įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Ar būtina keisti patalpų ar pastato paskirtį, kai planuojama vykdyti veiklą
2015-11-09

Sulaukę daug gyventojų klausimų, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) specialistai informuoja, kad nuo planuojamos veiklos priklauso, ar teks keisti patalpos ar pastato paskirtį.

 

Kaip skelbiama Aplinkos ministerijos pranešime, pavyzdžiui, vieno ar dviejų butų ir daugiabučiame name ar patalpose, kurias savininkas naudoja kaip gyvenamąsias, nepakeitus jų paskirties ir neįrengus papildomo įėjimo galima negamybinė veikla. Šia veikla neturi būti daroma žala namo bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausančiam turtui (dviejų butų ar daugiabučiame name) ir gyvenamajai aplinkai, negalima pabloginti trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygų. Negamybinės veiklos, kurią galima vykdyti nekeičiant patalpų ar pastato paskirties, rūšys išvardytos Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos apraše. Pavyzdžiui, norint gyvenamajame name ar jo atskirose patalpose teikti informacines paslaugas, atlikti nekilnojamojo turto operacijas, vykdyti fotografavimo veiklą ar užsiimti vaikų ugdymu paskirties keisti nereikia.

Skaityti daugiau
Daugiabučių renovacijai papildomai skirta 5,8 mln. eurų valstybės paramos
2015-11-03

Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, mūsų šalyje vykdomi 1221 daugiabučio namo renovacijos darbai. Šių metų spalį Vyriausybė papildomai skyrė 5,8 mln. eurų daugiabučių renovacijai skirtos paramos lėšoms išmokėti. Aplinkos ministerija ragina daugiabučių modernizavimo projektų administratorius ir statybininkus laiku baigti visus pradėtus darbus ir kviečia nepradėti renovuoti namų, kol nėra sudarytos rangos darbų sutartys. Projekto „AiOi“ specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į tai, kad visus su bendrosios nuosavybės valdymu susijusius klausimus paprasčiau spręsti, kai yra įsteigta daugiabučio namo bendrija.

 

Skaityti daugiau
Aplinkos ministerija paaiškino: ir stogu ir liftu privalo rūpintis visi namo butų savininkai
2015-10-23

Daugiabučiame name gyvenantiems žmonėms visiškai aišku, kad jie yra butų, kuriuose gyvena, savininkai, bet ne visiems priimtinas supratimas, kad ir visas namas yra jų bendra dalinė su kaimynais nuosavybė ir kad jie visi bendrai tuo namu turi rūpintis. Gana dažnai kaimynai susiginčija, kas ir kiek turi mokėti už stogo remontą, o pirmo ir antro aukštų gyventojai atsisako mokėti už liftus. Viešumoje vėl įsiplieskus diskusijoms šia tema, Aplinkos ministerija paviešino komentarą, kuriame tvirtinama, kad daugiabučio liftas ir stogas yra bendrosios dalinės nuosavybės objektai, todėl juos išlaikyti privalo visi butų savininkai. Pirmo ir antro aukštų savinikams gali būti neskaičiuojamas tik mokestis už lifto sunaudotą elektros energiją.

Skaityti daugiau
Būsto renovavimo klausimus spręsti paprasčiau, kai yra įsteigta bendrija
2015-10-13

Lietuvoje senų daugiabučių namų renovavimo procesas įsibėgėja. Kaip praneša Aplinkos ministerija, rezultatai netgi pranoksta lūkesčius – šiuo metu vykdoma 1250 atnaujinimo projektų, netrukus turėtų "įsibėgėti" dar 2 tūkstančiai. Tačiau ką daryti, kad tarp jų atsirastų ir jūsų namas? Suburti kaimynus ir vieningai spręsti bendrus namo reikalus nėra lengva. Daug paprasčiau tai daryti, kai yra įsteigtas juridinis asmuo  daugiabučio namo savininkų bendrija, kai aktyviai dirba pirmininkas ir valdyba, ir bendrija turi sąskaitą banke. Apie tai, kaip bendriją įsteigti greitai ir be asmeninių išlaidų, pasitarkite su "AiOi" projekto specialistais.

 

Skaityti daugiau
Penki bendrijos steigimo žingsniai
2015-09-30

„Patirtis rodo, kad geriausiai daugiabučio namo priežiūra vykdoma tada, kai gyventojai patys ją ima į savo rankas – steigia bendriją“, - sakoma Vilniaus miesto savivaldybės parengtame informaciniame lape, kurį jau galima pamatyti iškabintą skelbimų lentose, viešinamą interneto svetainėse. Pritardami šiai minčiai, skelbiame visą savivaldybės parengtą tekstą. Būkite tikrais savo daugiabučių namų savininkais, rūpinkitės savo gerove. Patarimų ir pagalbos seigdami bendriją galite drąsiai kreiptis į projekto "AiOi" specialistus - taip bus lengviau.

 

 

Skaityti daugiau
Savivaldybė paskelbė, į ką kreiptis norintiems pakeisti namo administratorių
2015-08-10

Vilniaus miesto savivaldybė savo tinklalapyje paskelbė, kad Aplinkos ir energetikos departamento Būsto renovavimo skyrius pats organizuos daugiabučių namų administratoriaus pakeitimo procedūrą, jeigu gaus ne mažiau kaip ketvirtadalio butų ir kitų patalpų savininkų pasirašytą prašymą tai atlikti (žr. www.vilnius.lt).

 

 

Skaityti daugiau
Pakeisti daugiabučių namų administravimo nuostatai
2015-08-06

2015 m. rugpjūčio 5 d. LR Vyriausybė nutarimu Nr. 831 patvirtino Aplinkos ministerijos atnaujintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus. Pagrindinis motyvas juos keisti buvo – kad atitiktų dar 2012 metais pasikeitusias Civilinio kodekso nuostatas. Kelerius metus vilkinus sprendimą, šią vasarą nuostatai buvo patvirtinti gana skubiai. Atostogų metu ne visi gal ir pamatė informaciją apie galimybę teikti pasiūlymus arba nespėjo į ją sureaguoti. Bet pliusiukas padėtas, o radęsi nauji siūlymai dėl šių nuostatų keitimo iš naujo turės praeiti ilgą kelią valdininkų koridoriais.

 

Skaityti daugiau
Siūloma skirti daugiau dėmesio daugiabučių namų bendrijoms
2015-07-05

Daugiabučių namų savininkų bendrijų steigimas jau daugiau nei dešimtmetį yra prioritetinė Lietuvos būsto strategijos kryptis, tačiau iki šiol mūsų šalyje veikia tik apie 5700 bendrijų. Situacija, kai ne patys savininkai, o savivaldybių paskirti administratoriai valdo gyventojų bendrą turtą, neatitinka nei pasikeitusių nuosavybės santykių, nei demokratinių pilietinės visuomenės ir rinkos ekonomikos principų. 

 

 

Skaityti daugiau
Net ir vienas lauke - karys
2015-06-08

Vilniaus Naujamiesčio mikrorajono daugiabutyje prieš trejus metus apsigyvenęs Valerijus Mokinas susidūrė su daugeliui žinoma realybe: namą administruojanti įmonė nepakankamai rūpestingai vykdė priežiūrą, nerengdavo susirinkimų su gyventojais, vangiai teikdavo informaciją, o sąskaitos už atliktus darbus siekdavo neįtikėtinas sumas. Atkakliomis pastangomis gyventi taupiau, saugiau ir gražiau Valerijui pavyko pakeisti daugumos kaimynų požiūrį, ir jie nusprendė, kad geriausias būdas rūpintis savo bendra nuosavybe – įsteigti namo bendriją.

 

 

Skaityti daugiau
Daugiabučių namų bendrijų steigėjai sulaukia pagalbos
2015-05-29

Įsteigti daugiabučio namo savininkų bendriją nėra labai lengvai įgyvendinamas siekis. Net jeigu dauguma gyventojų sutaria, kad jie norėtų labiau kontroliuoti namo priežiūros darbus ir įtakoti priimamus sprendimus, vien kaimyniškų pokalbių nepakanka – kažkam reikia imtis konkrečių veiksmų. Reikia informuoti kaimynus ir organizuoti diskusijas, parengti bendrijos įstatus, gauti bendrojo naudojimo objektų aprašą ir savininkų sąrašą, paskelbti steigiamąjį susirinkimą ir jį pravesti. Be to, viską būtina atlikti, laikantis įstatyme numatytų normų, kurias irgi reikia išmanyti.

 

 

 

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.