įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Linas Balsys siūlo įteisinti didesnę daugiabučių namų bendrijų konrolę
2017-02-08

Siūloma įteisinti, kad daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijose privalomai būtų sudaromos revizijos komisijos, iki dviejų metų sutrumpėtų pirmininko ir valdybos kadencija, o savivaldybės būtų įpareigotos kontroliuoti daugiabučių bendrijų veiklą. Tokias Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo pataisas įregistravo Seimo narys Linas Balsys. Plačiau apie tai skaitykite Respublika.lt naujienų portale čia.

Skaityti daugiau
Veiklą plečiančios atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ pastaba: žmonės mokėtų mažiau, jei savivaldybėse nebūtų taikomi vidaus sandoriai
2017-02-03

Atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugas Vilniaus mieste ir Alytaus apskrityje tiekianti bendrovė „VSA Vilnius“ plečia savo veiklą – vasario 2 d. baigė Kėdainių bendrovės „Skongalis“ įsigijimo procedūrą. Ši 1957 metais įkurta bendrovė komunalines paslaugas iki šiol teikė Kėdainių miesto ir rajono gyventojams bei įmonėms, eksploatavo komunalinių atliekų sąvartyną. Nuo šiol bendrovės „Skongalis“ veiklą perima UAB „VSA Vilnius“ ir įžengia į vidurio Lietuvos regioną.

 

„Šis sandoris – tai logiškas, ilgai planuotas ir rengtas verslo plėtros rezultatas. Siekant didinti veiklos efektyvumą, mažinti kaštus ir pateikti geriausius pasiūlymus klientams, atliekų vežimo paslaugas teikiančių įmonių jungimasis ir augimas yra neišvengiamas. Sugebame veikti efektyviai ir skaidriai, valdyti procesus, todėl galime augti ir vykdyti plėtrą“,  – teigia Jurgita Petrauskienė, „VSA Vilnius“ direktorė.

 

„VSA Vilnius“ direktorės manymu, daugelio Lietuvos miestų ir rajonų gyventojai už atliekų tvarkymą galėtų mokėti mažiau, jeigu savivaldybėse nebūtų taip plačiai taikomi vadinamieji vidaus sandoriai, kai atliekų tvarkymo paslaugas teikia savivaldybių įkurtos ir iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikomos bendrovės. Tokios bendrovės nesugeba veikti efektyviai ir tai didina paslaugų kainas. Jų neūkiškumą iliustruoja skaičiai: visos Vilniaus regione veikiančios savivaldybių atliekų tvarkymo įmonės 2016 metais į biudžetą sumokėjo vos 30 tūkstančių eurų pelno mokesčio – tai maždaug 4 kartus mažiau nei biudžetą papildė viena „VSA Vilnius“ bendrovė.

Parengta pagal UAB "VSA Vilnius" informaciją.

Skaityti daugiau
Sostinės savivaldybė: nuo liepos 1 dienos Vilniuje pigs komunalinių atliekų išvežimas
2017-02-01

Sostinės Taryba patvirtino dvinarės rinkliavos dydžius. teigiama, kad savivaldybei iš atliekų vežėjų perėmus vežamų atliekų administravimą, atliekų tvarkymas vilniečiams nuo liepos gerokai atpigs: dėl pasikeitusios rinkliavos skaičiavimo tvarkos, bus apmokestinti visi be išimties atliekų turėtojai (t.y. 25 procentais daugiau, nei dabar), be to, pasibaigus naujam komunalinių atliekų surinkimo-vežimo konkursui, jo laimėtojas veikiausiai pasiūlys mažesnę mišrių komunalinių atliekų vežimo kainą. Rinkliava įsigalios po to, kai atviro konkurso būdu bus atrinktas atliekų vežėjas.

 

Iš atliekų vežėjų perėmus vežamų atliekų administravimą savivaldybė kontroliuos ir išvežamų atliekų kiekius, ir tą ketvirtadalį visų teršėjų, kurie iki šiol visai nebuvo sudarę sutarčių už atliekų išvežimą ir šiukšlino kitų sąskaita. Pavyzdžiui, tik apie pusė sodininkų bendrijų naudojasi mišrių komunalinių atliekų išvežimo paslauga ir buvo sudarę individualias sutartis su vežėjais. Iki šiol galiojusi atliekų tvarkymo sistema neužtikrino pakankamos kontrolės ir savivaldybė neturi duomenų apie dabartinių atliekų vežėjų sutartis su administratoriais, bendrijomis ir kt. Pagal naująją tvarką mišrių komunalinių atliekų vežėjas (daugiausia – 5 vežėjai) sudarys sutartis su savivaldybe, o ne su gyventojais. 

Skaityti daugiau
Stiprinamos Vilniaus seniūnijos – kiekvienai po teritorijos priežiūros specialistą
2017-01-27

Šiais metais sostinės savivaldybė dar daugiau dėmesio skirs seniūnijoms stiprinti –  siūloma priimti 15 kvalifikuotų specialistų prižiūrėti, kaip seniūnijose tvarkoma aplinka. Seniūnijoms iki šiol labai trūko darbuotojų, kurie kontroliuotų, kad teritorijoje būtų tinkamai valomos ir barstomos gatvės bei šaligatviai, būtų atnaujinta infrastruktūra, tikrintų, kaip tvarkomos atliekos, statomi automobiliai ir pan.
 
Jau dabar Vilniaus savivaldybė seniūnijoms tvarkyti yra paskyrusi 6 teritorijos tvarkymo priežiūros specialistus. Šįmet, įdarbinus dar 15, visos sostinės seniūnijos turėtų po specialistą, kuris užtikrintų kokybišką aplinkos tvarkymą.


Aktyvesnėmis tapti bus skatinamos ir bendruomenės – gyventojai į seniūnijas bus kviečiami aptarti  aktualių teritorijos tvarkymo klausimų: viešųjų erdvių planavimo, gyvenamosios aplinkos gerinimo programos ir kt. 

Skaityti daugiau
Kiek sutaupo renovuotų daugiabučių gyventojai
2017-01-19

Būsto energijos taupymo agentūros direktoriaus Valiaus Serbentos teigimu, renovuotame name vidutiniškai sutaupoma daugiau nei 50 proc. šilumos energijos, tačiau kai kuriais atvejais šis skaičius siekia 70 ar net 80 proc. Geriausiems rezultatams pasiekti jis siūlo pasirinkti standartinį kompleksinį priemonių paketą, į kurį įeitų sienų šiltinimas, stogų šiltinimas, langų ir šildymo sistemų sutvarkymas. Visą DELFI konferencijoje vykusį pokalbį galite paskaityti čia.

 

Taip pat primename, kad geriausias būdas suvienyti butų ir kitų patalpų savininkus renovacijos darbams - įsteigti namo bendriją. Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybė vykdo projektą, kuriuo remia daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų steigimą, apie tai daugiau informacijos galite paskaityti interneto svetainėje www.bendrijukonsultavimas.lt.

Skaityti daugiau
Vilniečiai raginami nelaukiant sankcijų pasirūpinti ne vietoje paliktu apleistu automobiliu
2017-01-18

Vilniaus savivaldybė pradeda keletą mėnesių truksiantį „apsivalymą“ nuo kiemuose parkavimo vietas užimančių apleistų automobilių.  Šiuo metu savivaldybė yra gavusi pranešimų apie mažiausiai 200 tokių riogsančių griuvenų. Viešosios tvarkos pareigūnai aktyviai ragins kuo skubiau pašalinti nebenaudojamus netvarkingus automobilius bendrojo naudojimo teritorijose įvairiose seniūnijose. Užfiksavę netvarkingą ir nenaudojamą automobilį, Viešosios tvarkos pareigūnai savininkui išsiųs pranešimą, kuriame bus nurodyta per 10 dienų pašalinti automobilį. 

 

Nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojo naujas įstatymas, kuris leis savivaldybėms taikyti pinigines baudas netvarkingų automobilių savininkams. Iki šiol savivaldybės turėjo teisę tik įspėti gyventojus, o sankcijas vykdė policijos pareigūnai. Nuo šių metų nesuskubusiems pašalinti netvarkingo automobilio per nurodytą laiką, savivaldybė skirs baudos nuo 70 iki 300 eurų su transporto priemonės konfiskavimu. 

 

Vilniečiai raginami būti kaimyniškais, sąmoningais ir nelaukti sankcijų – pasirūpinti ne vietoje paliktu savo turtu. 

 

Aktyvūs vilniečiai  kviečiami padėti Viešosios tvarkos pareigūnams – pranešti apie tokius automobilius Viešosios tvarkos skyriui el. paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt arba tel. (8 5) 219 7948 (nurodant adresą, automobilio markę, spalvą, valstybinį numerį, datą ir laiką, kada pastebėta transporto priemonė, ir, jei įmanoma, pridėti transporto priemonės nuotrauką). 

 

Patikrinimai seniūnijose bus atliekami nuo sausio 21 iki kovo 31 dienos.

Parengta pagal Vilniaus m. savivaldybės informaciją.

Nuotrauka - pixabay.com.

Skaityti daugiau
Lietuvoje didėja energiją taupančių pastatų skaičius
2017-01-17

Statybos produkcijos sertifikavimo centro duomenimis, 2016 metais šalyje užregistruota daugiau energiškai taupių pastatų negu 2015-aisiais. Per dešimtmetį, nuo 2007 metų, kai buvo pradėtas pastatų energinio naudingumo sertifikavimo procesas, šalyje jau užregistruota ir paskelbta daugiau kaip 158,8 tūkst. pastatų energinio naudingumo sertifikatų. Energiškai efektyvių pastatų Lietuvoje daugės, nes nuo 2016 m. lapkričio 1 d. visi naujai statomi pastatai turi būti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės. 

Skaityti daugiau
Pasikeitus Vilniaus mieste šilumos tiekėjui sutarčių perrašyti nereikės
2017-01-12

Vilniaus šilumos ūkį atsiėmus iš nuomininko, nuo š. m. kovo 30 d. šilumos gamybos ir tiekimo paslaugas gyventojams, įmonėms ir įstaigoms pradės tiekti AB „Vilniaus šilumos tinklai“, tačiau šių paslaugų vartotojai dėl to jokių biurokratinių nepatogumų nepatirs. Pasikeitus paslaugos tiekėjui, šilumos vartotojų turimos sutartys, pasirašytos su ankstesniu tiekėju (UAB „Vilniaus energija“), neteks galios, tačiau naujų sutarčių pasirašyti nereikės.

 

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, sutartis su šilumos vartotoju laikoma sudaryta nuo šilumos įrenginių prijungimo prie šilumos tinklų dienos, todėl vartotojui ir šilumos tiekėjui nėra numatyta pareiga pasirašyti šilumos pirkimo-pardavimo sutartį. Tai reiškia, kad šilumos vartotojai apskritai neturi rūpintis sutartimi šilumos tiekimo paslaugai gauti. 

 

Skaityti daugiau
2016 metais Lietuvoje atnaujinti 769 daugiabučiai
2017-01-12

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą pasiektas istorinis progresas – praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinti 769 daugiabučiai arba daugiau kaip 23 tūkst. butų. Nuo 2013 m., kai į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2016 m. atnaujinti 1507 daugiabučiai, o tai sudaro beveik 42 tūkst. butų. Tuo tarpu nuo 2005 m., kai ši programa buvo pradėta įgyvendinti, iki 2012 m. Lietuvoje renovuoti 479 daugiabučiai. Šiuo metu šalyje atnaujinama dar 450 daugiabučių, kuriuos artimiausiu metu planuojama užbaigti.

Skaityti daugiau
„Vilniaus vandenys“ ketina 10 proc. sumažinti savo paslaugų kainą daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams
2016-12-22

Didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė „Vilniaus vandenys” ketina kitąmet mažinti daugelį geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų. Planuojama, jog naujosios paslaugų kainos klientams Vilniuje, Vilniaus rajone, Šalčininkuose ir Švenčionyse įsigaliotų antroje kitų metų pusėje. „Vilniaus vandenų“ valdyba patvirtino 2017-2019 metų Strateginį veiklos ir plėtros planą bei naują bazinių kainų projektą. Artimiausiu metu šiuos dokumentus įmonė teiks tvirtinti Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono ir Šalčininkų rajono savivaldybių taryboms bei Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai.

 

„Vilniaus vandenys“ siūlo paslaugų kainą daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams mažinti 10 proc. iki 1,54 euro (su PVM) už kubinį metrą, gyvenantiems individualiuose namuose – 8 proc. iki 1,43 euro (su PVM). Taip pat siūloma, kad įmonėms geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina mažėtų 10 proc. iki 1,23 euro (be PVM) už kubinį metrą.

 

„Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus Aido Ignatavičiaus teigimu, šiemet pavyko padėti tvirtus pagrindus reikšmingam bendrovės veiklos efektyvumo augimui, finansiniam skaidrumui ir klientų aptarnavimo gerinimui.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.