įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Pasikeitus Vilniaus mieste šilumos tiekėjui sutarčių perrašyti nereikės
2017-01-12

Vilniaus šilumos ūkį atsiėmus iš nuomininko, nuo š. m. kovo 30 d. šilumos gamybos ir tiekimo paslaugas gyventojams, įmonėms ir įstaigoms pradės tiekti AB „Vilniaus šilumos tinklai“, tačiau šių paslaugų vartotojai dėl to jokių biurokratinių nepatogumų nepatirs. Pasikeitus paslaugos tiekėjui, šilumos vartotojų turimos sutartys, pasirašytos su ankstesniu tiekėju (UAB „Vilniaus energija“), neteks galios, tačiau naujų sutarčių pasirašyti nereikės.

 

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, sutartis su šilumos vartotoju laikoma sudaryta nuo šilumos įrenginių prijungimo prie šilumos tinklų dienos, todėl vartotojui ir šilumos tiekėjui nėra numatyta pareiga pasirašyti šilumos pirkimo-pardavimo sutartį. Tai reiškia, kad šilumos vartotojai apskritai neturi rūpintis sutartimi šilumos tiekimo paslaugai gauti. 

 

Skaityti daugiau
2016 metais Lietuvoje atnaujinti 769 daugiabučiai
2017-01-12

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą pasiektas istorinis progresas – praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinti 769 daugiabučiai arba daugiau kaip 23 tūkst. butų. Nuo 2013 m., kai į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2016 m. atnaujinti 1507 daugiabučiai, o tai sudaro beveik 42 tūkst. butų. Tuo tarpu nuo 2005 m., kai ši programa buvo pradėta įgyvendinti, iki 2012 m. Lietuvoje renovuoti 479 daugiabučiai. Šiuo metu šalyje atnaujinama dar 450 daugiabučių, kuriuos artimiausiu metu planuojama užbaigti.

Skaityti daugiau
„Vilniaus vandenys“ ketina 10 proc. sumažinti savo paslaugų kainą daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams
2016-12-22

Didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė „Vilniaus vandenys” ketina kitąmet mažinti daugelį geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų. Planuojama, jog naujosios paslaugų kainos klientams Vilniuje, Vilniaus rajone, Šalčininkuose ir Švenčionyse įsigaliotų antroje kitų metų pusėje. „Vilniaus vandenų“ valdyba patvirtino 2017-2019 metų Strateginį veiklos ir plėtros planą bei naują bazinių kainų projektą. Artimiausiu metu šiuos dokumentus įmonė teiks tvirtinti Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono ir Šalčininkų rajono savivaldybių taryboms bei Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai.

 

„Vilniaus vandenys“ siūlo paslaugų kainą daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams mažinti 10 proc. iki 1,54 euro (su PVM) už kubinį metrą, gyvenantiems individualiuose namuose – 8 proc. iki 1,43 euro (su PVM). Taip pat siūloma, kad įmonėms geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina mažėtų 10 proc. iki 1,23 euro (be PVM) už kubinį metrą.

 

„Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus Aido Ignatavičiaus teigimu, šiemet pavyko padėti tvirtus pagrindus reikšmingam bendrovės veiklos efektyvumo augimui, finansiniam skaidrumui ir klientų aptarnavimo gerinimui.

Skaityti daugiau
Vilniaus savivaldybė ragina pranešti apie nenuvalytus šaligatvius
2016-12-07

Miesto tvarkytojai užsnigus pirmiausiai valo visuomeninio transporto stotelių šaligatvius, laiptus, šaligatvius prie gatvių ir reprezentacines Vilniaus miesto gatves bei šaligatvius, o vėliau gyvenamųjų namų kiemus. Prie gatvių esantys šaligatviai turi būti valomi 11 kartų, kiemų šaligatviai – 9 kartus, o automobilių aikštelės kiemuose – 4 kartus per mėnesį.

 

Rangovai miesto šaligatvius valo į pagalbą pasitelkiant 28 traktorius su verstuvais ir šluotomis bei 25 mažosios mechanizacijos priemones - motošluotas. Miestą tvarkančios bendrovės prižiūri apie 4 milijonus kvadratinių metrų šaligatvių ir takų. Bendrovėse dirba daugiau kaip 700 darbuotojų tvarkančių miestą.

 

Vilniaus miesto savivaldybė ragina gyventojus pranešti apie nenuvalytą šaligatvį seniūnijai arba Vilniaus savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Teritorijų tvarkymoskyriaus vedėjai Rasai Ražanskienei tel. (8 5) 211 2135.   

 

Skaityti daugiau
Siūloma nustatyti išimtį dėl apmokėjimo už liftą pirmojo aukšto gyventojams
2016-11-24

Vyriausybė vakar pritarė Aplinkos ministerijos parengtai išvadai dėl siūlomų Civilinio kodekso pataisų, susijusių su socialiai teisingu išlaidų pastatui išlaikyti paskirstymu.  

 

Įvertinus dažnus gyventojų skundus dėl atskirų bendrojo naudojimo objektų (pavyzdžiui, lifto), kuriais patekdami į nuosavas patalpas naudojasi ne visi butų ir kitų patalpų savininkai, išlaikymo išlaidų apmokėjimo, siūloma papildyti Civilinio kodekso 4.82 straipsnio 3 dalį ir nustatyti išimtį atleidžiant pirmojo aukšto patalpų savininkus nuo pareigos apmokėti lifto išlaikymo (priežiūros, naudojimosi, atnaujinimo, keitimo) išlaidas, išskyrus tuos atvejus, kai liftu patenkama ir į žemiau pirmojo aukšto esančias patalpas.

Aplinkos ministerijos informacija.

Skaityti daugiau
Bendrijų patirtis: esant aktyviai kaimynystei galima kalnus nuversti
2016-11-23

"Delfi.lt" publikuotame straipsnyje žurnalistė Erika Fuks rašo: "Esant aktyviai kaimynystei galima kalnus nuversti. Štai Alytuje esantis daugiabutis, adresu Žiburio g. 9, mieste yra gerai žinomas ne tik dėl to, kad vienas pirmųjų Lietuvoje įsirengė geoterminį šildymą, saulės kolektorius ir vėdinimą rekuperatoriais, bet ir iš esmės pertvarkė namo kiemą bei šaligatvį."
 
Namo bendrijos pirmininkas Vytautas Mockevičius paskoja, kad dabar 55 butų namas ir jo aplinka yra pasikeitusi iš esmės: name įrengtas geoterminis šildymas, saulės kolektoriai, sudėtinga butų vėdinimo sistema su rekuperatoriais, pakeisti vamzdynai, langai ir durys, iš esmės perdaryta balkonų konstrukcija. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Kiek metų veikia jūsų namo liftas? Ar būtina jį keisti nauju?
2016-11-23

Lietuvoje veikia daugiau nei 8000 liftų. Prekybos centruose, gyvenamuosiuose ir įstaigų namuose jais kasdien pakyla ir nusileidžia apie milijonas keleivių. Ar saugu keltis mūsų šalyje veikiančiais liftais? Kaip užtikrinti, kad liftai veiktų tinkamai? Kada ir kiek verta daugiabučių namų gyventojams investuoti į naują liftą? Atsakymų  į šiuos ir kitus klausimus ieškome kalbėdamiesi su liftų montavimo ir priežiūros bendrovės „Schindler-Liftas“ Egzistuojančių instaliacijų skyriaus vadovu Giedriumi Saku.


Specialistas prmiausiai atkreipia dėmesį į tai, kad mūsų šalyje iki 1991 metų buvo sumontuota apie 5000 liftų. Vėliau, daugiausia po 2000-ųjų, jų sumontuota dar apie 3000. Anot Giedriaus, kalbant apie saugumą, šias dvi liftų grupes atskirti labai svarbu. Per kelis dešimtmečius ne tik liftams keliamų reikalavimų kartelė pakilo į viršų (ir žmonės siekia geresnės kokybės, ir Europos bendrijos Liftų direktyva įpareigoja labiau rūpintis), bet ir galimybių užtikrinti komfortą ir saugumą, tobulėjant technologijoms, yra žymiai daugiau.


25 metai liftui – rimtas amžius


Rekomenduojamas liftų eksploatavimo laikas –  25-eri metai, o senesnių liftų Lietuvoje – daugiau nei pusė. Tad ar galime drąsiai tokiais senais liftais keltis, ar būtina juos skubiai pakeisti naujais?

Skaityti daugiau
Komunalinių atliekų išvežimas Vilniuje gali pigti trečdaliu?
2016-11-23

Kitąmet komunalinių atliekų išvežimas vilniečiams gali atpigti net trečdaliu – sostinės Taryba imasi svarstyti dvinarės rinkliavos dydžius. Savivaldybei iš atliekų vežėjų perėmus vežamų atliekų administravimą, atliekų tvarkymas vilniečiams nuo kitų metų liepos gerokai atpigs: dėl pasikeitusios rinkliavos skaičiavimo tvarkos, bus apmokestinti visi be išimties atliekų turėtojai (t.y. 25 procentais daugiau, nei dabar), be to, pasibaigus naujam komunalinių atliekų surinkimo-vežimo konkursui, jo laimėtojas veikiausiai pasiūlys mažesnę mišrių komunalinių atliekų vežimo kainą. Rinkliava įsigaliotų po to, kai atviro konkurso būdu bus atrinktas atliekų vežėjas.

Skaityti daugiau
Iki 2023 metų planuojama atnaujinti apie 1500 daugiabučių namų
2016-10-05

Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas pasirašė trišalę sutartį, kuria įsteigtas Rizikos pasidalijimo fondas. Jo dydis - 100 mln. eurų ES fondų lėšų, leisiančių pritraukti apie 500 mln. eurų iš privačių investuotojų. Jomis iki 2023 metų planuojama atnaujinti apie 1500 daugiabučių namų visoje šalyje.

 

“Pasirašydami Rizikos pasidalinimo fondo sutartį mes tęsiame sėkmingos JESSICA programos plėtojimą ir žengiame didelį žingsnį pirmyn efektyviame ES lėšų panaudojime pritraukiant privačias lėšas daugiabučių namų renovacijai Lietuvoje. Rizikos pasidalinimo fondas leis dešimtims tūkstančių butų savininkų atnaujinti savo būstus ir pasiekti ženklių energijos sutaupymų. Šios programos sėkmė turės teigiamą ir svarbų poveikį tvariam ekonomikos augimui ir geresnei Lietuvos žmonių gyvenimo kokybei”, – sakė EIB generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdo Massa Bernucci.

 

„Įsteigdami šį rizikos pasidalijimo fondą, skatiname prie daugiabučių atnaujinimo aktyviai prisidėti privatų kapitalą, kurio investicijas garantuosime Europos Sąjungos lėšomis. Tikimės, kad ši finansinė priemonė paspartins renovaciją ir padės siekti didesnio efektyvumo. Savo ruožtu tai geros naujienos ir statybų sektoriui, kuris turės daugiau darbo, ir žmonėms, kurie džiaugsis atnaujintais, šiltesniais namais, vadinasi – ir šilumai sutaupytais pinigais“, – sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Skaityti daugiau
Apribojimai paslaugų teikėjams būti administratoriais Konstitucijai neprieštarauja
2016-10-05

Konstitucinis Teismas pripažino neprieštaraujančia Konstitucijai Civilinio kodekso (CK) nuostatą, kuria nustatyti tam tikri apribojimai bendrojo naudojimo objektų administratoriams: gyvenamosiose vietovėse, kuriose gyvena daugiau negu 100 tūkst. gyventojų, jais negali būti šilumos, elektros energijos, dujų, geriamojo vandens tiekėjai, asmenys, teikiantys atliekų vežimo paslaugas, liftų nuolatinės priežiūros paslaugas (išskyrus namus, kuriuose nėra liftų), jeigu jie dirba tos pačios savivaldybės teritorijoje, taip pat kiti asmenys, susiję su išvardytais asmenimis pagal Konkurencijos įstatymą, jeigu savivaldybės taryba nenusprendžia kitaip.

 

Šis principas nepažeistas teisiniu reguliavimu, pagal kurį apribojimai pasirenkant administratorių taikomi tik daugiabučiuose namuose, kuriuose nėra savininkų bendrijos arba nesudaryta jungtinės veiklos sutartis.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.