įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Kaip užsitikrinti, kad apmokėtos šilumos nereikėtų leisti pro langus
2016-01-14

„Butuose nuo karščio leipę gyventojai nustėro pamatę, kokios kombinacijos padarytos daugiabučio namo automatiniame šilumos valdymo punkte. Jo pavara buvo nustatyta ties aukščiausia padala ir pritvirtinta metaliniu strypu“, – rašoma Virginijos Spurytės straipsnyje „Butuose – lyg tropikuose: karščio ir kosminių sąskaitų priežastis pribloškė gyventojus“ (daugiau delfi.lt).

 

Paskaitę šį straipsnį dar kartą primename daugiabučių namų gyventojams: niekam kitam – tik jums labiausiai rūpi, kiek ir už ką mokate, kada, ką ir už kiek remontuojate. Būkite tikrais savo namo šeimininkais  patys nuspręskite, kas ir kaip turėtų vykdyti jūsų namo priežiūrą ir eksploataciją. Įsteikite savo namo bendriją, išsirinkite atsakingą pirmininką ir aktyviai veikiančią valdybą, patys pasirinkite šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros, liftų priežiūros, atliekų išvežimo, buhalterinės apskaitos ir kitus paslaugų teikėjus, sudarykite jums palankias sutartis ir atsakingai kontroliuokite, kaip jos vykdomos. Patys administruodami savo namą gyvenkite taupiau, gražiau ir ramiau.

 

Pasinaudodami visuomeninio projekto „AiOi“ nauda jūs galite nemokamai pasikonsultuoti, kokius veiksmus reikia atlikti, kad sėkmingai įsteigtumėte daugiabučio namo bendriją. Skambinkite tel.  8670 675 95, rašykite el. paštu info@aioi.lt.

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Kas yra termovizinis pastato tyrimas
2016-01-12

Pastato šilumos laidumo problemos plika akimi ne visada nepastebimos. Tam, kad būtų tinkamai įvertinta pastato šilumos izoliacija, Aplinkos ministerija rekomenduoja atlikti termovizinius tyrimus.  Tokie tyrimai atliekami termovizoriumi, galinčiu per atstumą užfiksuoti infraraudonosios spinduliuotės pasiskirstymą paviršiuje. Proceso metu padaromos tiriamo objekto termonuotraukos iš išorės ir vidaus, kuriose matyti šilumos nutekėjimų vietos. Termovizorius užfiksuoja skirtingas temperatūras ir tai atspindi skirtingomis spalvomis. Raudona spalva žymima šiltesnė temperatūra, mėlyna – šaltesnė.


„Siekiant nustatyti nesandarumus, geriausias būdas – termovizinis tyrimas. Dažniausiai termovizinės nuotraukos daromos prieš renovaciją ir po jos. Rekomenduočiau termovizinius tyrimus atlikti baigus namo modernizavimo darbus. Šis tyrimas padės įvertinti, ar statybininkai kokybiškai atliko darbą, nepaliko plyšių, pro kuriuos namas ir toliau praras šilumą“, – teigia aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Skaityti daugiau
Renovacija: jau skirtas finansavimas 2016-iesiems metams
2016-01-08

Aplinkos ministerija praneša, kad per praėjusius metus mūsų šalyje buvo atnaujinta daugiau nei 570 daugiabučių namų ir kad valstybės paramos terminas yra pratęstas nuo 2015 m. spalio 1 dienos iki 2016 m. liepos 1 dienos.  


„Norime nuraminti gyventojus, kad dėl finansavimo nerimauti nevertėtų, nes šiuo metu baigiama finansų įstaigų atranka. Kai kurios finansų įstaigos norėdamos aktyviau įsitraukti į renovacijos procesą, nusprendė panaudoti ir savo lėšas. Noriu patikinti, kad jau antroje žiemos pusėje bus ir toliau tęsiamas finansavimo sutarčių pasirašymas“, – teigia aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

 

Kilus klausimų dėl administravimo, techninės priežiūros, finansavimo ar kitų su renovacija susijusių dalykų, rekomenduojama kreiptis į Būsto energijos taupymo agentūros padalinius visoje Lietuvoje arba skambinti nemokamu karštosios linijos telefonu 8 800 200 12. Taip pat galima tiesiogiai kreiptis į Aplinkos ministeriją.

 

Daugiabučių namų savininkų bendrijų paslaugų teikėjų asociacija primena, kad visus daugiabučio namo priežiūros klausimus lengviau spręsti įsteigus bendriją. Konsultacijų ir pagalbos steigiant bendriją gyventojai gali kreiptis projekto „AiOi“ telefonu 8670 675 95 arba el. paštu info@aioi.lt

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos pranešimą.

Nuotrauka - pixabay.com.

 

 

Skaityti daugiau
Ką daryti, jeigu sutriko šildymo ar karšto vandens sistema name Vilniuje
2016-01-07

Vilniaus savivaldybė informuoja gyventojus, kur reikia kreiptis, ištikus šilumos ir karšto vandens avarijai būste, kad netektų ilgai laukti pagalbos per šalčius:

 

• Kai būste netikėtai nutrūksta karšto vandens ar šilumos tiekimas darbo valandomis, gyventojai turėtų kreiptis į savo namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas prižiūrinčią bendrovę – administratorius ar bendriją – ir informuoti apie situaciją.

 

• Jei vandentiekio ar šilumos sistemos avarija įvyksta ne darbo metu, gyventojai turėtų kreiptis į UAB „GRINDA“ miesto avarinę dispečerinę tarnybą tel. 1355, arba į kitą namo administratoriaus (bendrijos) pasirinktą avarinę tarnybą, kuri budi ir atvyksta aiškintis avarijų priežasčių po darbo valandų. 

 

• Jei atvykusi avarinė tarnyba nustato, kad gedimas nesusijęs su namo vidaus inžineriniais tinklais, iškart informuoja bendrovę „Vilniaus energija“ ar kitą namo valdytojo pasirinktą šilumos tiekėją. Patys gyventojai apie šilumos tiekimo avariją taip pat gali papildomai informuoti „Vilniaus energijos“ centrinį klientų aptarnavimo centrą tel. 1899. Skambinant šiuo numeriu po 22 val. jūsų skambutis bus nukreiptas į budinčią dispečerinę tarnybą.

 

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją.

Nuotrauka - pixabay.com.

 

Skaityti daugiau
Administratoriai švaisto gyventojų kaupiamąsias lėšas?
2015-12-15

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad gindama viešąjį interesą kreipėsi į generalinę prokuratūrą, siekdama nustatyti, ar bendrojo naudojimo objektų administratorė UAB „Šilėja“ galėjo iššvaistyti gyventojų kaupiamas lėšas, skirtas įmonės administruojamų daugiabučių namų liftams atnaujinti. Atlikusi kompleksinį veiklos patikrinimą savivaldybė nustatė, jog administratorius neįvykdė teisiškai nustatyto reikalavimo pervesti butų savininkų sukauptas lėšas liftų remontui iš administratorės einamosios sąskaitos į butų ir kitų patalpų savininkų kaupiamųjų lėšų sąskaitą.

 

Iš 900 tūkst. eurų liko tik 7 tūkst.

 

Iki rugsėjo 30 d. įmonės surinktų lėšų lifto atstatomajam remontui likutis turėjo būti kiek daugiau nei 900 tūkst. eurų. Tačiau, pagal pateiktą išrašą, UAB „Šilėja“ depozitinėje sąskaitoje tuo metu buvo vos kiek daugiau nei 7 tūkst. EUR. Nors įmonė, šiuo metu laukianti teigiamo vieno iš bankų atsakymo dėl paskolos, patikino pervesianti visas trūkstamas kaupiamąsias lėšas liftų remontui, nuo š. m. gruodžio kas mėnesį sukaupiant po 30 tūkst. EUR, savivaldybės įsitikinimu, bet koks prašomas terminas lėšoms grąžinti yra visiškai nepagrįstas, nes šie pinigai negalėjo būti naudojami kitoms reikmėms.


„Tenka apgailestauti, kad daugiabučius administruojančios įmonės gana dažnai neatsakingai vykdo savo pareigas. Iki šiol gauname nusiskundimų iš gyventojų apie laiku arba apskritai nepateikiamą privalomo pobūdžio informaciją ar apie kitus pažeidimus. Bet kokius panašius atvejus vertiname labai rimtai, todėl ir šį incidentą, kai galėjo būti iššvaistytos gyventojų lėšos, nagrinėsime iš esmės“, – kalbėjo Valdas Benkunskas, sostinės vicemeras, atsakingas už daugiabučių administravimo klausimus.

Skaityti daugiau
Apsauga nuo svetimų automobilių daugiabučio kieme – išsinuomoti žemę ir apsistatyti draudžiamaisiais ženklais 
2015-12-04

Marijus VEČERSKIS, www.statybunaujienos.lt, papildyta policijos informacija

 

Dauguma vilniečių žino, ką reiškia vietos stoka kieme, kai tenka statyti automobilius. Dar didesnė problema, su kuria ypač susiduria centrinės miesto dalies gyventojai, – kiemai, prigrūsti automobilių, kuriuos palieka aplinkui esančių biurų darbuotojai.

 

Sprendimo būdas – draudžiamieji kelio ženklai


Pasak portalo kalbintos Jūratės Mockuvienės, gyvenančios Vasario 16-osios gatvėje Vilniuje, padėtį iš dalies pagerina prie įvažiavimų į kiemus statomi draudžiamieji ženklai ir savikontrolės principas. „Buvo nestandartinis atvejis. Mes norėjome išsinuomoti iš savivaldybės kiemą ir pasistatyti užtvarą. Kadangi kiemas priklauso kelių namų gyventojams, tai nepavyko rasti bendro sprendimo ir kiemo pasidalinimas neįvyko. Tada mes sugalvojom savikontrolės sistemą, vidinės demokratijos pagrindu. Važiavom į savivaldybę, Vilniaus kelių policiją – užtvaro statyti neleido, tačiau suteikė leidimą pastatyti draudžiamuosius ženklus prie įvažiavimo bromuose. Kadangi tuo pat metu vyko kiemų projektavimas dėl išplanavimo, tai pasistatėm ir ženklus, draudžiančius sustoti ar įvažiuoti. O savikontrolės principas ypatingas tuo, kad išdavėm namo gyventojams pažymėjimus, kurie nurodo, jog automobilis priklauso čia gyvenančiam žmogui. Tokiu būdu mes atpažįstame savų gyventojų automobilius ir identifikuojam svetimus, kurie neturi teisės nei sustoti, nei įvažiuoti į kiemą ir gali būti baudžiami pagal administracinę teisę“, – teigė pašnekovė.

 

Skaityti daugiau
Patvirtino daugiabučio namo priežiūros ir finansinio plano bei administratoriaus veiklos ataskaitos formas
2015-11-27

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino pavyzdines daugiabučio namo priežiūros ir finansinio plano bei administratoriaus veiklos ataskaitos formas. Vadovaudamiesi šiais dokumentais, administratoriai planuos metines išlaidas namo bendrojo naudojimo objektų priežiūros paslaugoms ir šių objektų atnaujinimo (remonto) darbams vykdyti, kaups šiems darbams reikalingas lėšas. Jie taip pat turės išsamiai atsiskaityti už metinių planų vykdymą, pateikdami duomenis apie konkrečias atliktas paslaugas, atnaujinimo darbus, nurodydami darbų mastą, kiek paslaugoms ir darbams planuota ir panaudota lėšų ir t.t.

 

Aplinkos ministerijos teigimu, taip siekiama skaidraus lėšų panaudojimo ir išsamaus administratoriaus atsiskaitymo už atliktus darbus ir panaudotas lėšas.

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.

Nuotrauka - www.aioi.lt / Gintarė Janiškienė

Skaityti daugiau
Mokestis už liftą: valdžia toliau žada
2015-11-27

Martynas Vainorius, "Vakarų ekspresas"

 

Nepaisant prieš mėnesį premjero ir aplinkos ministro duotų pažadų, liftus turinčių daugiabučių pirmų ir antrų aukštų gyventojai ir toliau turi mokėti už šių įrengimų eksploataciją. Tačiau pažadus dalinę ministrų kabineto nariai tikina, kad atitinkamų teisės aktų keitimo procesas jau prasidėjo.


Spalio pabaigoje "Vakarų ekspresas" rašė, kad devynaukščių pastatų 1 ir 2 aukšto butuose gyvenantys klaipėdiečiai sulaukė nemalonios staigmenos - namo administratorių pateiktose rugsėjo sąskaitose jiems priskaičiuotas mokestis už lifto eksploataciją.


Tokį mokestį administratoriai grindžia 2015 08 05 Vyriausybės priimtu nutarimu Nr. 831, kuriuo panaikinti nuo 2001-ųjų galioję Butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administravimo pavyzdiniai nuostatai ir patvirtinti nauji Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatai. Senuosiuose pavyzdiniuose nuostatuose nebuvo nė žodžio apie liftą, o naujųjų IV skyriuje "Patalpų savininkų mokėjimų ir įmokų apskaičiavimas" rašoma, kad administratorius proporcingai patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės daliai kas mėnesį apskaičiuoja "už lifto naudojimą ir priežiūrą - pagal lifto priežiūros pirkimo sutartyje nustatytą lifto priežiūros kainą ir sunaudotos elektros energijos kiekį, kuris nustatomas pagal lifto elektros energijos apskaitos prietaiso rodmenis; jeigu namo pirmojo ar antrojo aukšto patalpų savininkai (naudotojai), patekdami į savo patalpas, liftu nesinaudoja, jiems neskaičiuojamas mokėjimas už lifto elektros energiją".

Skaityti daugiau
Europos atliekų mažinimo savaitė
2015-11-21

Lapkričio 21–29 dienomis Europos šalyse jau septintą kartą vyks renginiai, kurių metu žmonėms bus aiškinama, kaip taupyti išteklius ir mažinti susidarančių atliekų kiekį. Iniciatyvą palaiko ir jai skirtus renginius organizuoja ne tik Europos Sąjungos šalys, bet ir Andora, Benino Respublika, Bosnija ir Hercegovina, Dominikos Respublika, Islandija, Juodkalnija, Serbija. Lietuva šiemet prisijungs pirmą kartą. 

 

„Skaičiuojama, kad vienam mūsų šalies gyventojui per metus tenka apie 450 kg atliekų. Šį kiekį galime mažinti keisdami vartojimo įpročius – atsakingai planuodami pirkinius, rūšiuodami atliekas, daiktus naudodami ilgiau arba juos atiduodami kitiems, perduodami perdirbti ir nepaversdami jų sąvartyno atliekomis. Tai paprasti, bet labai svarbūs žingsniai, kuriuos jau šiandien žengti gali kiekvienas iš mūsų“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

 

Skaityti daugiau
Naujų ir renovuotų daugiabučių gyventojai galės mokės dvigubai mažesnes įmokas į kaupiamąjį fondą
2015-11-19

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam projektui, kuriuo siūlyta sumažinti kaupiamąsias įmokas naujų ir renovuotų daugiabučių namų gyventojams. Iki šiol, vadovaujantis balandžio 15 d. Vyriausybės nutarimu, penkerių metų laikotarpiu, kol galioja minimali statinio ar atliktų statybos darbų garantija, patalpų savininkams buvo nustatytas 0,03–0,05 Eur už kvadratinį metrą minimalus kaupiamosios įmokos tarifas. Nuo šiol naujai pastatytų, rekonstruotų ir renovuotų daugiabučių namų patalpų savininkams, jų sprendimu, penkerius metus nuo statybos darbų užbaigimo gali būti taikomas 50 procentų mažesnis minimalus mėnesinės kaupiamosios įmokos tarifas.

 

 

 

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.