įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Daugiabučių valdymas: bendrija, administratorius ar jungtinės veiklos sutartis?
2015-04-24

Viena iš butų savininkų atsakomybių – valdyti ir organizuoti bendrųjų objektų priežiūrą. Aplinkos ministerijos Būsto skyriaus vyr. specialistas Vytautas Jonaitis teigia, kad geriausias būdas tai daryti – steigti bendriją. Vis dėlto Lietuvoje šis kelias nėra populiarus – bendrijos šalyje steigiamos vangiai. Lietuviai dažniausiai renkasi variantą – atiduoti namo valdymą savivaldybės paskirtam administratoriui. Nors dažnai manoma, kad tokiu atveju savininkams nieko daryti nereikia, V.Jonaitis teigė, kad butų savininkų atsakomybė už bendrojo naudojimo objektų priežiūrą išlieka, jiems būtina komunikuoti su administratoriumi – tik tokiu būdu namas bus prižiūrimas tinkamai.

Skaityti daugiau
Panevėžio pavyzdys – net 80 proc. miesto daugiabučių valdomi bendrijų
2015-01-29

Aplinkos ministerijos skatinimas gyventojams perimti daugiabučių valdymą į savo rankas ir kurti bendrijas Panevėžio miestui beveik neaktualus – kai Lietuvoje bendrijų valdomų namų vidurkis siekia 20 proc. visų daugiabučių, Panevėžio rodiklis stulbinantis – minėtame mieste 80 proc. daugiabučių valdo būtent savininkai. „Panevėžio butų ūkio“ direktorius Gintaras Ruzgys pasakojo, kad tokiai palankiai namų valdymo situacijai mieste susiklostyti labiausiai padėjo išoriniai veiksniai, bet, aišku, ir gyventojų savimonė. Ją G.Ruzgys ir siūlo skatinti norint padidinti gyventojų iniciatyvą valdyti savo namus.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.