įkeliama...
Ai!

Sveiki,

Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu suijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą ir jų veiklą.

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Iki 2023 metų planuojama atnaujinti apie 1500 daugiabučių namų
2016-10-05

Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas pasirašė trišalę sutartį, kuria įsteigtas Rizikos pasidalijimo fondas. Jo dydis - 100 mln. eurų ES fondų lėšų, leisiančių pritraukti apie 500 mln. eurų iš privačių investuotojų. Jomis iki 2023 metų planuojama atnaujinti apie 1500 daugiabučių namų visoje šalyje.

 

“Pasirašydami Rizikos pasidalinimo fondo sutartį mes tęsiame sėkmingos JESSICA programos plėtojimą ir žengiame didelį žingsnį pirmyn efektyviame ES lėšų panaudojime pritraukiant privačias lėšas daugiabučių namų renovacijai Lietuvoje. Rizikos pasidalinimo fondas leis dešimtims tūkstančių butų savininkų atnaujinti savo būstus ir pasiekti ženklių energijos sutaupymų. Šios programos sėkmė turės teigiamą ir svarbų poveikį tvariam ekonomikos augimui ir geresnei Lietuvos žmonių gyvenimo kokybei”, – sakė EIB generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdo Massa Bernucci.

 

„Įsteigdami šį rizikos pasidalijimo fondą, skatiname prie daugiabučių atnaujinimo aktyviai prisidėti privatų kapitalą, kurio investicijas garantuosime Europos Sąjungos lėšomis. Tikimės, kad ši finansinė priemonė paspartins renovaciją ir padės siekti didesnio efektyvumo. Savo ruožtu tai geros naujienos ir statybų sektoriui, kuris turės daugiau darbo, ir žmonėms, kurie džiaugsis atnaujintais, šiltesniais namais, vadinasi – ir šilumai sutaupytais pinigais“, – sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Skaityti daugiau
Apribojimai paslaugų teikėjams būti administratoriais Konstitucijai neprieštarauja
2016-10-05

Konstitucinis Teismas pripažino neprieštaraujančia Konstitucijai Civilinio kodekso (CK) nuostatą, kuria nustatyti tam tikri apribojimai bendrojo naudojimo objektų administratoriams: gyvenamosiose vietovėse, kuriose gyvena daugiau negu 100 tūkst. gyventojų, jais negali būti šilumos, elektros energijos, dujų, geriamojo vandens tiekėjai, asmenys, teikiantys atliekų vežimo paslaugas, liftų nuolatinės priežiūros paslaugas (išskyrus namus, kuriuose nėra liftų), jeigu jie dirba tos pačios savivaldybės teritorijoje, taip pat kiti asmenys, susiję su išvardytais asmenimis pagal Konkurencijos įstatymą, jeigu savivaldybės taryba nenusprendžia kitaip.

 

Šis principas nepažeistas teisiniu reguliavimu, pagal kurį apribojimai pasirenkant administratorių taikomi tik daugiabučiuose namuose, kuriuose nėra savininkų bendrijos arba nesudaryta jungtinės veiklos sutartis.

Skaityti daugiau
Prasideda nemokamų seminarų ciklas gyventojams apie daugiabučių atnaujinimą
2016-10-03

Šį mėnesį prasideda nemokamų seminarų ciklas, skirtas supažindinti gyventojus su Daugiabučių namų atnaujinimo programa, jos teikiamomis galimybėmis ir pačiu renovacijos procesu. Jie vyks visose šalies savivaldybėse. Jų metu renovacijos ekspertai dalysis teorinėmis ir praktinėmis žiniomis apie pasirengimą renovacijai, projekto rengimą, jo aptarimą su gyventojais ir derinimą, kreditavimą, statybos darbų pirkimą, namo atnaujinimo procesą ir t. t. Spalį seminarai vyks šešiose savivaldybėse: 6 d. – Utenoje, 11 d. – Širvintose, 13 d. – Alytuje, 20 d. – Kaune, 25 d. – Elektrėnuose ir 27 d. – Panevėžyje. Išsamesnės informacijos galima rasti seminarus organizuojančios Būsto energijos taupymo agentūros tinklalapyje.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.

Skaityti daugiau
Spalio 3-oji - Pasaulinė būsto ir architektūros diena
2016-10-03

Jungtinių Tautų iniciatyva Pasaulinė būsto diena minima nuo 1986-ųjų, o Pasaulinė architektūros diena yra dešimtmečiu jaunesnė.
 
„Šiandien pažymimos Pasaulinės būsto ir architektūros dienos – dar viena proga pažvelgti, kaip mes gyvename dabar ir kaip planuojame savo ateitį, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. – Tik patogus, saugus ir jaukus būstas, sveika ir patraukli gyvenamoji aplinka gali užtikrinti orų ir visavertį gyvenimą“. Šios dvigubos šventės proga ministras sveikina visus būsto rinkos dalyvius – architektus, urbanistus, statybininkus, būsto priežiūros specialistus, nuo kurių profesinių gebėjimų ir atsakomybės priklauso kiekvieno iš mūsų gyvenimas.

Skaityti daugiau
Projekto "AiOi" veiklos pokyčiai
2016-08-19

Atsižvelgdama į tai, kad Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo vykdyti konsultacijų steigiant ir įsteigus daugiabučių namų savininkų bendrijas projektą, kartu kompensuodama ir bendrijų steigimo išlaidas, Daugiabučių namų savininkų bendrijų paslaugų teikėjų asociacija stabdo aktyvius konsultavimo ir pagalbos steigiant bendrijas veiksmus, tačiau asociacija ir toliau laikosi pozicijos palaikyti daugiabučių namų savininkų savarankiškumo, demokratinio namų valdymo ir laisvos rinkos principus.

 

"Įgyvendindami "AiOi" projektą mes daugeliui žmonių padėjome susiburti, įsteigti bendrijas ir pradėti savarankiškai valdyti savo namą. Linkime jiems visiems kuo geriausios kloties, taip pat skatiname visus daugiabučių gyvetojus rūpintis savo namu, kontroliuoti mokamus mokesčius, bendromis visų kaimynų pastangomis gyventi geriau", - sako Daugiabučių namų savininkų bendrijų paslaugų teikėjų asociacijos pirmininkas Remigijus Nemira.

 

Vilniečiams nuo 2016 m. rugpūčio 2 d. nemokamas konsultacijų steigiant ir įsteigus bendriją paslaugas teikia Vilniaus miesto savivaldybės viešojo konkurso būdu atrinkta įmonė "Ego sum". Apie tai daugiau informacijos galima sužinoti interneto svetainėje www.bendrijukonsultavimas.lt, kriepiantis el. paštu apiebendrija@gmail.com, tel. 8686 30484. Susisiekę šiais kontaktais taip pat sužinosite, kaip naujų bendrijų Vilniuje steigėjams gali būti padengtos bendrijos registravimo išlaidos.

Skaityti daugiau
Sostinės savivaldybė skatina kurti bendrijas – apmokės steigimo išlaidas ir konsultacijas
2016-08-18

Siekdama pagelbėti vilniečiams, kurie nori efektyviau tvarkytis savo gyvenamąją aplinką, sostinės savivaldybė išplėtė konsultacijas ir pradėjo teikti finansinę paramą – kompensuoja naujų bendrijų registravimo išlaidas, kurios siekia apie 200 eurų. Taip Vilniaus daugiabučių namų gyventojai skatinami tapti tikrais savo namo šeimininkais.
 

„Įkūrus daugiabučio namo bendriją, gyventojai patys tampa atsakingi už savo namo priežiūrą, o iškilusias problemas racionaliau sprendžia kartu su savo kaimynais. Daugeliu atvejų gyventojai sutaupo, nes patys pasirenka paslaugas namui teikiančias įmones. Juk niekas, kaip tik patys žmonės, geriau nepasirūpins savo gyvenamąja aplinka. Labai skatiname tokį žmonių savarankiškumą, todėl pasirūpinome, kad vilniečiams bendrijas įsteigti būtų kuo paprasčiau ir tai gyventojams nekainuotų“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Skaityti daugiau
Sukčiai vėl skambina bendrijų pirmininkams
2016-08-01

Šių metų sausį jau raginome bendrijų pirmininkus ir buhalterius būti atsargius ir nepasiduoti sukčių raginimams atskleisti jiems banko sąskaitų numerius, prisijungimo ir panašius duomenis. Tuomet bendrovė "Skaidri apskaitos sisitema" skelbė, kad iš savo klientų - bendrijų gavo daug informacijos apie bandymus sukčiauti. Šiandien UAB "ADMI" pranešė, kad Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijos liepos mėnesį vėl sulaukė sukčių skambučių, kuriais bandyta išgauti banko sąskaitos prisijungimo duomenis. 

 

"Liepos mėn. vieno sostinės Antakalnio rajone esančio daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininkė sulaukė skambučio „iš FNTT“ (Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos) apie neva galimai neteisėtus pinigų pervedimus, kuriuos reikia „ištirti“. Santariškių rajone esančio daugiabučio namo bendrijos pirmininkė taip pat sulaukė analogiško skambučio, kurio metu „FNTT agentas“ jos paprašė banko prisijungimo duomenų, kadangi neva kažkas iš bendrijos sąskaitos įtartiniems asmenims pervedė didelę pinigų sumą", - rašoma UAB "ADMI" pranešime.

 

Primename, kad nė viena valstybinė institucija neprašo duomenų telefonu, todėl būkite budrūs, nepasiduokite geranoriško bendradarbiavimo impulsui, nepakliūkite sukčiams į nagus. Niekada neatskleiskite nežinomiems asmenims banko sąskaitų numerių, nesuteikite informacijos apie banko sąskaitose esančias pinigų sumas, jokiu būdu niekam nepateikite prisijungimo duomenų. Būkite geranoriški, bet išlikite atsakingi ir atsargūs.

Skaityti daugiau
Ragina savivaldybes netoleruoti blogos administratorių veiklos
2016-07-22

„Aplinkos ministerija gauna daugybę skundų dėl daugiabučių namų administratorių veiklos arba neveikimo, ypač – kai renovuojamo daugiabučio administratoriai neapgina gyventojų teisių. Kreipiuosi į savivaldybes, prašydama: būkite griežti ir netoleruokite blogos administratorių veiklos. Taip pat informuokite Aplinkos ministeriją, jeigu matote teisės aktų netobulumus ar trūkumus. Kuo geresnė bus tarpusavio komunikacija, tuo greičiau galėsime spręsti susidariusias problemas“, sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė liepos 20 d. Aplinkos ministerijoje vyksiame pasitarime. Jo metu Lietuvos savivaldybių atstovai turėjo galimybę išgirsti atsakymus į aktualiausius klausimus dėl gyvenamųjų namų valdymo ir priežiūros, buvo aptartos bendrojo naudojimo objektų valdytojų veiklos priežiūros problemos ir numatomi teisės aktų pakeitimai.

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją

Skaityti daugiau
Daugiabučių palėpių ir senų ventiliacijos angų sandarinimas gali būti pražūtingas čiurlių jaunikliams
2016-07-20

Miestuose ir miesteliuose čiurliai noriai įsikuria įvairiose mūrinių pastatų angose, pastogių, palangių ir kituose plyšiuose. Šiose vietose perintys paukščiai nesukelia problemų, todėl mūsų namuose perinčių čiurlių dažnai net nepastebime. Liepos mėnesio pabaiga – tai laikotarpis, kai čiurlių jaunikliai jau apsiplunksnavę, tačiau savarankiškai skraidyti pradės tik po 2-3 savaičių, todėl vasaros metu vykdomi daugiabučių palėpių ir senų ventiliacijos angų sandarinimo darbai gali būti pražūtingi čiurlių jaunikliams.

 

Lietuvos ornitologų draugija ir Aplinkos ministerija daugiabučių statybos ir renovacijos darbus vykdančių organizacijų prašo iki rugpjūčio mėn. vidurio aklinai neužtaisyti į čiurlių perimvietes vedančių angų, nes kitaip suaugę paukščiai negalės pamaitinti jauniklių. Vietas, kuriose peri čiurliai, nustatyti nesunku - užtenka bent pusvalandį ramiomis ankstyvo ryto ar pavakario valandomis stebėti daugiabučio pastogę.   

Skaityti daugiau
Šiemet bus išasfaltuota ketvirtadalis visų vilniečių daugiabučių kiemų
2016-07-12

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad vykdant gyvenamosios aplinkos gerinimo programą sostinėje sutvarkyta jau 210 įvažiavimų į daugiabučių namų kiemus.

 

Šiais metais Vilniuje numatyta sutvarkyti 440 įvažiavimų į daugiabučių kiemus. Pirmojo etapo suplanuoti remonto darbai jau baigti Žirmūnų, Naujininkų, Senamiesčio, Naujamiesčio, Žvėryno, Šnipiškių, Lazdynų ir Rasų seniūnijose. Artimiausiu metu bus sutvarkyti ir Vilkpėdės, Panerių bei Šeškinės įvažiavimai į kiemus. Kitose sostinės seniūnijose darbai bus pradėti netrukus ir bus baigti per šią vasarą. Kitais metais kiemų remonto darbus planuojama tęsti, jau yra sudarinėjami 2017 metų sąrašai.

 

Šiemet bus išasfaltuota ketvirtadalis visų vilniečių daugiabučių kiemų. Kiemų remonto darbams šiemet savivaldybė skyrė daugiau nei pustrečio milijono eurų.

 

Pastabas dėl įvažiavimo į kiemą remonto darbų vilniečiai gali pranešti Susisiekimo komunikacijų skyriaus vedėjui Arūnui Visockui el. paštu arunas.visockas@vilnius.lt arba tel. (8 5) 211 2776.

 

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.