įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Daugiabučių namų kiemus savivaldybės siekia tvarkyti bendromis su gyventojais pastangomis
2016-06-07

Ne tik didžiųjų miestų daugiabučių namų kiemuose stinga vietos automobiliams ir trūksta vaikų žaidimų aikštelių. Radviliškio rajono savivaldybė, kaip skelbiama naujienų portale skrastas.lt, šiuos klausimus mėgina spręsti skatindama ir remdama gyventojų iniciatyvą. Rajono Tarybos sprendimu, ir ju­ri­di­niai, ir fi­zi­niai as­me­nys ga­li kreip­tis į Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ją su pa­raiš­ko­mis dėl kiemo sutvarkymo ir automobilių aikštelių įrengimo. Ad­mi­nist­ra­ci­ja, iš­nag­ri­nė­ju­si pa­raiš­kas, to­kius pro­jek­tus iš da­lies fi­nan­suo­ja: kiemams prie re­no­vuo­ja­mų na­mų skiria iki 70 pro­cen­tų projekto sąmatos sumos, vi­siems ki­tiems – iki 50 pro­cen­tų. Taip par­ka­vi­mo vie­tas jau įsi­ren­gė Jau­nys­tės gat­vė­je esan­ti dau­gia­bu­čių na­mų bend­ri­ja „Ait­va­ras“ ir kooperatinė bendrovė „Rad­vi­liš­kio pre­ky­ba“ (prie sa­vo par­duo­tu­vės).

 

Šaltinis - www.skrastas.lt > Laikraštis > Krašto žinios > Laima Aganauskienė "Daugiabučių problema – automobilių ir žaidimų aikštelės"

Skaityti daugiau
Dėl daugiabučio namo pritaikymo neįgaliesiems: kas priima sprendimą?
2016-05-18

LR Seimas gegužės 17 dieną priėmė europines Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisas, kuriomis nustatyta, kad sprendimą pritaikyti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektus neįgaliųjų specialiesiems poreikiams priima butų ir kitų patalpų savininkai Civilinio kodekso nustatyta tvarka. Taigi, pirmiausiai turi apsispręsti butų ir kitų patalpų savininkai.


Sprendimą gali priimti ir savivaldybė


Jeigu butų ir kitų patalpų savininkai nusprendžia neatsižvelgti į neįgaliųjų specialiesiuosius poreikius, sprendimą pritaikyti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektus neįgaliesiems, kai toks pritaikymas finansuojamas ne iš bendrojo naudojimo objektų savininkų lėšų, priima savivaldybės vykdomoji institucija, gavusi buto ir kitų patalpų savininko prašymą dėl būsto pritaikymo neįgaliajam.

 

Skaityti daugiau
Saugotinais želdiniais daugiabučių kiemuose privalės rūpintis administratorius arba bendrija
2016-05-12

"Saugotinais želdiniais, augančiais daugiabučių kiemuose, privalės pasirūpinti daugiabutį administruojanti įmonė ar bendrija, gavusi 51 proc. namo patalpų savininkų sutikimus", - praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Sostinės savivaldybės Taryba pritarė naujoms želdinių tvarkymo mieste taisyklėms, kurios, kaip teigiama savivaldybės pranešime, padės vilniečiams pasijusti tikrais šeimininkais tvarkantis aplinką savo gyvenamojoje erdvėje. Naujosiose taisyklėse patobulinta kirtimo, genėjimo darbų ir leidimų išdavimo tvarka. Norintys įgyvendinti savas idėjas tvarkant žaliąsias erdves, taisyklėse ras daugiau naudingos informacijos apie planuojamus darbus. Projekte atsirado aiškūs kriterijai, kuriais atvejais būtinas savivaldybės leidimas kirsti, nugenėti medį ar krūmus, o kada savo kieme galima tvarkytis patiems daugiabučių namų gyventojams. 

 

Skaityti daugiau
Lėšomis kiemų tvarkymui savivaldybė skatina kurti bendrijas ir renovuoti namus
2016-05-09

Alytaus savivaldybė šiemet nutarė skirti dar daugiau lėšų kiemams tvarkyti. Renovuoto namo bendrija, nutarusi atnaujinti automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimo aikšteles, apšvietimą ar bendro naudojimo įvažiavimo kelius gali tikėtis, kad bus padengta 60 procentų darbų vertės, o grupės (ne mažiau kaip trijų) renovuotų namų bendrijoms savivaldybė numačiusi padengti 90 procentų išlaidų. Šiuo metu Alytaus mieste nėra tokios bendruomenės, kuri galėtų pasinaudoti 90 proc. kompensacija, tačiau tikimasi, kad netrukus atsiras, nes finansinė paskata didelė.

Parengta pagal LRT.lt informaciją.  

Skaityti daugiau
Ar žinote, kad visuomenės dalyvavimą priimant sprendimus aplinkos klausimais užtikrina Orhuso konvencija
2016-04-28

Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos sukurta Orhuso konvencija buvo pasirašyta 1998 m. birželio 25 d. ketvirtosios Europos ministrų konferencijos „Aplinka Europai“ metu Danijos mieste Orhuso. Šiuo tarptautiniu susitarimu siekiama apsaugoti dabartinės ir būsimų kartų žmonių teisę gyventi jų sveikatai ir gerovei palankioje aplinkoje, užtikrinant teisę gauti informaciją, teisę dalyvauti priimant sprendimus bei teisę kreiptis į teismus aplinkos klausimais.

 

Lietuva Orhuso konvenciją ratifikavo 2001 m., po ratifikavimo ji tapo nacionalinės teisės dalimi. Orhuso konvencijos tikslų ir sprendžiamų problemų spektras platus, todėl jos teisės aktai nuolat tobulinami.

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.

Iliustracija - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Bendrijos pirmininkas kitiems pataria: ženkite tą pirmą žingsnį, vis vien kada nors teks
2016-04-19

Prieš keletą mėnesių Kaune įsteigtos bendrijos pirmininkas Valdas, be kitko, nestokojantis humoro ir kūrybingumo (jo kalbos netaisėme į literatūrinę), geranoriškai ir linksmai pasidalijo patirtimi apie tai, kas paskatino jį ir jo kaimynus burtis, keisti esamą situaciją ir pradėti patiems administruoti savo daugiabutį namą. Tiems, kurie dar tik galvoja apie bendrijos steigimą, Valdas sako: "<...> atsistokit tiesiai ant to kelio, pažvelkite į priekį ir ženkite tą pirmą žingsnį. Bo vis vien kada nors teks. Ir geriau vėliau (ta prasme – dabar) nei niekada, nes su kiekviena diena, ške, prarandame kažkiek to gero".


Kas nepatiko namo savininkams

 

Mūsų namo gyventojus švelniai tariant "užkutendavo" administratoriaus nesiskaitymas darbų, remontų atlikimo klausimais. Jausmas buvo toks, kad darydavo, ką nori ir kada tik nori, vos tik susikaupdavo lėšų, ar kai jų jiems patiems gal prireikdavo... Jokių susirinkimų, nuomonės paklausimo, defektinių aktų – nieko nematydavom ir nežinodavom, bo mumi nieko ir nesakydavo. Jei kokiais metais ir buvo suorganizuotas kokis, na, tipo, susirinkimas, tai viduryje savaitės ir darbo metu. Na ir kas gi gali tan susibėgime sudalyvauti, nebent kokis nenuorama pensininkas. Todėl vis užplūsdavo (bangomis) pasipiktinimas eiline situacija ir noras susibėgti bendrijon. Bet, pradėjus konkrečiai domėtis, iniciatoriams tos bangos kaži kaip imdavo ir atslūgdavo, susidūrus su biurokratija. O kur dar laiko stoka informacijos paieškai, sisteminimui, pritaikymui, visų tų aktų (teisės) sužiūrėjimui...

 

Skaityti daugiau
Vicemeras Valdas Benkunskas: Vilniaus savivaldybė pagaliau ėmė kontroliuoti, ką veikia namus administruojančios bendrovės
2016-04-18

Prėjus metams po daugumos vilniečių sprendimo meru pasirinkti Remigijų Šimašių, sostinės vadovas ir jo pavaduotojai pristatė savivaldybės Tarybos metinės veiklos ataskaitą.

 

Švietimo, energetikos ir daugiabučių priežiūros klausimus kuruojančio Valdo Benkunsko teigimu, prabėgę pirmieji kadencijos metai energetikos srityje buvo „tektoninių lūžių metai“, kai po ilgo laikotarpio savivaldybė pagaliau ėmė kontroliuoti, kas vyksta energetikos įmonėse ir ką veikia namus administruojančios bendrovės.

 

„2017-ųjų pavasaris vilniečiams bus svarbus atskaitos taškas. Po 15 metų pertraukos sostinės šilumos ūkis iš privataus investuotojo „Vilniaus energijos“ pagaliau bus susigrąžintas miesto žinion. Tikime, kad šiuo žingsniu apginsime gyventojų interesus, o šilumos kaina taps skaidri ir pastebimai mažės. Svarbiausias mūsų tikslas šiuo metu – tinkamai įvertinti savivaldybės turto vertę, kad jis iš nuomininkės grįžtų ne mažesnės vertės, nei buvo perduotas 2002 m.“, – sakė vicemeras Valdas Benkunskas.

 

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją.

Visą pranešimą skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Ne tik naują, bet ir seną daugiabutį namą gali puošti žaliosios oazės
2016-04-15

Tradicinę statybų ir remonto parodą organizuojantis UAB Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ šiemet visuomenės dėmesį kreipia į daugiabučių rajonų želdinimo tendencijas. Bendrovės kalbinti specialistai prognozuoja, kad naujus butus perkantys gyventojai reikalaus daugiau žalumos, jie taip pat primena, kad kabantys sodai, žaliosios oazės ant namo stogo ar balkonuose galėtų atgaivinti ne tik naujos, bet ir senos statybos daugiabučius. Tiesa, pastaruosiuose planuojant žaliąsias zonas, reikėtų kreiptis pagalbos į architektus ir konstruktorius, kurie turėtų įvertinti konstrukcijų tvirtumą. 


Gal ir ant jūsų namo stogo galėtų žaliuoti augalai, gal norėtumėte, kad namą puoštų vijokliai ir gėlės? Paraginkite savo namo bendrijos pirmininką imtis iniciatyvos, o jeigu pirmininko neturite ir jums sunkiau spręsti bendrus namo reikalus, pagalvokite ir apie tai, kad gabūt jau pats laikas įsteigti bendriją. 

 

Nuotrauka - pixabay.com.

 

Skaityti daugiau
Kas turi pasirūpinti gaisrine sauga daugiabutyje
2016-04-13

Rekomenduodami straipsnį apie gaisrinę saugą daugiabučiuose namuose, atkreipiame dėmesį į tai, kad ypač didele problema nelaimės atveju gali tapti pačių gyventojų sudarytos evakuacijos kliūtys, tokios kaip laiptinių balkonų įstiklinimas, atitvėrimas ir kitos. Priešgaisrinės saugos specialistai sutartinai sako, kad visi namo gyventojai turėtų rūpintis namo gaisrine sauga, bet ar taip yra realiame gyvenime? Kai namo savininkų daug, dažnai būna, kad nesirūpina niekas, todėl primename, kad visus bendrus namo reikalus lengviau spręsti organizuotai - įsteigus bendriją ir išsirinkus aktyvų pirmininką, valdybą, įgaliotinius, o bendrąsias gaisrinės saugos taisykles galite perskaityti šiame dokumente.

 

Paulius Ramanauskas 15min publikuotame straipsnyje "Priešgaisrinis saugumas daugiabučiuose kelia šiurpą ir gyventojams, ir specialistams" rašo:

 

Ar pastebėjote savo seno daugiabučio laiptinėje esančią gaisro gesinimui skirtą vandens žarną? O gesintuvą? 15min skaitytoja Ramunė teigia, kad jų ten nėra dėl atsakingų institucijų aplaidumo ir daugiabučių gyventojų abejingumo.

 

15min skaitytoja Ramunė sunerimusi, kad senos statybos daugiabučiuose namuose yra apstu priešgaisrinės saugos reikalavimų pažeidimų.

Skaityti daugiau
Daugiabučio sienų siūlės: kaip sustabdyti brangius darbus, neatnešančius laukiamo rezultato
2016-03-31

„AiOi“ specialistai, konsultuodami bendrijas steigiančius daugiabučių namų gyventojus, bevei kiekvieną kartą girdi nusiskundimų dėl vienų ar kitų jų namo remonto darbų, o pasakojimai apie sienų siūlių taisymus – dažniausi. Panašu, kad administratoriai iš tiesų labai aktyviai išnaudoja galimybę vėl ir vėl remontuoti sienų siūles, neišspręsdami problemos iš esmės. Gyventojų nepasitenkinimas tuo, kad jie moka pinigus už remontą, bet sienos vis tiek pelyja, dažnai tampa paskata steigti namo bendriją ir patiems spręsti, kada, kaip ir už kiek remontuoti namą.

 

Seimo nario Lino Balsio manymu, siūlių problemą galėtų išspręsti ir Aplinkos ministerija, įteisinusi stambiaplokščių namų išorinių siūlių remonto darbus ne kaip paprastą, menkavertį atnaujinimą, o kaip namo konstrukcinei būklei itin svarbų remontą, kuris turi turėti statybos techninį reglamentą ir privalo būti kontroliuojamas. 

 

„Namo siūlių remontas dabar gyventojams siūlomas masiškai. Toks remontas gyventojams kainuoja nemažus pinigus, o užsakovams ir vykdytojams yra lengvas pasipinigavimo šaltinis. Dažnai nutinka, jog po siūlių remonto gyventojai sulaukia priešingų rezultatų nei tikėjosi – bute juntama padidėjusi drėgmė, randasi juodasis pelėsis. Kilo įtarimas, kad kai kurios įmonės, tiesiog pripurkšdamos putų į siūles iš išorės, ne remontuoja, o sugadina namo konstrukcinę sandarą. Blogiausia, kad šie darbai ne tik nėra niekaip reglamentuoti, vykdomi pagal pačių įmonių susidarytas technologines korteles, bet ir neatliekama jokia kokybės kontrolė, darbams netaikoma jokia garantija. Tai – akivaizdus namo gadinimas“, – pranešime žiniasklaidai teigia Linas Balsys. 

 

Taip pat skaitykite 15min.lt straipsnį "Namo sienų siūlių remontas: sąmatų nepateikė, skyles paliko, bet sumokėti reikalauja".

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.