įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Šiemet prisipirksime dar daugiau konteinerių
2016-02-04

Atliekų tvarkymo programos taryba aptarė šios programos lėšų naudojimo 2016 m. priemonių planą. Kaip sakė tarybai vadovaujantis aplinkos viceministras Algirdas Genevičius, itin daug dėmesio šiemet bus skiriama antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų surinkimo sistemos infrastruktūrai plėtoti. Didžioji dalis programos lėšų – apie 1,23 mln. eurų – bus skirta pakuočių atliekų surinkimo konteineriams įsigyti (pirks savivaldybės) ir savivaldybių teritorijose surinktoms padangų atliekoms nugabenti į jų tvarkymo vietą. Šis tarybos pasiūlymas pateiktas aplinkos ministrui tvirtinti.

 

Tradiciškai planuojama skirti lėšų ir visuotinei aplinkos tvarkymo akcijai „Darom“, t. y. akcijos dalyviams skirtoms priemonėms pirkti. Pernai buvo nupirkta ir išdalinta 100 tūkstančių maišų atliekoms rinkti.

 

Iš Atliekų tvarkymo programos lėšų bus finansuojamos ir Valstybinio atliekų tvarkymo 2014-2020 m. plano numatytos studijos ir analitiniai darbai. Numatyta atlikti tyrimą, kaip visuomenė pasitiki atliekų tvarkymo sistema. Jis padės įvertinti gyventojų matomas problemas, jų lūkesčius atliekų tvarkymo srityje.


Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.

Skaityti daugiau
Būkite budrūs – pareigūnais apsimetę sukčiai bando išgauti informaciją
2016-01-29

Bendrijų pirmininkai skelbia šiurpią žinią – pastaruoju metu jiems ir jų buhalteriams gana dažnai skambina neaiškūs asmenys, prisistatantys FNTT, VMI arba „Mokesčių“ pareigūnais, ir reikalauja atskleisti jiems banko sąskaitų numerius, prisijungimo duomenis ir pan.

 

Gerbiamieji, nė viena valstybinė institucija neprašo duomenų telefonu, todėl būkite budrūs, nepasiduokite geranoriško bendradarbiavimo impulsui, nepakliūkite sukčiams į nagus. Niekada neatskleiskite nežinomiems asmenims banko sąskaitų numerių, nesuteikite informacijos apie banko sąskaitose esančias pinigų sumas, jokiu būdu niekam nepateikite prisijungimo duomenų.

 

Puoselėkime draugiškus santykius su kolegomis, verslo partneriais ir pareigūnais, bet išlikime atsakingi ir atsargūs.

Paveikslėlis - pixabay.com

Skaityti daugiau
Kauno daugiabučio bendrija džiaugiasi savo renovuotu namu
2016-01-18

V. Krėvės prospekte 115A Kaune esančio daugiabučio namo bendrija sėkmingai baigė savo namo modernizavimo darbus. Sausio 15 dieną bendrijos suorganizuotoje šventėje dalyvavo Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius, BETA atstovai, Kauno savivaldybės atstovai, rangovai ir kiti, prisidėję prie šio namo atnaujinimo.


„Prieš akis – mūsų gražuoliukas namas. Tokį mums naudoti atidavė statybininkai, kurie visada dirbo sąžiningai ir tvarkingai. Toks namas, kokį turime dabar – bendro darbo ir visų mūsų pastangų rezultatas. Esu dėkinga visiems, prisidėjusiems prie namo atnaujinimo proceso, o ypač savo namo gyventojams, kurie suprato renovacijos svarbą“, – kalbėjo bendrijos pirmininkė Valda Cekanavičienė.


Tikimasi, kad renovuotas daugiabutis taps pavyzdžiu ne tik kaimyninių namų, bet ir viso Kauno modernizacijos laukiančių daugiabučių namų savininkams.

 

Skaityti daugiau
Kaip užsitikrinti, kad apmokėtos šilumos nereikėtų leisti pro langus
2016-01-14

„Butuose nuo karščio leipę gyventojai nustėro pamatę, kokios kombinacijos padarytos daugiabučio namo automatiniame šilumos valdymo punkte. Jo pavara buvo nustatyta ties aukščiausia padala ir pritvirtinta metaliniu strypu“, – rašoma Virginijos Spurytės straipsnyje „Butuose – lyg tropikuose: karščio ir kosminių sąskaitų priežastis pribloškė gyventojus“ (daugiau delfi.lt).

 

Paskaitę šį straipsnį dar kartą primename daugiabučių namų gyventojams: niekam kitam – tik jums labiausiai rūpi, kiek ir už ką mokate, kada, ką ir už kiek remontuojate. Būkite tikrais savo namo šeimininkais  patys nuspręskite, kas ir kaip turėtų vykdyti jūsų namo priežiūrą ir eksploataciją. Įsteikite savo namo bendriją, išsirinkite atsakingą pirmininką ir aktyviai veikiančią valdybą, patys pasirinkite šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros, liftų priežiūros, atliekų išvežimo, buhalterinės apskaitos ir kitus paslaugų teikėjus, sudarykite jums palankias sutartis ir atsakingai kontroliuokite, kaip jos vykdomos. Patys administruodami savo namą gyvenkite taupiau, gražiau ir ramiau.

 

Pasinaudodami visuomeninio projekto „AiOi“ nauda jūs galite nemokamai pasikonsultuoti, kokius veiksmus reikia atlikti, kad sėkmingai įsteigtumėte daugiabučio namo bendriją. Skambinkite tel.  8670 675 95, rašykite el. paštu info@aioi.lt.

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Kas yra termovizinis pastato tyrimas
2016-01-12

Pastato šilumos laidumo problemos plika akimi ne visada nepastebimos. Tam, kad būtų tinkamai įvertinta pastato šilumos izoliacija, Aplinkos ministerija rekomenduoja atlikti termovizinius tyrimus.  Tokie tyrimai atliekami termovizoriumi, galinčiu per atstumą užfiksuoti infraraudonosios spinduliuotės pasiskirstymą paviršiuje. Proceso metu padaromos tiriamo objekto termonuotraukos iš išorės ir vidaus, kuriose matyti šilumos nutekėjimų vietos. Termovizorius užfiksuoja skirtingas temperatūras ir tai atspindi skirtingomis spalvomis. Raudona spalva žymima šiltesnė temperatūra, mėlyna – šaltesnė.


„Siekiant nustatyti nesandarumus, geriausias būdas – termovizinis tyrimas. Dažniausiai termovizinės nuotraukos daromos prieš renovaciją ir po jos. Rekomenduočiau termovizinius tyrimus atlikti baigus namo modernizavimo darbus. Šis tyrimas padės įvertinti, ar statybininkai kokybiškai atliko darbą, nepaliko plyšių, pro kuriuos namas ir toliau praras šilumą“, – teigia aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Skaityti daugiau
Renovacija: jau skirtas finansavimas 2016-iesiems metams
2016-01-08

Aplinkos ministerija praneša, kad per praėjusius metus mūsų šalyje buvo atnaujinta daugiau nei 570 daugiabučių namų ir kad valstybės paramos terminas yra pratęstas nuo 2015 m. spalio 1 dienos iki 2016 m. liepos 1 dienos.  


„Norime nuraminti gyventojus, kad dėl finansavimo nerimauti nevertėtų, nes šiuo metu baigiama finansų įstaigų atranka. Kai kurios finansų įstaigos norėdamos aktyviau įsitraukti į renovacijos procesą, nusprendė panaudoti ir savo lėšas. Noriu patikinti, kad jau antroje žiemos pusėje bus ir toliau tęsiamas finansavimo sutarčių pasirašymas“, – teigia aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

 

Kilus klausimų dėl administravimo, techninės priežiūros, finansavimo ar kitų su renovacija susijusių dalykų, rekomenduojama kreiptis į Būsto energijos taupymo agentūros padalinius visoje Lietuvoje arba skambinti nemokamu karštosios linijos telefonu 8 800 200 12. Taip pat galima tiesiogiai kreiptis į Aplinkos ministeriją.

 

Daugiabučių namų savininkų bendrijų paslaugų teikėjų asociacija primena, kad visus daugiabučio namo priežiūros klausimus lengviau spręsti įsteigus bendriją. Konsultacijų ir pagalbos steigiant bendriją gyventojai gali kreiptis projekto „AiOi“ telefonu 8670 675 95 arba el. paštu info@aioi.lt

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos pranešimą.

Nuotrauka - pixabay.com.

 

 

Skaityti daugiau
Ką daryti, jeigu sutriko šildymo ar karšto vandens sistema name Vilniuje
2016-01-07

Vilniaus savivaldybė informuoja gyventojus, kur reikia kreiptis, ištikus šilumos ir karšto vandens avarijai būste, kad netektų ilgai laukti pagalbos per šalčius:

 

• Kai būste netikėtai nutrūksta karšto vandens ar šilumos tiekimas darbo valandomis, gyventojai turėtų kreiptis į savo namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas prižiūrinčią bendrovę – administratorius ar bendriją – ir informuoti apie situaciją.

 

• Jei vandentiekio ar šilumos sistemos avarija įvyksta ne darbo metu, gyventojai turėtų kreiptis į UAB „GRINDA“ miesto avarinę dispečerinę tarnybą tel. 1355, arba į kitą namo administratoriaus (bendrijos) pasirinktą avarinę tarnybą, kuri budi ir atvyksta aiškintis avarijų priežasčių po darbo valandų. 

 

• Jei atvykusi avarinė tarnyba nustato, kad gedimas nesusijęs su namo vidaus inžineriniais tinklais, iškart informuoja bendrovę „Vilniaus energija“ ar kitą namo valdytojo pasirinktą šilumos tiekėją. Patys gyventojai apie šilumos tiekimo avariją taip pat gali papildomai informuoti „Vilniaus energijos“ centrinį klientų aptarnavimo centrą tel. 1899. Skambinant šiuo numeriu po 22 val. jūsų skambutis bus nukreiptas į budinčią dispečerinę tarnybą.

 

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją.

Nuotrauka - pixabay.com.

 

Skaityti daugiau
Administratoriai švaisto gyventojų kaupiamąsias lėšas?
2015-12-15

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad gindama viešąjį interesą kreipėsi į generalinę prokuratūrą, siekdama nustatyti, ar bendrojo naudojimo objektų administratorė UAB „Šilėja“ galėjo iššvaistyti gyventojų kaupiamas lėšas, skirtas įmonės administruojamų daugiabučių namų liftams atnaujinti. Atlikusi kompleksinį veiklos patikrinimą savivaldybė nustatė, jog administratorius neįvykdė teisiškai nustatyto reikalavimo pervesti butų savininkų sukauptas lėšas liftų remontui iš administratorės einamosios sąskaitos į butų ir kitų patalpų savininkų kaupiamųjų lėšų sąskaitą.

 

Iš 900 tūkst. eurų liko tik 7 tūkst.

 

Iki rugsėjo 30 d. įmonės surinktų lėšų lifto atstatomajam remontui likutis turėjo būti kiek daugiau nei 900 tūkst. eurų. Tačiau, pagal pateiktą išrašą, UAB „Šilėja“ depozitinėje sąskaitoje tuo metu buvo vos kiek daugiau nei 7 tūkst. EUR. Nors įmonė, šiuo metu laukianti teigiamo vieno iš bankų atsakymo dėl paskolos, patikino pervesianti visas trūkstamas kaupiamąsias lėšas liftų remontui, nuo š. m. gruodžio kas mėnesį sukaupiant po 30 tūkst. EUR, savivaldybės įsitikinimu, bet koks prašomas terminas lėšoms grąžinti yra visiškai nepagrįstas, nes šie pinigai negalėjo būti naudojami kitoms reikmėms.


„Tenka apgailestauti, kad daugiabučius administruojančios įmonės gana dažnai neatsakingai vykdo savo pareigas. Iki šiol gauname nusiskundimų iš gyventojų apie laiku arba apskritai nepateikiamą privalomo pobūdžio informaciją ar apie kitus pažeidimus. Bet kokius panašius atvejus vertiname labai rimtai, todėl ir šį incidentą, kai galėjo būti iššvaistytos gyventojų lėšos, nagrinėsime iš esmės“, – kalbėjo Valdas Benkunskas, sostinės vicemeras, atsakingas už daugiabučių administravimo klausimus.

Skaityti daugiau
Apsauga nuo svetimų automobilių daugiabučio kieme – išsinuomoti žemę ir apsistatyti draudžiamaisiais ženklais 
2015-12-04

Marijus VEČERSKIS, www.statybunaujienos.lt, papildyta policijos informacija

 

Dauguma vilniečių žino, ką reiškia vietos stoka kieme, kai tenka statyti automobilius. Dar didesnė problema, su kuria ypač susiduria centrinės miesto dalies gyventojai, – kiemai, prigrūsti automobilių, kuriuos palieka aplinkui esančių biurų darbuotojai.

 

Sprendimo būdas – draudžiamieji kelio ženklai


Pasak portalo kalbintos Jūratės Mockuvienės, gyvenančios Vasario 16-osios gatvėje Vilniuje, padėtį iš dalies pagerina prie įvažiavimų į kiemus statomi draudžiamieji ženklai ir savikontrolės principas. „Buvo nestandartinis atvejis. Mes norėjome išsinuomoti iš savivaldybės kiemą ir pasistatyti užtvarą. Kadangi kiemas priklauso kelių namų gyventojams, tai nepavyko rasti bendro sprendimo ir kiemo pasidalinimas neįvyko. Tada mes sugalvojom savikontrolės sistemą, vidinės demokratijos pagrindu. Važiavom į savivaldybę, Vilniaus kelių policiją – užtvaro statyti neleido, tačiau suteikė leidimą pastatyti draudžiamuosius ženklus prie įvažiavimo bromuose. Kadangi tuo pat metu vyko kiemų projektavimas dėl išplanavimo, tai pasistatėm ir ženklus, draudžiančius sustoti ar įvažiuoti. O savikontrolės principas ypatingas tuo, kad išdavėm namo gyventojams pažymėjimus, kurie nurodo, jog automobilis priklauso čia gyvenančiam žmogui. Tokiu būdu mes atpažįstame savų gyventojų automobilius ir identifikuojam svetimus, kurie neturi teisės nei sustoti, nei įvažiuoti į kiemą ir gali būti baudžiami pagal administracinę teisę“, – teigė pašnekovė.

 

Skaityti daugiau
Patvirtino daugiabučio namo priežiūros ir finansinio plano bei administratoriaus veiklos ataskaitos formas
2015-11-27

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino pavyzdines daugiabučio namo priežiūros ir finansinio plano bei administratoriaus veiklos ataskaitos formas. Vadovaudamiesi šiais dokumentais, administratoriai planuos metines išlaidas namo bendrojo naudojimo objektų priežiūros paslaugoms ir šių objektų atnaujinimo (remonto) darbams vykdyti, kaups šiems darbams reikalingas lėšas. Jie taip pat turės išsamiai atsiskaityti už metinių planų vykdymą, pateikdami duomenis apie konkrečias atliktas paslaugas, atnaujinimo darbus, nurodydami darbų mastą, kiek paslaugoms ir darbams planuota ir panaudota lėšų ir t.t.

 

Aplinkos ministerijos teigimu, taip siekiama skaidraus lėšų panaudojimo ir išsamaus administratoriaus atsiskaitymo už atliktus darbus ir panaudotas lėšas.

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.

Nuotrauka - www.aioi.lt / Gintarė Janiškienė

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.