įkeliama...
Ai!

Sveiki,

Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu suijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Kiek sutaupo renovuotų daugiabučių gyventojai
2017-01-19

Būsto energijos taupymo agentūros direktoriaus Valiaus Serbentos teigimu, renovuotame name vidutiniškai sutaupoma daugiau nei 50 proc. šilumos energijos, tačiau kai kuriais atvejais šis skaičius siekia 70 ar net 80 proc. Geriausiems rezultatams pasiekti jis siūlo pasirinkti standartinį kompleksinį priemonių paketą, į kurį įeitų sienų šiltinimas, stogų šiltinimas, langų ir šildymo sistemų sutvarkymas. Visą DELFI konferencijoje vykusį pokalbį galite paskaityti čia.

 

Taip pat primename, kad geriausias būdas suvienyti butų ir kitų patalpų savininkus renovacijos darbams - įsteigti namo bendriją. Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybė vykdo projektą, kuriuo remia daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų steigimą, apie tai daugiau informacijos galite paskaityti interneto svetainėje www.bendrijukonsultavimas.lt.

Skaityti daugiau
Vilniečiai raginami nelaukiant sankcijų pasirūpinti ne vietoje paliktu apleistu automobiliu
2017-01-18

Vilniaus savivaldybė pradeda keletą mėnesių truksiantį „apsivalymą“ nuo kiemuose parkavimo vietas užimančių apleistų automobilių.  Šiuo metu savivaldybė yra gavusi pranešimų apie mažiausiai 200 tokių riogsančių griuvenų. Viešosios tvarkos pareigūnai aktyviai ragins kuo skubiau pašalinti nebenaudojamus netvarkingus automobilius bendrojo naudojimo teritorijose įvairiose seniūnijose. Užfiksavę netvarkingą ir nenaudojamą automobilį, Viešosios tvarkos pareigūnai savininkui išsiųs pranešimą, kuriame bus nurodyta per 10 dienų pašalinti automobilį. 

 

Nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojo naujas įstatymas, kuris leis savivaldybėms taikyti pinigines baudas netvarkingų automobilių savininkams. Iki šiol savivaldybės turėjo teisę tik įspėti gyventojus, o sankcijas vykdė policijos pareigūnai. Nuo šių metų nesuskubusiems pašalinti netvarkingo automobilio per nurodytą laiką, savivaldybė skirs baudos nuo 70 iki 300 eurų su transporto priemonės konfiskavimu. 

 

Vilniečiai raginami būti kaimyniškais, sąmoningais ir nelaukti sankcijų – pasirūpinti ne vietoje paliktu savo turtu. 

 

Aktyvūs vilniečiai  kviečiami padėti Viešosios tvarkos pareigūnams – pranešti apie tokius automobilius Viešosios tvarkos skyriui el. paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt arba tel. (8 5) 219 7948 (nurodant adresą, automobilio markę, spalvą, valstybinį numerį, datą ir laiką, kada pastebėta transporto priemonė, ir, jei įmanoma, pridėti transporto priemonės nuotrauką). 

 

Patikrinimai seniūnijose bus atliekami nuo sausio 21 iki kovo 31 dienos.

Parengta pagal Vilniaus m. savivaldybės informaciją.

Skaityti daugiau
Lietuvoje didėja energiją taupančių pastatų skaičius
2017-01-17

Statybos produkcijos sertifikavimo centro duomenimis, 2016 metais šalyje užregistruota daugiau energiškai taupių pastatų negu 2015-aisiais. Per dešimtmetį, nuo 2007 metų, kai buvo pradėtas pastatų energinio naudingumo sertifikavimo procesas, šalyje jau užregistruota ir paskelbta daugiau kaip 158,8 tūkst. pastatų energinio naudingumo sertifikatų. Energiškai efektyvių pastatų Lietuvoje daugės, nes nuo 2016 m. lapkričio 1 d. visi naujai statomi pastatai turi būti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės. 

Skaityti daugiau
Pasikeitus Vilniaus mieste šilumos tiekėjui sutarčių perrašyti nereikės
2017-01-12

Vilniaus šilumos ūkį atsiėmus iš nuomininko, nuo š. m. kovo 30 d. šilumos gamybos ir tiekimo paslaugas gyventojams, įmonėms ir įstaigoms pradės tiekti AB „Vilniaus šilumos tinklai“, tačiau šių paslaugų vartotojai dėl to jokių biurokratinių nepatogumų nepatirs. Pasikeitus paslaugos tiekėjui, šilumos vartotojų turimos sutartys, pasirašytos su ankstesniu tiekėju (UAB „Vilniaus energija“), neteks galios, tačiau naujų sutarčių pasirašyti nereikės.

 

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, sutartis su šilumos vartotoju laikoma sudaryta nuo šilumos įrenginių prijungimo prie šilumos tinklų dienos, todėl vartotojui ir šilumos tiekėjui nėra numatyta pareiga pasirašyti šilumos pirkimo-pardavimo sutartį. Tai reiškia, kad šilumos vartotojai apskritai neturi rūpintis sutartimi šilumos tiekimo paslaugai gauti. 

 

Skaityti daugiau
2016 metais Lietuvoje atnaujinti 769 daugiabučiai
2017-01-12

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą pasiektas istorinis progresas – praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinti 769 daugiabučiai arba daugiau kaip 23 tūkst. butų. Nuo 2013 m., kai į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2016 m. atnaujinti 1507 daugiabučiai, o tai sudaro beveik 42 tūkst. butų. Tuo tarpu nuo 2005 m., kai ši programa buvo pradėta įgyvendinti, iki 2012 m. Lietuvoje renovuoti 479 daugiabučiai. Šiuo metu šalyje atnaujinama dar 450 daugiabučių, kuriuos artimiausiu metu planuojama užbaigti.

Skaityti daugiau
„Vilniaus vandenys“ ketina 10 proc. sumažinti savo paslaugų kainą daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams
2016-12-22

Didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė „Vilniaus vandenys” ketina kitąmet mažinti daugelį geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų. Planuojama, jog naujosios paslaugų kainos klientams Vilniuje, Vilniaus rajone, Šalčininkuose ir Švenčionyse įsigaliotų antroje kitų metų pusėje. „Vilniaus vandenų“ valdyba patvirtino 2017-2019 metų Strateginį veiklos ir plėtros planą bei naują bazinių kainų projektą. Artimiausiu metu šiuos dokumentus įmonė teiks tvirtinti Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono ir Šalčininkų rajono savivaldybių taryboms bei Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai.

 

„Vilniaus vandenys“ siūlo paslaugų kainą daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams mažinti 10 proc. iki 1,54 euro (su PVM) už kubinį metrą, gyvenantiems individualiuose namuose – 8 proc. iki 1,43 euro (su PVM). Taip pat siūloma, kad įmonėms geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina mažėtų 10 proc. iki 1,23 euro (be PVM) už kubinį metrą.

 

„Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus Aido Ignatavičiaus teigimu, šiemet pavyko padėti tvirtus pagrindus reikšmingam bendrovės veiklos efektyvumo augimui, finansiniam skaidrumui ir klientų aptarnavimo gerinimui.

Skaityti daugiau
Vilniaus savivaldybė ragina pranešti apie nenuvalytus šaligatvius
2016-12-07

Miesto tvarkytojai užsnigus pirmiausiai valo visuomeninio transporto stotelių šaligatvius, laiptus, šaligatvius prie gatvių ir reprezentacines Vilniaus miesto gatves bei šaligatvius, o vėliau gyvenamųjų namų kiemus. Prie gatvių esantys šaligatviai turi būti valomi 11 kartų, kiemų šaligatviai – 9 kartus, o automobilių aikštelės kiemuose – 4 kartus per mėnesį.

 

Rangovai miesto šaligatvius valo į pagalbą pasitelkiant 28 traktorius su verstuvais ir šluotomis bei 25 mažosios mechanizacijos priemones - motošluotas. Miestą tvarkančios bendrovės prižiūri apie 4 milijonus kvadratinių metrų šaligatvių ir takų. Bendrovėse dirba daugiau kaip 700 darbuotojų tvarkančių miestą.

 

Vilniaus miesto savivaldybė ragina gyventojus pranešti apie nenuvalytą šaligatvį seniūnijai arba Vilniaus savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Teritorijų tvarkymoskyriaus vedėjai Rasai Ražanskienei tel. (8 5) 211 2135.   

 

Skaityti daugiau
Siūloma nustatyti išimtį dėl apmokėjimo už liftą pirmojo aukšto gyventojams
2016-11-24

Vyriausybė vakar pritarė Aplinkos ministerijos parengtai išvadai dėl siūlomų Civilinio kodekso pataisų, susijusių su socialiai teisingu išlaidų pastatui išlaikyti paskirstymu.  

 

Įvertinus dažnus gyventojų skundus dėl atskirų bendrojo naudojimo objektų (pavyzdžiui, lifto), kuriais patekdami į nuosavas patalpas naudojasi ne visi butų ir kitų patalpų savininkai, išlaikymo išlaidų apmokėjimo, siūloma papildyti Civilinio kodekso 4.82 straipsnio 3 dalį ir nustatyti išimtį atleidžiant pirmojo aukšto patalpų savininkus nuo pareigos apmokėti lifto išlaikymo (priežiūros, naudojimosi, atnaujinimo, keitimo) išlaidas, išskyrus tuos atvejus, kai liftu patenkama ir į žemiau pirmojo aukšto esančias patalpas.

Aplinkos ministerijos informacija.

Skaityti daugiau
Bendrijų patirtis: esant aktyviai kaimynystei galima kalnus nuversti
2016-11-23

"Delfi.lt" publikuotame straipsnyje žurnalistė Erika Fuks rašo: "Esant aktyviai kaimynystei galima kalnus nuversti. Štai Alytuje esantis daugiabutis, adresu Žiburio g. 9, mieste yra gerai žinomas ne tik dėl to, kad vienas pirmųjų Lietuvoje įsirengė geoterminį šildymą, saulės kolektorius ir vėdinimą rekuperatoriais, bet ir iš esmės pertvarkė namo kiemą bei šaligatvį."
 
Namo bendrijos pirmininkas Vytautas Mockevičius paskoja, kad dabar 55 butų namas ir jo aplinka yra pasikeitusi iš esmės: name įrengtas geoterminis šildymas, saulės kolektoriai, sudėtinga butų vėdinimo sistema su rekuperatoriais, pakeisti vamzdynai, langai ir durys, iš esmės perdaryta balkonų konstrukcija. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Kiek metų veikia jūsų namo liftas? Ar būtina jį keisti nauju?
2016-11-23

Lietuvoje veikia daugiau nei 8000 liftų. Prekybos centruose, gyvenamuosiuose ir įstaigų namuose jais kasdien pakyla ir nusileidžia apie milijonas keleivių. Ar saugu keltis mūsų šalyje veikiančiais liftais? Kaip užtikrinti, kad liftai veiktų tinkamai? Kada ir kiek verta daugiabučių namų gyventojams investuoti į naują liftą? Atsakymų  į šiuos ir kitus klausimus ieškome kalbėdamiesi su liftų montavimo ir priežiūros bendrovės „Schindler-Liftas“ Egzistuojančių instaliacijų skyriaus vadovu Giedriumi Saku.


Specialistas prmiausiai atkreipia dėmesį į tai, kad mūsų šalyje iki 1991 metų buvo sumontuota apie 5000 liftų. Vėliau, daugiausia po 2000-ųjų, jų sumontuota dar apie 3000. Anot Giedriaus, kalbant apie saugumą, šias dvi liftų grupes atskirti labai svarbu. Per kelis dešimtmečius ne tik liftams keliamų reikalavimų kartelė pakilo į viršų (ir žmonės siekia geresnės kokybės, ir Europos bendrijos Liftų direktyva įpareigoja labiau rūpintis), bet ir galimybių užtikrinti komfortą ir saugumą, tobulėjant technologijoms, yra žymiai daugiau.


25 metai liftui – rimtas amžius


Rekomenduojamas liftų eksploatavimo laikas –  25-eri metai, o senesnių liftų Lietuvoje – daugiau nei pusė. Tad ar galime drąsiai tokiais senais liftais keltis, ar būtina juos skubiai pakeisti naujais?

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.