įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Kaip pasikeitė ar pasikeis gyventojų įmokos už komunalinių atliekų tvarkymą
2017-02-27

Aplinkos apsaugos ministerijos Atliekų departamento Atliekų valdymo skyriaus vedėja Laura Zukė paaiškino:

 

„Svarbiausi dalykai, kurie įtvirtinti šiuo metu galiojančiose taisyklėse – tai nustatytas baigtinis būtinųjų sąnaudų, susidarančių tvarkant atliekas, sąrašas. Metodikoje baigtinio būtinųjų sąnaudų sąrašo nebuvo, joje išvardijus būtinųjų sąnaudų sąrašą buvo viena iš sąnaudų grupių „kitos sąnaudos“.

 

Šiuo metu taisyklėse aiškiai įvardinta ir tai, kad bešeimininkių atliekų tvarkymo išlaidos negali būti įskaičiuotos į gyventojų mokamą įmoką. Nes, atsižvelgiant į Atliekų tvarkymo įstatymą, už jas atsakingos savivaldybės. Ankstesnėje metodikoje to nebuvo aiškiai nurodyta.

 

Taisyklėse konkrečiai nusakyta ir tai, kad gamintojai bei importuotojai turi sumokėti už jų atliekų – pakuočių bei antrinių žaliavų tvarkymą. Šios sąnaudos negali būti įrašytos į rinkliavos sąnaudas.

 

Dar vienas iš pakeitimų – gyventojai arba ūkio subjektai (įmonės), kurie naudojasi kolektyviniais konteineriais (daugiabučių gyventojai, sodininkų bendrijos ir kt.), kintamoji rinkliavos ar kitokios įmokos dedamoji turi būti skaičiuojama pagal nustatytą naująjį būdą".

 

Visą straipsnį skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" čia.

Skaityti daugiau
"Vilniaus vandenys" pernai didino veiklos efektyvumą, šiemet investuos į plėtrą, gerins klientų aptarnavimą, mažins kainas
2017-02-24

„Vilniaus vandenys” 2016 metais pasiekė 40,6 mln. eurų apyvartą, kuri buvo 0,2 proc. didesnė nei 2015 metais. Įmonės EBITDA per metus išaugo penktadaliu iki 13,9 mln. eurų (2015 metais buvo 11,7 mln. eurų), o grynasis finansinis pelnas pasiekė 20,1 mln. eurų. Sumažinus veiklos sąnaudas, „Vilniaus vandenys” ketina nuo šių metų vidurio maždaug 10 proc. mažinti ir daugelį geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų. Naujosios kainos įsigaliotų tokį siūlymą patvirtinus Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai bei Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono ir Šalčininkų rajono savivaldybių taryboms. 

Skaityti daugiau
Vilniaus daugiabučių gyventojams pats laikas apsispręsti dėl namo administravimo
2017-02-10

"Žinių radijo" laidoje dalyvavęs Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas sakė, kad didžiausia Vilniaus daugiabučių gyventojų problema – pasyvumas, o žmonės turėtų rūpintis ne tik savo asmeniniu, bet ir bendrojo naudojimo turtu. Šių metų pabaigoje baigsis sutartys su keturiems tūkstančiams Vilniaus daugiabučių namų savivaldybės paskirtais administratoriais. Savivaldybė ragina daugiabučių namų savininkus patiems priimti sprendimus dėl jų namo administravimo. Žmonės gali patys apsirinkti administratorių, kuriuo pasitiki, gali nuspręsti sudaryti jungtinės veiklos sutartį arba gali steigti namo savininkų bendrijas.

 

Toje pačioje laidoje dalyvavęs bendrijos pirmininkas Vaidas pabrėžė, kad bendrija skiriasi nuo administratoriaus pirmiausia tuo, kad nesiekia pelno, ir teigė, kad įsteigus bendriją jo namo gyventojai (108 butai) per metus suataupo 70 000 litų arba daugiau nei 20 tūkst. eurų.

 

Viso pokalbio galite pasiklausti čia.

Skaityti daugiau
Linas Balsys siūlo įteisinti didesnę daugiabučių namų bendrijų konrolę
2017-02-08

Siūloma įteisinti, kad daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijose privalomai būtų sudaromos revizijos komisijos, iki dviejų metų sutrumpėtų pirmininko ir valdybos kadencija, o savivaldybės būtų įpareigotos kontroliuoti daugiabučių bendrijų veiklą. Tokias Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo pataisas įregistravo Seimo narys Linas Balsys. Plačiau apie tai skaitykite Respublika.lt naujienų portale čia.

Skaityti daugiau
Veiklą plečiančios atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ pastaba: žmonės mokėtų mažiau, jei savivaldybėse nebūtų taikomi vidaus sandoriai
2017-02-03

Atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugas Vilniaus mieste ir Alytaus apskrityje tiekianti bendrovė „VSA Vilnius“ plečia savo veiklą – vasario 2 d. baigė Kėdainių bendrovės „Skongalis“ įsigijimo procedūrą. Ši 1957 metais įkurta bendrovė komunalines paslaugas iki šiol teikė Kėdainių miesto ir rajono gyventojams bei įmonėms, eksploatavo komunalinių atliekų sąvartyną. Nuo šiol bendrovės „Skongalis“ veiklą perima UAB „VSA Vilnius“ ir įžengia į vidurio Lietuvos regioną.

 

„Šis sandoris – tai logiškas, ilgai planuotas ir rengtas verslo plėtros rezultatas. Siekant didinti veiklos efektyvumą, mažinti kaštus ir pateikti geriausius pasiūlymus klientams, atliekų vežimo paslaugas teikiančių įmonių jungimasis ir augimas yra neišvengiamas. Sugebame veikti efektyviai ir skaidriai, valdyti procesus, todėl galime augti ir vykdyti plėtrą“,  – teigia Jurgita Petrauskienė, „VSA Vilnius“ direktorė.

 

„VSA Vilnius“ direktorės manymu, daugelio Lietuvos miestų ir rajonų gyventojai už atliekų tvarkymą galėtų mokėti mažiau, jeigu savivaldybėse nebūtų taip plačiai taikomi vadinamieji vidaus sandoriai, kai atliekų tvarkymo paslaugas teikia savivaldybių įkurtos ir iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikomos bendrovės. Tokios bendrovės nesugeba veikti efektyviai ir tai didina paslaugų kainas. Jų neūkiškumą iliustruoja skaičiai: visos Vilniaus regione veikiančios savivaldybių atliekų tvarkymo įmonės 2016 metais į biudžetą sumokėjo vos 30 tūkstančių eurų pelno mokesčio – tai maždaug 4 kartus mažiau nei biudžetą papildė viena „VSA Vilnius“ bendrovė.

Parengta pagal UAB "VSA Vilnius" informaciją.

Skaityti daugiau
Sostinės savivaldybė: nuo liepos 1 dienos Vilniuje pigs komunalinių atliekų išvežimas
2017-02-01

Sostinės Taryba patvirtino dvinarės rinkliavos dydžius. teigiama, kad savivaldybei iš atliekų vežėjų perėmus vežamų atliekų administravimą, atliekų tvarkymas vilniečiams nuo liepos gerokai atpigs: dėl pasikeitusios rinkliavos skaičiavimo tvarkos, bus apmokestinti visi be išimties atliekų turėtojai (t.y. 25 procentais daugiau, nei dabar), be to, pasibaigus naujam komunalinių atliekų surinkimo-vežimo konkursui, jo laimėtojas veikiausiai pasiūlys mažesnę mišrių komunalinių atliekų vežimo kainą. Rinkliava įsigalios po to, kai atviro konkurso būdu bus atrinktas atliekų vežėjas.

 

Iš atliekų vežėjų perėmus vežamų atliekų administravimą savivaldybė kontroliuos ir išvežamų atliekų kiekius, ir tą ketvirtadalį visų teršėjų, kurie iki šiol visai nebuvo sudarę sutarčių už atliekų išvežimą ir šiukšlino kitų sąskaita. Pavyzdžiui, tik apie pusė sodininkų bendrijų naudojasi mišrių komunalinių atliekų išvežimo paslauga ir buvo sudarę individualias sutartis su vežėjais. Iki šiol galiojusi atliekų tvarkymo sistema neužtikrino pakankamos kontrolės ir savivaldybė neturi duomenų apie dabartinių atliekų vežėjų sutartis su administratoriais, bendrijomis ir kt. Pagal naująją tvarką mišrių komunalinių atliekų vežėjas (daugiausia – 5 vežėjai) sudarys sutartis su savivaldybe, o ne su gyventojais. 

Skaityti daugiau
Stiprinamos Vilniaus seniūnijos – kiekvienai po teritorijos priežiūros specialistą
2017-01-27

Šiais metais sostinės savivaldybė dar daugiau dėmesio skirs seniūnijoms stiprinti –  siūloma priimti 15 kvalifikuotų specialistų prižiūrėti, kaip seniūnijose tvarkoma aplinka. Seniūnijoms iki šiol labai trūko darbuotojų, kurie kontroliuotų, kad teritorijoje būtų tinkamai valomos ir barstomos gatvės bei šaligatviai, būtų atnaujinta infrastruktūra, tikrintų, kaip tvarkomos atliekos, statomi automobiliai ir pan.
 
Jau dabar Vilniaus savivaldybė seniūnijoms tvarkyti yra paskyrusi 6 teritorijos tvarkymo priežiūros specialistus. Šįmet, įdarbinus dar 15, visos sostinės seniūnijos turėtų po specialistą, kuris užtikrintų kokybišką aplinkos tvarkymą.


Aktyvesnėmis tapti bus skatinamos ir bendruomenės – gyventojai į seniūnijas bus kviečiami aptarti  aktualių teritorijos tvarkymo klausimų: viešųjų erdvių planavimo, gyvenamosios aplinkos gerinimo programos ir kt. 

Skaityti daugiau
Kiek sutaupo renovuotų daugiabučių gyventojai
2017-01-19

Būsto energijos taupymo agentūros direktoriaus Valiaus Serbentos teigimu, renovuotame name vidutiniškai sutaupoma daugiau nei 50 proc. šilumos energijos, tačiau kai kuriais atvejais šis skaičius siekia 70 ar net 80 proc. Geriausiems rezultatams pasiekti jis siūlo pasirinkti standartinį kompleksinį priemonių paketą, į kurį įeitų sienų šiltinimas, stogų šiltinimas, langų ir šildymo sistemų sutvarkymas. Visą DELFI konferencijoje vykusį pokalbį galite paskaityti čia.

 

Taip pat primename, kad geriausias būdas suvienyti butų ir kitų patalpų savininkus renovacijos darbams - įsteigti namo bendriją. Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybė vykdo projektą, kuriuo remia daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų steigimą, apie tai daugiau informacijos galite paskaityti interneto svetainėje www.bendrijukonsultavimas.lt.

Skaityti daugiau
Vilniečiai raginami nelaukiant sankcijų pasirūpinti ne vietoje paliktu apleistu automobiliu
2017-01-18

Vilniaus savivaldybė pradeda keletą mėnesių truksiantį „apsivalymą“ nuo kiemuose parkavimo vietas užimančių apleistų automobilių.  Šiuo metu savivaldybė yra gavusi pranešimų apie mažiausiai 200 tokių riogsančių griuvenų. Viešosios tvarkos pareigūnai aktyviai ragins kuo skubiau pašalinti nebenaudojamus netvarkingus automobilius bendrojo naudojimo teritorijose įvairiose seniūnijose. Užfiksavę netvarkingą ir nenaudojamą automobilį, Viešosios tvarkos pareigūnai savininkui išsiųs pranešimą, kuriame bus nurodyta per 10 dienų pašalinti automobilį. 

 

Nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojo naujas įstatymas, kuris leis savivaldybėms taikyti pinigines baudas netvarkingų automobilių savininkams. Iki šiol savivaldybės turėjo teisę tik įspėti gyventojus, o sankcijas vykdė policijos pareigūnai. Nuo šių metų nesuskubusiems pašalinti netvarkingo automobilio per nurodytą laiką, savivaldybė skirs baudos nuo 70 iki 300 eurų su transporto priemonės konfiskavimu. 

 

Vilniečiai raginami būti kaimyniškais, sąmoningais ir nelaukti sankcijų – pasirūpinti ne vietoje paliktu savo turtu. 

 

Aktyvūs vilniečiai  kviečiami padėti Viešosios tvarkos pareigūnams – pranešti apie tokius automobilius Viešosios tvarkos skyriui el. paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt arba tel. (8 5) 219 7948 (nurodant adresą, automobilio markę, spalvą, valstybinį numerį, datą ir laiką, kada pastebėta transporto priemonė, ir, jei įmanoma, pridėti transporto priemonės nuotrauką). 

 

Patikrinimai seniūnijose bus atliekami nuo sausio 21 iki kovo 31 dienos.

Parengta pagal Vilniaus m. savivaldybės informaciją.

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Lietuvoje didėja energiją taupančių pastatų skaičius
2017-01-17

Statybos produkcijos sertifikavimo centro duomenimis, 2016 metais šalyje užregistruota daugiau energiškai taupių pastatų negu 2015-aisiais. Per dešimtmetį, nuo 2007 metų, kai buvo pradėtas pastatų energinio naudingumo sertifikavimo procesas, šalyje jau užregistruota ir paskelbta daugiau kaip 158,8 tūkst. pastatų energinio naudingumo sertifikatų. Energiškai efektyvių pastatų Lietuvoje daugės, nes nuo 2016 m. lapkričio 1 d. visi naujai statomi pastatai turi būti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės. 

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.