įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Internetinė bankininkystė: gali nebelikti atsiskaitymo knygelių
2017-03-13

Tūkstančiai gyventojų už komunalines paslaugas, vandenį, elektrą, šildymą sumoka internetu užpildę atsiskaitymo knygeles. Taip vienu mokėjimu atsiskaitoma su visais paslaugų tiekėjais. Nuo kito mėnesio šios paslaugos neliks.

 

Plačiau apie tai skaitykite Martyno Žilionio straipsnyje, paskelbtame naujienų portale "Delfi.lt" čia.

Skaityti daugiau
Pasiūlė naują paslaugą bendrijoms - biudžetavimą
2017-03-10

UAB „Skaidri apskaitos sistema“, nuolat investuojanti į bendrijų pirmininkų darbą palengvinančias priemones, neseniai pristatė galimybę bendrijų pirmininkams lengviau bendrauti su gyventojais, o dabar pasiūlė ir dar vieną naujovę – biudžetavimą.

 

"Ši funkcija palengvina pirmininkų darbą, taupo gyventojų laiką ir, svarbiausia, leidžia pačiai bendrijai savarankiškai sudaryti savo biudžetą, kitaip dar vadinamą pajamų išlaidų sąmata", – sako UAB "Skaidri apskaitos sistema" vadovas Remigijus Nemira.


 
Jo teigimu, pagrindinis biudžetavimo tikslas – užtikrinti trumpalaikį veiklos planavimą ir veiklos rezultatų kontrolę.

Skaityti daugiau
Dėl trijuose daugiabučiuose aptiktų Legionella bakterijų Vilniuje paskelbtas ekstremalus įvykis
2017-03-10

Sostinės savivaldybė informuoja, kad šiandien savivaldybėje vyko posėdis – dėl karšto vandens saugos užtikrinimo ir legioneliozės prevencijos priemonių trijuose daugiabučiuose sostinės namuose (Tuskulėnų g. 5, Ladygos g. 3 ir Architektų g. 79), kurių karšto vandens sistemose buvo aptikta Legionella bakterijų. 

 

Aptikus užkrečiamosios ligos židinių, kuriems likviduoti prireiks daugiau kaip 24 val., nuspręsta sušaukti ekstremalių situacijų operacijų centrą, kuris priims visą eilę sprendimų - kaip kuo skubiau likviduoti situaciją, paves namus administruojančioms bendrovėms bei karšto vandens prižiūrėtojams ir bendrijoms atlikti termo šokus namų karšto vandens sistemose, o Energetikos inspekciją – kontroliuoti kaip tai vykdoma. Operacijų centrui vadovauja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktoriaus pavaduotojas Raimondas Vaidginas.

Skaityti daugiau
Drąsias bendruomenes lydi renovacijos sėkmė
2017-03-09

Birštonietis Virgaudas Bakšys vadina savo daugiabučio renovaciją išskirtiniu atveju. Prieš kelerius metus renovuotas nedidukas daugiabutis – vienas iš kelių namų Birštone, kurie buvo atnaujinti namo bendrijos, o ne savivaldybės iniciatyva. Jonavos „Liepų 100“ daugiabučio bendrija neslepia – jų daugiabutis – vienas inovatyviausių iš atnaujintų daugiabučių namų mieste. Mažesnių sąskaitų siekė dešimtmetį. Sėkmingą 1984 m. Birštone pastatyto daugiabučio renovaciją šio namo gyventojų bendrijos pirmininkas V. Bakšys vadina vienu iš kelių žingsnių link mažesnių sąskaitų. Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "Tv3.lt" čia.

Skaityti daugiau
Ką rinktis: žaliąją veją prie namo ar jos vietoje automobilių stovėjimo aikštelę?
2017-03-03

Išaugus eismo srautams, daugiabučių gyventojus kiršina dilema, ką rinktis: žaliąją veją prie namo ar jos vietoje automobilių stovėjimo aikštelę.

 

„Regitros“ duomenimis, šių metų sausio 1-ąją Panevėžyje buvo registruota 41 095 lengvieji automobiliai – po automobilį turi beveik kas antras Aukštaitijos sostinės gyventojas, įskaitant ir nepilnamečius bei senjorus. Nors gyventojų skaičius mieste per metus sumažėjo pustrečio tūkstančio, automobilių per tą laiką padaugėjo beveik 2000.

 

Daugiau nei prieš 50 metų statyto Aukštaičių g. 2 daugiabučio kiemo aikštelėje telpa 15-a lengvųjų automobilių. Namo bendrijos pirmininkė Galina Živelienė skaičiuoja, jog iš 119 butų jais apsirūpinę daugiau nei pusė gyventojų.

 

Praėjusiais metais Savivaldybės padėką už gražiausią tvarkomą daugiabučio aplinką pelniusi bendrija svarsto dalį žaliosios zonos paaukoti dėl automobilių. Perspektyva vietoje pievelės ir gėlynų priešais namą pro langus regėti išrikiuotas mašinas gyventojus padalijo į skirtingas stovyklas. Plačiau apie tai skaitykite naujienų portale "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Skaityti daugiau
Kaip dar paskirtieji administratoriai trukdo bendrijų steigimui
2017-03-01


Ne visi administratoriai priešiškai nusiteikę prieš bendrijų steigimą arba bent jau to nedemonstruoja, tačiau vakar Vilniuje vykusiame vieno namo savininkų susirinkime buvo kitaip. Šį namą administruojančios įmonės vadovas klaidino bendriją steigiančius to namo savininkus pateikdamas neteisingą informaciją apie teisės normas. Įsitikinęs, kad steigiamajame susirinkime yra kvorumas (atvyko daugiau nei pusė savininkų) ir pamatęs, kad dauguma nubalsavo už bendrijos steigimą, jis pradėjo įtikinėti žmones, kad sprendimas yra neva neteisėtas, nes balsavo ne visų savininkų dauguma, o tik dalyvaujančiųjų dauguma.

 

Ir jam pavyko pasėti abejonių. Gerai, kad bendrijos iniciatorė gilinosi į įstatymus ir konsultavosi, tad nepasidavė klaidinimui. Žmonės nubalsavo už tai, kad administratoriaus atstovas pasišalintų iš jų susirinkimo ir nebetrukdytų, jie sėkmingai išsprendė klausimus pagal numatytą darbotvarkę ir pradėjo bendrijos registravimo procedūras.

 

P.S. Bendrijų įstatyme (6 str.)  rašoma:
2. Bendrijos steigiamasis susirinkimas yra teisėtas, kai jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų.
3. Bendrijos steigiamojo susirinkimo sprendimai priimami susirinkime dalyvaujančių butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų balsų dauguma. Balsuojant steigiamajame susirinkime, kiekvienas buto ar kitų patalpų (pastato) savininkas turi po vieną balsą. Buto ar kitų patalpų (pastato) bendraturčiams atstovauja vienas asmuo ir jis turi vieną balsą.

IĮ "Ego sum" informacija

Pagal sutartį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija

įmonė "Ego sum" teikia konsultacijų steigiant ir įsteigus bendrijas paslaugas.

Skaityti daugiau
Daugiabutis atsisakė administratoriaus ir sutaupė krūvą pinigų
2017-03-01

"Mus anksčiau administravo „Karoliniškių būstas“. Kai jie nieko neinformavę atliko namų siūlių remontą ir kiekvienas butas už tai gavo didžiules sąskaitas, žmonės nutarė susivienyti ir steigti bendriją. Aš pats tame daugiabutyje jau senokai gyvenu, mokėdavau mokesčius už daugiabučio priežiūrą – apie 100 litų (beveik 30 eurų) – ir per daug nesukau galvos. Bet kai įsteigus bendriją pasidomėjau, už ką mokame pinigus, sužinojau keistų dalykų. Pavyzdžiui, kas ketvirtį būdavo atliekami stogo staliaus profilaktiniai darbai už 1800 litų (apie 520 eurų). Ką stalius veikia ant stogo? Parketą kloja? Ir nenaudojamos jokios medžiagos! Įsteigus bendriją mūsų 108 butų namas per metus sutaupė net 70 tūkst. litų (20 tūkst. 273 eurus)", - sako Daugiabučių namų bendrijos L.Asanavičiūtės g. 4 pirmininkas Vaidas Trečiokas. Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Skaityti daugiau
Kaip pasikeitė ar pasikeis gyventojų įmokos už komunalinių atliekų tvarkymą
2017-02-27

Aplinkos apsaugos ministerijos Atliekų departamento Atliekų valdymo skyriaus vedėja Laura Zukė paaiškino:

 

„Svarbiausi dalykai, kurie įtvirtinti šiuo metu galiojančiose taisyklėse – tai nustatytas baigtinis būtinųjų sąnaudų, susidarančių tvarkant atliekas, sąrašas. Metodikoje baigtinio būtinųjų sąnaudų sąrašo nebuvo, joje išvardijus būtinųjų sąnaudų sąrašą buvo viena iš sąnaudų grupių „kitos sąnaudos“.

 

Šiuo metu taisyklėse aiškiai įvardinta ir tai, kad bešeimininkių atliekų tvarkymo išlaidos negali būti įskaičiuotos į gyventojų mokamą įmoką. Nes, atsižvelgiant į Atliekų tvarkymo įstatymą, už jas atsakingos savivaldybės. Ankstesnėje metodikoje to nebuvo aiškiai nurodyta.

 

Taisyklėse konkrečiai nusakyta ir tai, kad gamintojai bei importuotojai turi sumokėti už jų atliekų – pakuočių bei antrinių žaliavų tvarkymą. Šios sąnaudos negali būti įrašytos į rinkliavos sąnaudas.

 

Dar vienas iš pakeitimų – gyventojai arba ūkio subjektai (įmonės), kurie naudojasi kolektyviniais konteineriais (daugiabučių gyventojai, sodininkų bendrijos ir kt.), kintamoji rinkliavos ar kitokios įmokos dedamoji turi būti skaičiuojama pagal nustatytą naująjį būdą".

 

Visą straipsnį skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" čia.

Skaityti daugiau
"Vilniaus vandenys" pernai didino veiklos efektyvumą, šiemet investuos į plėtrą, gerins klientų aptarnavimą, mažins kainas
2017-02-24

„Vilniaus vandenys” 2016 metais pasiekė 40,6 mln. eurų apyvartą, kuri buvo 0,2 proc. didesnė nei 2015 metais. Įmonės EBITDA per metus išaugo penktadaliu iki 13,9 mln. eurų (2015 metais buvo 11,7 mln. eurų), o grynasis finansinis pelnas pasiekė 20,1 mln. eurų. Sumažinus veiklos sąnaudas, „Vilniaus vandenys” ketina nuo šių metų vidurio maždaug 10 proc. mažinti ir daugelį geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų. Naujosios kainos įsigaliotų tokį siūlymą patvirtinus Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai bei Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono ir Šalčininkų rajono savivaldybių taryboms. 

Skaityti daugiau
Vilniaus daugiabučių gyventojams pats laikas apsispręsti dėl namo administravimo
2017-02-10

"Žinių radijo" laidoje dalyvavęs Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas sakė, kad didžiausia Vilniaus daugiabučių gyventojų problema – pasyvumas, o žmonės turėtų rūpintis ne tik savo asmeniniu, bet ir bendrojo naudojimo turtu. Šių metų pabaigoje baigsis sutartys su keturiems tūkstančiams Vilniaus daugiabučių namų savivaldybės paskirtais administratoriais. Savivaldybė ragina daugiabučių namų savininkus patiems priimti sprendimus dėl jų namo administravimo. Žmonės gali patys apsirinkti administratorių, kuriuo pasitiki, gali nuspręsti sudaryti jungtinės veiklos sutartį arba gali steigti namo savininkų bendrijas.

 

Toje pačioje laidoje dalyvavęs bendrijos pirmininkas Vaidas pabrėžė, kad bendrija skiriasi nuo administratoriaus pirmiausia tuo, kad nesiekia pelno, ir teigė, kad įsteigus bendriją jo namo gyventojai (108 butai) per metus suataupo 70 000 litų arba daugiau nei 20 tūkst. eurų.

 

Viso pokalbio galite pasiklausti čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.