendrojo naudojimo objektų priežiūrą išlieka, jiems būtina komunikuoti su administratoriumi – tik tokiu būdu namas bus prižiūrimas tinkamai.

Skaityti daugiau
Panevėžio pavyzdys – net 80 proc. miesto daugiabučių valdomi bendrijų
2015-01-29

Aplinkos ministerijos skatinimas gyventojams perimti daugiabučių valdymą į savo rankas ir kurti bendrijas Panevėžio miestui beveik neaktualus – kai Lietuvoje bendrijų valdomų namų vidurkis siekia 20 proc. visų daugiabučių, Panevėžio rodiklis stulbinantis – minėtame mieste 80 proc. daugiabučių valdo būtent savininkai. „Panevėžio butų ūkio“ direktorius Gintaras Ruzgys pasakojo, kad tokiai palankiai namų valdymo situacijai mieste susiklostyti labiausiai padėjo išoriniai veiksniai, bet, aišku, ir gyventojų savimonė. Ją G.Ruzgys ir siūlo skatinti norint padidinti gyventojų iniciatyvą valdyti savo namus.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.