įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Projekto "AiOi" veiklos pokyčiai
2016-08-19

Atsižvelgdama į tai, kad Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo vykdyti konsultacijų steigiant ir įsteigus daugiabučių namų savininkų bendrijas projektą, kartu kompensuodama ir bendrijų steigimo išlaidas, Daugiabučių namų savininkų bendrijų paslaugų teikėjų asociacija stabdo aktyvius konsultavimo ir pagalbos steigiant bendrijas veiksmus, tačiau asociacija ir toliau laikosi pozicijos palaikyti daugiabučių namų savininkų savarankiškumo, demokratinio namų valdymo ir laisvos rinkos principus.

 

"Įgyvendindami "AiOi" projektą mes daugeliui žmonių padėjome susiburti, įsteigti bendrijas ir pradėti savarankiškai valdyti savo namą. Linkime jiems visiems kuo geriausios kloties, taip pat skatiname visus daugiabučių gyvetojus rūpintis savo namu, kontroliuoti mokamus mokesčius, bendromis visų kaimynų pastangomis gyventi geriau", - sako Daugiabučių namų savininkų bendrijų paslaugų teikėjų asociacijos pirmininkas Remigijus Nemira.

 

Vilniečiams nuo 2016 m. rugpūčio 2 d. nemokamas konsultacijų steigiant ir įsteigus bendriją paslaugas teikia Vilniaus miesto savivaldybės viešojo konkurso būdu atrinkta įmonė "Ego sum". Apie tai daugiau informacijos galima sužinoti interneto svetainėje www.bendrijukonsultavimas.lt, kriepiantis el. paštu apiebendrija@gmail.com, tel. 8686 30484. Susisiekę šiais kontaktais taip pat sužinosite, kaip naujų bendrijų Vilniuje steigėjams gali būti padengtos bendrijos registravimo išlaidos.

Skaityti daugiau
Sostinės savivaldybė skatina kurti bendrijas – apmokės steigimo išlaidas ir konsultacijas
2016-08-18

Siekdama pagelbėti vilniečiams, kurie nori efektyviau tvarkytis savo gyvenamąją aplinką, sostinės savivaldybė išplėtė konsultacijas ir pradėjo teikti finansinę paramą – kompensuoja naujų bendrijų registravimo išlaidas, kurios siekia apie 200 eurų. Taip Vilniaus daugiabučių namų gyventojai skatinami tapti tikrais savo namo šeimininkais.
 

„Įkūrus daugiabučio namo bendriją, gyventojai patys tampa atsakingi už savo namo priežiūrą, o iškilusias problemas racionaliau sprendžia kartu su savo kaimynais. Daugeliu atvejų gyventojai sutaupo, nes patys pasirenka paslaugas namui teikiančias įmones. Juk niekas, kaip tik patys žmonės, geriau nepasirūpins savo gyvenamąja aplinka. Labai skatiname tokį žmonių savarankiškumą, todėl pasirūpinome, kad vilniečiams bendrijas įsteigti būtų kuo paprasčiau ir tai gyventojams nekainuotų“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Skaityti daugiau
Sukčiai vėl skambina bendrijų pirmininkams
2016-08-01

Šių metų sausį jau raginome bendrijų pirmininkus ir buhalterius būti atsargius ir nepasiduoti sukčių raginimams atskleisti jiems banko sąskaitų numerius, prisijungimo ir panašius duomenis. Tuomet bendrovė "Skaidri apskaitos sisitema" skelbė, kad iš savo klientų - bendrijų gavo daug informacijos apie bandymus sukčiauti. Šiandien UAB "ADMI" pranešė, kad Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijos liepos mėnesį vėl sulaukė sukčių skambučių, kuriais bandyta išgauti banko sąskaitos prisijungimo duomenis. 

 

"Liepos mėn. vieno sostinės Antakalnio rajone esančio daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininkė sulaukė skambučio „iš FNTT“ (Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos) apie neva galimai neteisėtus pinigų pervedimus, kuriuos reikia „ištirti“. Santariškių rajone esančio daugiabučio namo bendrijos pirmininkė taip pat sulaukė analogiško skambučio, kurio metu „FNTT agentas“ jos paprašė banko prisijungimo duomenų, kadangi neva kažkas iš bendrijos sąskaitos įtartiniems asmenims pervedė didelę pinigų sumą", - rašoma UAB "ADMI" pranešime.

 

Primename, kad nė viena valstybinė institucija neprašo duomenų telefonu, todėl būkite budrūs, nepasiduokite geranoriško bendradarbiavimo impulsui, nepakliūkite sukčiams į nagus. Niekada neatskleiskite nežinomiems asmenims banko sąskaitų numerių, nesuteikite informacijos apie banko sąskaitose esančias pinigų sumas, jokiu būdu niekam nepateikite prisijungimo duomenų. Būkite geranoriški, bet išlikite atsakingi ir atsargūs.

Skaityti daugiau
Ragina savivaldybes netoleruoti blogos administratorių veiklos
2016-07-22

„Aplinkos ministerija gauna daugybę skundų dėl daugiabučių namų administratorių veiklos arba neveikimo, ypač – kai renovuojamo daugiabučio administratoriai neapgina gyventojų teisių. Kreipiuosi į savivaldybes, prašydama: būkite griežti ir netoleruokite blogos administratorių veiklos. Taip pat informuokite Aplinkos ministeriją, jeigu matote teisės aktų netobulumus ar trūkumus. Kuo geresnė bus tarpusavio komunikacija, tuo greičiau galėsime spręsti susidariusias problemas“, sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė liepos 20 d. Aplinkos ministerijoje vyksiame pasitarime. Jo metu Lietuvos savivaldybių atstovai turėjo galimybę išgirsti atsakymus į aktualiausius klausimus dėl gyvenamųjų namų valdymo ir priežiūros, buvo aptartos bendrojo naudojimo objektų valdytojų veiklos priežiūros problemos ir numatomi teisės aktų pakeitimai.

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją

Skaityti daugiau
Daugiabučių palėpių ir senų ventiliacijos angų sandarinimas gali būti pražūtingas čiurlių jaunikliams
2016-07-20

Miestuose ir miesteliuose čiurliai noriai įsikuria įvairiose mūrinių pastatų angose, pastogių, palangių ir kituose plyšiuose. Šiose vietose perintys paukščiai nesukelia problemų, todėl mūsų namuose perinčių čiurlių dažnai net nepastebime. Liepos mėnesio pabaiga – tai laikotarpis, kai čiurlių jaunikliai jau apsiplunksnavę, tačiau savarankiškai skraidyti pradės tik po 2-3 savaičių, todėl vasaros metu vykdomi daugiabučių palėpių ir senų ventiliacijos angų sandarinimo darbai gali būti pražūtingi čiurlių jaunikliams.

 

Lietuvos ornitologų draugija ir Aplinkos ministerija daugiabučių statybos ir renovacijos darbus vykdančių organizacijų prašo iki rugpjūčio mėn. vidurio aklinai neužtaisyti į čiurlių perimvietes vedančių angų, nes kitaip suaugę paukščiai negalės pamaitinti jauniklių. Vietas, kuriose peri čiurliai, nustatyti nesunku - užtenka bent pusvalandį ramiomis ankstyvo ryto ar pavakario valandomis stebėti daugiabučio pastogę.   

Skaityti daugiau
Šiemet bus išasfaltuota ketvirtadalis visų vilniečių daugiabučių kiemų
2016-07-12

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad vykdant gyvenamosios aplinkos gerinimo programą sostinėje sutvarkyta jau 210 įvažiavimų į daugiabučių namų kiemus.

 

Šiais metais Vilniuje numatyta sutvarkyti 440 įvažiavimų į daugiabučių kiemus. Pirmojo etapo suplanuoti remonto darbai jau baigti Žirmūnų, Naujininkų, Senamiesčio, Naujamiesčio, Žvėryno, Šnipiškių, Lazdynų ir Rasų seniūnijose. Artimiausiu metu bus sutvarkyti ir Vilkpėdės, Panerių bei Šeškinės įvažiavimai į kiemus. Kitose sostinės seniūnijose darbai bus pradėti netrukus ir bus baigti per šią vasarą. Kitais metais kiemų remonto darbus planuojama tęsti, jau yra sudarinėjami 2017 metų sąrašai.

 

Šiemet bus išasfaltuota ketvirtadalis visų vilniečių daugiabučių kiemų. Kiemų remonto darbams šiemet savivaldybė skyrė daugiau nei pustrečio milijono eurų.

 

Pastabas dėl įvažiavimo į kiemą remonto darbų vilniečiai gali pranešti Susisiekimo komunikacijų skyriaus vedėjui Arūnui Visockui el. paštu arunas.visockas@vilnius.lt arba tel. (8 5) 211 2776.

 

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją.

Skaityti daugiau
Įsteigus bendriją reikia apsispręsti, kas teiks paslaugas
2016-07-11

Įsteigus daugiabučiame name bendriją, išsirinkus pirmininką, valdybą, revizorių, svarbu užtikrinti, kad bendrijos buhalterinė apskaita būtų vedama tinkamai ir kad gyventojams ir toliau būtų teikiamos visos pagrindinės paslaugos, tokios kaip atliekų išvežimo, šilumos punkto priežiūros, lifto priežiūros ir kitos. Žinoma, kiekviena bendrija siekia sutaupyti, ir būdų taupymui tikrai galima rasti, tačiau nereikėtų pamiršti, kad paslaugų kokybė taip pat labai svarbi, kad įmonių ir privačių asmenų, kurie teiks paslaugas, patikimumas – reikšmingas kriterijus. 

 

Bendrija – savarankiškas juridinis asmuo, ji gali organizuoti rinkos apklausas, derėtis ir apsispręsti, su kuo bendradarbiaus, gali nutraukti bendradarbiavimo sutartis ir pakeisti paslaugų teikėjus. Pasirinkimai yra tokie:​

 

1) bendradarbiauti su savivaldybės paskirtuoju administratoriumi, kuris organizuoja visų bendrijai reikalingų paslaugų teikimą;

3) pasirinkti kitą administratoriaus paslaugas teikiančią įmonę, kuri organizuos visų bendrijai reikalingų paslaugų teikimą;

4) patiems administruoti visą ūkinę veiklą, tiesiogiai pasirašyti sutartis kiekvienos paslaugos pasirinktu teikėju.

 

Iliustracija - pixabay.com

Skaityti daugiau
Istorija apie bėdas dėl daugiabučio namo administratoriaus
2016-06-28

"Lietuvos ryto" televizija atkreipė dėmesį į daugiabučių namų gyventojų problemas ir parodė reportažą apie nepasitenkinimą įmonės "Šilėja" darbu.

 

Gyventojai šį administratorių nusprendė pakeisti, tačiau „Šilėja“ namų perleisti nesutinka, maža to, juose pradėjo gesti liftai, padaugėjo remonto darbų. Spėjama, kad aršios kovos užvirė dėl kaupiamųjų lėšų, kurias gyventojai renka namo remontui. Įmonė jas buvo iššvaisčiusi, todėl dabar neturi ko grąžinti, dėl to namų perduoti naujam administratoriui ir nesutinka. Savo argumentus filmuotoje medžiagoje pateikia ir "Šilėjos" direktoriaus pavaduotojas. Reportažą galima pasižiūrėti čia (kantriai pažiūrėjus reklamą).

 

Galima tik priminti, kad labiausiai namo reikalai rūpi ir geriausiai juos galėtų spręsti patys namo savininkai, todėl nereikėtų pamiršti galimybės įsteigti namo bendriją. Taip pat reikėtų nuolat reikalauti, kad namą administruojanti įmonė ar bendrijos pirmininkas užtikrintų detalių ir aiškių buhalterinės apskaitos duomenų teikimą gyventojams, nes tai puiki prevencinė priemonė finansinėms problemoms išvengti.

Skaityti daugiau
Namo aplinką reikia tvarkyti saugant medžius ir krūmus
2016-06-27

Aplinkos ministerija primena, kad vykdant statybos ir kitus lauko darbus bei gražinant aplinką svarbu nesužeisti greta augančių medžių bei krūmų. Už padarytą gamtai žalą gali tekti sumokėti nemenką baudą.

 

Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Širvintų rajono agentūros pareigūnai š. m. birželio 17 d. gavo pranešimą, kad J. Janonio g., Širvintose, rekonstruojamoje automobilių stovėjimo aikštelėje sužaloti medžiai. Pareigūnai nustatė, kad vykdant statybos darbus 60 cm gylyje nukirsta daugiau kaip pusė mažalapės liepos ir paprastojo kaštono šaknų. Sužalojus tokį kiekį šaknų, neabejotina, buvo pažeistos medžių gyvybinės funkcijos. Įmonės darbų vadovui G. P. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal ATPK 78 str. 1 d. Už šį pažeidimą jam gresia bauda nuo 57 iki 202 eurų. Taip pat už nepataisomus medžių sužalojimus įmonei teks atlyginti žalą gamtai, kuri siekia 1207 eurus.

 

Parengta pagal aplinkos ministerijos informaciją.

 

Iliustracija - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Papildomi 110 mln. eurų seniems daugiabučiams Lietuvoje atnaujinti
2016-06-07

Europos investicijų bankas (EIB) ir AB Šiaulių bankas, tęsdami ilgametį bendradarbiavimą, pasirašė dvi naujas sutartis dėl papildomų 110 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo paskirstymo seniems daugiabučiams Lietuvoje atnaujinti.

 

EIB ir Šiaulių banko praėjusį rugpjūtį pasirašyta sutartis numato, kad Šiaulių bankas šalies daugiabučiams renovuoti lengvatinių paskolų forma paskirstys 68 mln. eurų „Jessica II“ fondo lėšų, o dar 30 mln. eurų kreditavimui skiria savo lėšų. Dabar pasirašyta sutartis numato, kad Šiaulių bankas paskirstys 40 mln. eurų fondo lėšų, o dar 40 mln. eurų skirs pats. Taigi Šiaulių bankas daugiabučių renovacijai kredituoti iš viso skiria 70 mln. eurų savo lėšų.

 

Daugiabučių namų butų savininkai už jų būstų modernizavimui skirtas paskolas, kaip ir anksčiau, mokės 3 proc. fiksuotas metines palūkanas.

 

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.