įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Ne tik naują, bet ir seną daugiabutį namą gali puošti žaliosios oazės
2016-04-15

Tradicinę statybų ir remonto parodą organizuojantis UAB Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ šiemet visuomenės dėmesį kreipia į daugiabučių rajonų želdinimo tendencijas. Bendrovės kalbinti specialistai prognozuoja, kad naujus butus perkantys gyventojai reikalaus daugiau žalumos, jie taip pat primena, kad kabantys sodai, žaliosios oazės ant namo stogo ar balkonuose galėtų atgaivinti ne tik naujos, bet ir senos statybos daugiabučius. Tiesa, pastaruosiuose planuojant žaliąsias zonas, reikėtų kreiptis pagalbos į architektus ir konstruktorius, kurie turėtų įvertinti konstrukcijų tvirtumą. 


Gal ir ant jūsų namo stogo galėtų žaliuoti augalai, gal norėtumėte, kad namą puoštų vijokliai ir gėlės? Paraginkite savo namo bendrijos pirmininką imtis iniciatyvos, o jeigu pirmininko neturite ir jums sunkiau spręsti bendrus namo reikalus, pagalvokite ir apie tai, kad gabūt jau pats laikas įsteigti bendriją. 

 

Nuotrauka - pixabay.com.

 

Skaityti daugiau
Kas turi pasirūpinti gaisrine sauga daugiabutyje
2016-04-13

Rekomenduodami straipsnį apie gaisrinę saugą daugiabučiuose namuose, atkreipiame dėmesį į tai, kad ypač didele problema nelaimės atveju gali tapti pačių gyventojų sudarytos evakuacijos kliūtys, tokios kaip laiptinių balkonų įstiklinimas, atitvėrimas ir kitos. Priešgaisrinės saugos specialistai sutartinai sako, kad visi namo gyventojai turėtų rūpintis namo gaisrine sauga, bet ar taip yra realiame gyvenime? Kai namo savininkų daug, dažnai būna, kad nesirūpina niekas, todėl primename, kad visus bendrus namo reikalus lengviau spręsti organizuotai - įsteigus bendriją ir išsirinkus aktyvų pirmininką, valdybą, įgaliotinius, o bendrąsias gaisrinės saugos taisykles galite perskaityti šiame dokumente.

 

Paulius Ramanauskas 15min publikuotame straipsnyje "Priešgaisrinis saugumas daugiabučiuose kelia šiurpą ir gyventojams, ir specialistams" rašo:

 

Ar pastebėjote savo seno daugiabučio laiptinėje esančią gaisro gesinimui skirtą vandens žarną? O gesintuvą? 15min skaitytoja Ramunė teigia, kad jų ten nėra dėl atsakingų institucijų aplaidumo ir daugiabučių gyventojų abejingumo.

 

15min skaitytoja Ramunė sunerimusi, kad senos statybos daugiabučiuose namuose yra apstu priešgaisrinės saugos reikalavimų pažeidimų.

Skaityti daugiau
Daugiabučio sienų siūlės: kaip sustabdyti brangius darbus, neatnešančius laukiamo rezultato
2016-03-31

„AiOi“ specialistai, konsultuodami bendrijas steigiančius daugiabučių namų gyventojus, bevei kiekvieną kartą girdi nusiskundimų dėl vienų ar kitų jų namo remonto darbų, o pasakojimai apie sienų siūlių taisymus – dažniausi. Panašu, kad administratoriai iš tiesų labai aktyviai išnaudoja galimybę vėl ir vėl remontuoti sienų siūles, neišspręsdami problemos iš esmės. Gyventojų nepasitenkinimas tuo, kad jie moka pinigus už remontą, bet sienos vis tiek pelyja, dažnai tampa paskata steigti namo bendriją ir patiems spręsti, kada, kaip ir už kiek remontuoti namą.

 

Seimo nario Lino Balsio manymu, siūlių problemą galėtų išspręsti ir Aplinkos ministerija, įteisinusi stambiaplokščių namų išorinių siūlių remonto darbus ne kaip paprastą, menkavertį atnaujinimą, o kaip namo konstrukcinei būklei itin svarbų remontą, kuris turi turėti statybos techninį reglamentą ir privalo būti kontroliuojamas. 

 

„Namo siūlių remontas dabar gyventojams siūlomas masiškai. Toks remontas gyventojams kainuoja nemažus pinigus, o užsakovams ir vykdytojams yra lengvas pasipinigavimo šaltinis. Dažnai nutinka, jog po siūlių remonto gyventojai sulaukia priešingų rezultatų nei tikėjosi – bute juntama padidėjusi drėgmė, randasi juodasis pelėsis. Kilo įtarimas, kad kai kurios įmonės, tiesiog pripurkšdamos putų į siūles iš išorės, ne remontuoja, o sugadina namo konstrukcinę sandarą. Blogiausia, kad šie darbai ne tik nėra niekaip reglamentuoti, vykdomi pagal pačių įmonių susidarytas technologines korteles, bet ir neatliekama jokia kokybės kontrolė, darbams netaikoma jokia garantija. Tai – akivaizdus namo gadinimas“, – pranešime žiniasklaidai teigia Linas Balsys. 

 

Taip pat skaitykite 15min.lt straipsnį "Namo sienų siūlių remontas: sąmatų nepateikė, skyles paliko, bet sumokėti reikalauja".

Skaityti daugiau
Į aplinkos ministeriją kreipiasi vis daugiau gyventojų, kuriuos ignoruoja jų namų administratoriai
2016-03-31

„Į Aplinkos ministeriją kreipiasi vis daugiau gyventojų dėl bendrosios nuosavybės valdymo ir priežiūros, dažniausiai teigdami, kad neturi galimybių susisiekti su namo administratoriais: skambinant įsijungia autoatsakiklis, administratoriai neatsako ir nereaguoja į paliktus pranešimus. Stengiamės padėti kiekvienam besikreipiančiam, tačiau netoleruosime administratorių neveikimo: jie privalo nedelsiant reaguoti į skundus ir tinkamai vykdyti daugiabučio namo valdymo funkcijas, prireikus – atsakyti butų savininkams į jų keliamus klausimus“, - kalbėjo Aplinkos ministerijoje surengtoje apskritojo stalo didkusijoje aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Viceministrė taip pat pažymėjo, kad itin svarbu, jog savo funkcijas bendrosios dalinės nuosavybės valdymo priežiūros srityje tinkamai vykdytų savivaldybių specialistai, kurių kompetencija neturi kelti abejonių. Tam, kad problemos būtų kuo skubiau identifikuotos ir išspręstos, Aplinkos ministerija kas ketvirtį organizuos diskusijas daugiabučių namų administravimo klausimais. Taip pat numatyti mokymai administratoriams ir savivaldybių atsakingiems specialistams bei teisės aktų pakeitimai. Aplinkos ministerija baigia rengti Daugiabučio namo (išskyrus šildymo ir karšto vandens sistemos ir liftų) techninės priežiūros tarifo apskaičiavimo metodiką, kuria bus užtikrintas skaidrumas skaičiuojant kainas už atliktus darbus ar suteiktas paslaugas.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.

Skaityti daugiau
Daugiabučių bendrijos: tenka ieškoti visiems priimtinų sprendimų
2016-03-01

Daugiabučiame name kiekvienas buto savininkas yra ir viso namo savininkas, tik namo nuosavybė  bendroji dalinė, taigi, ir su tuo susijusius klausimus reikia spręsti bendrai. Daug yra tokių namų, kurių savininkai bendromis pastangomis susitvarko laiptines, namo fasadą ir jo inžinerinius tinklus,gražina aplinką ir tuo labai džiaugiasi. Yra daug pavyzdžių aktyviai ir darniai veikiančių daugiabučių namų bendrijų, tačiau kartais kaimynų interesai nesutampa, o demokratinėje sistemoje valdo tie, kurie aktyvesni ir kurių yra dauguma.

 

„Gyventi šiuolaikiškuose ir tvarkinguose daugiabučiuose norintys šiauliečiai pasiduoda nevilčiai. Daug laisvo laiko turintys pensininkai sudaro bendrijų narių daugumą, tad jaunesnių gyventojų, norinčių vaikų žaidimų aikštelių, informacijos, sąskaitų el. paštu, balsas lyg šuns – į dangų neina. Tokia demokratijos kaina ar, priešingai – bendrijos yra lyg sovietinio mentaliteto žmonių gūžtos?“ – vieno šiauliečio istoriją pasakoja Oksana Laurutytė etaplius.lt publikuotame straipsnyje „Daugiabučių bendrijos – anarchijos gūžtos?“ (visą straipsnį skaitykite čia).

 

Bendrija  tai bendruomenė, kurioje visi turi jaustis gerai

 

Jeigu jūsų name situacija panaši, mūsų patarimas – nenuleiskite rankų, ir svarbiausia – bendraukite. Raskite laiko pasikalbėti su kaimynais, paaiškinkite jiems, ko siekiate, kokia iš to bus nauda. Dažniausiai žmonės priešinasi arba lieka abejingi, kai nėra įsigilinę ir neįžvelgia prasmės. Kai mato tikslą, tikrai suranda laiko ateiti ir į susirinkimus. Žinoma, poreikiai ir interesai būna skirtingi ir į juos reikia atsižvelgti. Gal siūlydami statyti vaikų žaidimų aikšteles kartu pasiūlykite pastatyti ir pavėsinę ar suolelius ramesnėje vietoje, gal vyresnius žmones pradžiugintų takeliai  prie įėjimo laiptų vežimėliui su ratukais užsivežti ar dar kas nors. Juk didžiausias gėris ir yra – kai surandi bendrus, visiems priimtinus sprendimus ir kai tie sprendimai suteikia džiaugsmo ir vieniems, ir kitiems. Bendrija – tai bendruomenė, kurioje visi turi jaustis gerai. Suburkite aktyvių pozityvių žmonių branduolį, išsirinkite aktyvų pirmininką ir valdybą, tarkitės su visais namo gyventojais ir gyvenkite geriau.

Skaityti daugiau
Kauno rajono savivaldybė finansiškai skatins daugiabučių atnaujinimą
2016-02-25

Šaltinis - 15min.lt

 

Kauno rajono savivaldybės tarybos ketvirtadienį priimtas sprendimas skirti 100 tūkst. eurų Daugiabučių namų ir jų aplinkos atnaujinimo, plėtros ir administravimo rėmimo fondui paskatins renovaciją, žemės sklypų suformavimą ir įteisinimą, įvažų ir aplinkos sutvarkymą, – informuoja Kauno rajono savivaldybė.

 

Visais atvejais lėšos pirmiausiai skiriamos avarinės būklės namams. Techniniams defektams, kurie kelia grėsmę namo ar jo konstrukcijų stabilumui ir (ar) žmonių saugumui, likviduoti, bendrojo naudojimo objektams remontuoti ir atnaujinti galės būti skiriama 50 proc. reikalingos sumos.

(Primename, kad daugiabučių namų gyventojams lengviau priimti bendrus sprendimus - įsteigus bendriją, pasikonsultuokite su projekto "AiOi" specialistais)

Skaityti daugiau
Daugiabučio šeimininkai gali daugiau: tvarkingesnis būstas už geresnę kainą
2016-02-19

Šaltinis - 15min.ltPeržiūrėti video YouTube.

 

Netvarkingų daugiabučių, kurių savininkai skundžiasi ne tik prasta namo priežiūra, bet ir netinkamu apskaitos vedimu – toli gražu ne vienas. Būstų, kurių savininkai viskuo patenkinti – gerokai mažiau. Tačiau – kas trukdo tokiais tapti? Vilniaus meras Remigijus Šimašius pabrėžia – tiek bendrijos pirmininkas, tiek daugiabučio administratorius – gyventojų valios vykdytojai, tad mokantys už paslaugas turi gauti ir geros kokybės namo priežiūrą. Taigi – keliai du: arba tinka esama tvarka, arba reikėtų keisti namo prižiūrėtoją.

 

Skaityti daugiau
Mokestis už liftą priklausys nuo kaimynų
2016-02-11

Šaltinis - 15min.lt.

 

Nepriklausomai nuo to, ar liftu naudojatės, ar ne, sugedus liftui, piniginę visgi teks atverti ir už lifto remontą teks susimokėti, nors gyvenate ir pirmame aukšte, ar net visai kitoje laiptinėje. Nebent kaimynai bus tokie geranoriški ir sutartinai atleis nuo mokesčio už lifto remontą, rašoma "Valiunas Ellex" pranešime spaudai.

 

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas sausį vienoje iš bylų nusprendė, kad už lifto tvarkymą turi mokėti visi namo gyventojai, jei jis sugenda. Teismas išskyrė dvi išlaidų grupes.

 

Skaityti daugiau
Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas: aš būsiu tas, kuris sakys, kad steigiam bendriją
2016-02-09

Vasario 9 dieną „Žinių radijo“ laidoje „Prie pietų stalo“ dalyvavo Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas. Kalbėdamasis su laidos vedėju Raigardu Musnicku jis pasakojo apie numatomus pokyčius Vilniaus šilumos ūkyje ir daugiabučių gyvenamųjų namų administravimo srityje. Antroje pokalbio dalyje vicemeras atskleidė, kokio agresyvaus kai kurių paskirtųjų administratorių pasipriešinimo sulaukia bendrijų steigimo iniciatoriai, kalbėjo apie savivaldybės siekį daryti daugiabučių administravimą skaidresnį ir apie planus teikti konkrečią pagalbą bendrijas steigiantiems daugiabučių namų savininkams.

 

Laidos įrašas skelbiamas čia.

Siūlome paklausyti.

Skaityti daugiau
Tvirti „Būsto valdos“ gniaužtai: prieš norinčius steigti bendriją – bauginimų planas?
2016-02-06

Šaltinis - www.15min.lt.

 

Kauno Piliakalnio gatvės 9-ojo daugiabučio namo gyventojai panoro atsisakyti jiems priskirto administratoriaus UAB „Būsto valdos“ paslaugų ir vietoj to įkurti bendriją. Tačiau permainų vėjams pūsti kaip įmanydamas trukdo bendrovės vadybininkas, pastato administratorius Linas Padriezas, grasinantis teismais bei vykdantis, pasak gyventojų, slaptą propagandos kampaniją.

 

Pagrasino teismais

 

Į 15min redakciją kreipėsi Kauno Piliakalnio g. 9 gyventoja Indrė. Iniciatyvinės grupės, besiruošiančios jų daugiabutyje steigti bendriją, nare prisistačiusi moteris teigia susidūrusi su keblia situacija: daugiabutį valdantis „Būsto valdos“ darbuotojas L.Padriezas kaip įmanydamas trukdo jų planams. Vadybininkas ne tik grasina teismais, bet ir pasamdė vyrukus, kurie ragina namo gyventojus pasilikti „Būsto valdos“ globoje.dantis, pasak gyventojų, slaptą propagandos kampaniją.

 

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.