įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Nuo kovo 30 d. vilniečius šildo „Vilniaus šilumos tinklai“: ką reikia žinoti apie atsiskaitymą
2017-04-04

Informacija įmonėms ir organizacijoms:

 

Nuo 2017 m. kovo  30 d. už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas Vilniaus miesto įmonės, organizacijos, įstaigos, bendrijos ir kiti juridiniai asmenys gali atsiskaityti atlikdami pavedimą į VŠT įmokų surinkimo sąskaitą LT167044060008151496 (AB SEB banke).
- pagal visas neapmokėtas PVM sąskaitas faktūras, kurias išrašė UAB „Vilniaus energija“ už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas, suteiktas iki 2017 m. kovo 29 d.;
- pagal PVM sąskaitas faktūras, kurias išrašys AB „Vilniaus šilumos tinklai“ už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas, suteiktas po 2017 m. kovo 29 d.

 

Informacija privaties asmenims:

 

Apmokėti sąskaitas ir deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis galite SEB banko, „Swedbank“, DNB banko, „Nordea Bank“, Medicinos banko, Šiaulių banko, „Citadelė“ banko, Grigiškių kredito unijos, „Lietuvos pašto“ skyriuose, „Maxima“ parduotuvių kasose, „Perlo“ terminalų vietose, „Lietuvos spaudos“ kioskuose. Mokėjimai bus priimti pagal „Vilniaus energijos“ sąskaitos brūkšninį kodą (jis pažymėtas 2-ame sąskaitos lape), todėl atvykę į įmokų surinkimo vietą pateikite gautą sąskaitą.

Skaityti daugiau
Siūloma naujai reglamentuoti daugiabučių namų administratorių skyrimą
2017-03-23

Siūloma įteisinti naujas Civilinio kodekso (CK) nuostatas, kurios skatins savivaldybių vykdomųjų institucijų paskirtus bendrojo naudojimo objektų administratorius teikti geresnės kokybės paslaugas. Siūloma numatyti, kad visais atvejais, likus šešiems mėnesiams iki daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo objektų administratoriaus paskyrimo termino pabaigos, būtų pradedama nauja administratoriaus skyrimo procedūra. Plačiau apie tai - "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Pasikeitė bendrijos pirmininkė, ir sąstingis baigėsi
2017-03-13

Prieš maždaug 20 metų įkurta daugiabučių namų savininkų bendrija "Spindulys" administruoja 20 pastatų. Šie išsidėstę ne viename rajone, o išsimėtę po miestą – Vytauto, Ligoninės, J.Janonio, Sportininkų, Klevų gatvėse. Kai kurie bendrijos nariai teigė, kad ilgą laiką namuose vyravo sąstingis – nebuvo organizuojami rimtesni atnaujinimo darbai. Tačiau prieš dvejus metus, kai bendrijos pirmininkės pareigas pradėjo eiti Nina Jankūnienė, situacija pasikeitė kardinaliai. Plačiau apie tai skaitykite www.klaipeda.diena.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Internetinė bankininkystė: gali nebelikti atsiskaitymo knygelių
2017-03-13

Tūkstančiai gyventojų už komunalines paslaugas, vandenį, elektrą, šildymą sumoka internetu užpildę atsiskaitymo knygeles. Taip vienu mokėjimu atsiskaitoma su visais paslaugų tiekėjais. Nuo kito mėnesio šios paslaugos neliks.

 

Plačiau apie tai skaitykite Martyno Žilionio straipsnyje, paskelbtame naujienų portale "Delfi.lt" čia.

Skaityti daugiau
Pasiūlė naują paslaugą bendrijoms - biudžetavimą
2017-03-10

UAB „Skaidri apskaitos sistema“, nuolat investuojanti į bendrijų pirmininkų darbą palengvinančias priemones, neseniai pristatė galimybę bendrijų pirmininkams lengviau bendrauti su gyventojais, o dabar pasiūlė ir dar vieną naujovę – biudžetavimą.

 

"Ši funkcija palengvina pirmininkų darbą, taupo gyventojų laiką ir, svarbiausia, leidžia pačiai bendrijai savarankiškai sudaryti savo biudžetą, kitaip dar vadinamą pajamų išlaidų sąmata", – sako UAB "Skaidri apskaitos sistema" vadovas Remigijus Nemira.


 
Jo teigimu, pagrindinis biudžetavimo tikslas – užtikrinti trumpalaikį veiklos planavimą ir veiklos rezultatų kontrolę.

Skaityti daugiau
Dėl trijuose daugiabučiuose aptiktų Legionella bakterijų Vilniuje paskelbtas ekstremalus įvykis
2017-03-10

Sostinės savivaldybė informuoja, kad šiandien savivaldybėje vyko posėdis – dėl karšto vandens saugos užtikrinimo ir legioneliozės prevencijos priemonių trijuose daugiabučiuose sostinės namuose (Tuskulėnų g. 5, Ladygos g. 3 ir Architektų g. 79), kurių karšto vandens sistemose buvo aptikta Legionella bakterijų. 

 

Aptikus užkrečiamosios ligos židinių, kuriems likviduoti prireiks daugiau kaip 24 val., nuspręsta sušaukti ekstremalių situacijų operacijų centrą, kuris priims visą eilę sprendimų - kaip kuo skubiau likviduoti situaciją, paves namus administruojančioms bendrovėms bei karšto vandens prižiūrėtojams ir bendrijoms atlikti termo šokus namų karšto vandens sistemose, o Energetikos inspekciją – kontroliuoti kaip tai vykdoma. Operacijų centrui vadovauja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktoriaus pavaduotojas Raimondas Vaidginas.

Skaityti daugiau
Drąsias bendruomenes lydi renovacijos sėkmė
2017-03-09

Birštonietis Virgaudas Bakšys vadina savo daugiabučio renovaciją išskirtiniu atveju. Prieš kelerius metus renovuotas nedidukas daugiabutis – vienas iš kelių namų Birštone, kurie buvo atnaujinti namo bendrijos, o ne savivaldybės iniciatyva. Jonavos „Liepų 100“ daugiabučio bendrija neslepia – jų daugiabutis – vienas inovatyviausių iš atnaujintų daugiabučių namų mieste. Mažesnių sąskaitų siekė dešimtmetį. Sėkmingą 1984 m. Birštone pastatyto daugiabučio renovaciją šio namo gyventojų bendrijos pirmininkas V. Bakšys vadina vienu iš kelių žingsnių link mažesnių sąskaitų. Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "Tv3.lt" čia.

Skaityti daugiau
Ką rinktis: žaliąją veją prie namo ar jos vietoje automobilių stovėjimo aikštelę?
2017-03-03

Išaugus eismo srautams, daugiabučių gyventojus kiršina dilema, ką rinktis: žaliąją veją prie namo ar jos vietoje automobilių stovėjimo aikštelę.

 

„Regitros“ duomenimis, šių metų sausio 1-ąją Panevėžyje buvo registruota 41 095 lengvieji automobiliai – po automobilį turi beveik kas antras Aukštaitijos sostinės gyventojas, įskaitant ir nepilnamečius bei senjorus. Nors gyventojų skaičius mieste per metus sumažėjo pustrečio tūkstančio, automobilių per tą laiką padaugėjo beveik 2000.

 

Daugiau nei prieš 50 metų statyto Aukštaičių g. 2 daugiabučio kiemo aikštelėje telpa 15-a lengvųjų automobilių. Namo bendrijos pirmininkė Galina Živelienė skaičiuoja, jog iš 119 butų jais apsirūpinę daugiau nei pusė gyventojų.

 

Praėjusiais metais Savivaldybės padėką už gražiausią tvarkomą daugiabučio aplinką pelniusi bendrija svarsto dalį žaliosios zonos paaukoti dėl automobilių. Perspektyva vietoje pievelės ir gėlynų priešais namą pro langus regėti išrikiuotas mašinas gyventojus padalijo į skirtingas stovyklas. Plačiau apie tai skaitykite naujienų portale "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Skaityti daugiau
Kaip dar paskirtieji administratoriai trukdo bendrijų steigimui
2017-03-01


Ne visi administratoriai priešiškai nusiteikę prieš bendrijų steigimą arba bent jau to nedemonstruoja, tačiau vakar Vilniuje vykusiame vieno namo savininkų susirinkime buvo kitaip. Šį namą administruojančios įmonės vadovas klaidino bendriją steigiančius to namo savininkus pateikdamas neteisingą informaciją apie teisės normas. Įsitikinęs, kad steigiamajame susirinkime yra kvorumas (atvyko daugiau nei pusė savininkų) ir pamatęs, kad dauguma nubalsavo už bendrijos steigimą, jis pradėjo įtikinėti žmones, kad sprendimas yra neva neteisėtas, nes balsavo ne visų savininkų dauguma, o tik dalyvaujančiųjų dauguma.

 

Ir jam pavyko pasėti abejonių. Gerai, kad bendrijos iniciatorė gilinosi į įstatymus ir konsultavosi, tad nepasidavė klaidinimui. Žmonės nubalsavo už tai, kad administratoriaus atstovas pasišalintų iš jų susirinkimo ir nebetrukdytų, jie sėkmingai išsprendė klausimus pagal numatytą darbotvarkę ir pradėjo bendrijos registravimo procedūras.

 

P.S. Bendrijų įstatyme (6 str.)  rašoma:
2. Bendrijos steigiamasis susirinkimas yra teisėtas, kai jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų.
3. Bendrijos steigiamojo susirinkimo sprendimai priimami susirinkime dalyvaujančių butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų balsų dauguma. Balsuojant steigiamajame susirinkime, kiekvienas buto ar kitų patalpų (pastato) savininkas turi po vieną balsą. Buto ar kitų patalpų (pastato) bendraturčiams atstovauja vienas asmuo ir jis turi vieną balsą.

IĮ "Ego sum" informacija

Pagal sutartį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija

įmonė "Ego sum" teikia konsultacijų steigiant ir įsteigus bendrijas paslaugas.

Skaityti daugiau
Daugiabutis atsisakė administratoriaus ir sutaupė krūvą pinigų
2017-03-01

"Mus anksčiau administravo „Karoliniškių būstas“. Kai jie nieko neinformavę atliko namų siūlių remontą ir kiekvienas butas už tai gavo didžiules sąskaitas, žmonės nutarė susivienyti ir steigti bendriją. Aš pats tame daugiabutyje jau senokai gyvenu, mokėdavau mokesčius už daugiabučio priežiūrą – apie 100 litų (beveik 30 eurų) – ir per daug nesukau galvos. Bet kai įsteigus bendriją pasidomėjau, už ką mokame pinigus, sužinojau keistų dalykų. Pavyzdžiui, kas ketvirtį būdavo atliekami stogo staliaus profilaktiniai darbai už 1800 litų (apie 520 eurų). Ką stalius veikia ant stogo? Parketą kloja? Ir nenaudojamos jokios medžiagos! Įsteigus bendriją mūsų 108 butų namas per metus sutaupė net 70 tūkst. litų (20 tūkst. 273 eurus)", - sako Daugiabučių namų bendrijos L.Asanavičiūtės g. 4 pirmininkas Vaidas Trečiokas. Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.