įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu suijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Kaip sekasi bendrijai, kuri išsinuomojo sklypą ir apsitvėrė jį tvora
2017-09-19

Architektų gatvės 212-asis namas – pirmasis iš senųjų daugiabučių, sklypą apsitvėręs tvora, taip įrodydamas, kad nėra ko laukti skambiais žodžiais apipintų kaimynijų projektų, kurių dar niekas nesiėmė įgyvendinti. Architektų gatvės 212-ojo namo gyventojai prisipažino laukę, kad iškilus tvorai pasipils nepatenkintų kaimynų skundai. Juk aptvertame kieme jau nepavedžiosi šuns. O ir automobilio po svetimais langais nebepastatysi.

 

Visą Arūno Dukmalako straipsnį "Į daugiabučio tvorą - ir pikti žvilgsniai" skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" čia.

Skaityti daugiau
Komercinės paskirties daugiabučių gyventojai bendrijas steigti gali, bet klausimas dėl padidintų tarifų kol kas lieka atviras
2017-09-15

Siekdami pelno nekilnojamojo turto plėtotojai rinkai pasiūlė butų, kurių paskirtis – ne gyvenamoji, o komercinė. Tokius butus įsigiję asmenys dabar negali būti tikri, kad valdžia nesugalvos jų turto apmokestinti, o komunalinių paslaugų teikėjai nepradės taikyti verslui nustatytų tarifų. Todėl šiuo metu tokie butai rinkoje nepageidaujami.

 

Komercinės paskirties būstuose šiuo metu gyvenantys žmonės gali išvengti NT mokesčio, o kai kurie komunalinių paslaugų teikėjai daro išimtis ir leidžia jiems mokėti pagal buitiniams vartotojams taikomus tarifus. Praktika skirtinga, be to, niekas negarantuoja, kad išimčių nebeliks.

 

Plačiau apie tai skaitykite Linos Mrazauskaitės straipsnyje "Pasitikrinkite, ar jūsų butas ne viešbutis? Gresia rimti nemalonumai", paskelbtame "Lzinios.lt" čia.

Skaityti daugiau
Rengiamos Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisos
2017-09-12

Aplinkos ministerija netrukus paskelbs naują kvietimą dalyvauti daugiabučių modernizavimo programoje, tačiau planuojama keisti keliamus reikalavimus paramai gauti. Seimo Energetikos komisija inicijuoja įstatymo pataisą, kad valstybė finansiškai remtų ir tuos investicinius projektus, kuriais būtų pertvarkytos tik senų daugiabučių šildymo sistemos, neišgražinant namo sienų, taip pat gali būti iškelti nauji reikalavimai šilumos taupymui.

 

Plačiau apie tai rašo Kazimieras Šliužas straipsnyje "Šilumos taupymo uždaviniai keis renovavimo procesą", jį skaitykite naujienų portale "Lzinios.lt" čia.

Skaityti daugiau
Butų savininkai patys rinksis prižiūrėtojus
2017-09-11

"Sostinėje rugsėjį prasideda daugiabučių namų administratorių rinkimai, kurių metu gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti balsavime ir pasirinkti norimą bei jų lūkesčius labiausiai atitinkantį namo administratorių", - primena ELTA savo pranešime, kurį paskelbė "Delfi.lt" (žr. čia).

 

Be informacijos apie administratoriaus pasirinkimo tvarką, pranešama ir apie nemokamą pagalbą steigiantiems bendrijas:

 

"Savivaldybės teigimu, daugiabučio namo patalpų savininkai gali pasirinkti ir kitą namo valdymo būdą - steigti bendriją ar pasirašyti jungtinės veiklos sutartį. Iki 2018 m. rugpjūčio 2 d. savivaldybė apmoka visas naujų bendrijų steigimo išlaidas - teikia VĮ Registrų centro suformuotus patalpų savininkų sąrašus, dengia notaro, įregistravimo Juridinių asmenų ir Nekilnojamojo turto registruose kaštus. Gyventojai, norintys steigti bendriją, gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės konkursą laimėjusią įmonę „Ego sum“ (8 686 30484, el. p. apiebendrija@gmail.com.), teikiančią vilniečiams nemokamas konsultacijas bendrijų steigimo ir valdymo klausimais (www.bendrijukonsultavimas.lt)".

 

Skaityti daugiau
Ar administratorius privalo derinti darbų sąmatas su daugiabučio gyventojais?
2017-09-10

„Pagal Civilinį kodeksą, buto savininkas neprivalo apmokėti išlaidų, dėl kurių jis nėra davęs sutikimo ir kurios nesusijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais privalomaisiais statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimais. Todėl šiuo atveju, nustačius, kad latakų tvarkymo darbai nėra laikomi vienais iš techninės priežiūros pagrindinių darbų, taip pat nėra laikomi privalomaisiais darbais, o dėl šių darbų nebuvo gautas butų ir kitų savininkų daugumos pritarimas, gyventojui nekyla pareiga atlyginti šių darbų atlikimo išlaidas“, – komentavo teisininkas. Š.Neniškis patarė gyventojams, ginantiems savo interesus, pirmiausia kreiptis į administratorių raštu, kad šis leistų susipažinti su informacija, susijusia su organizuotu darbų pirkimu, sudaryta pirkimo sutartimi ir vykdytais darbais. „Nustačius, kad administratoriaus veiksmai yra galimai neteisėti, gyventojai turi teisę kreiptis į teismą, ginčydami tokius administratoriaus veiksmus bei sudarytas sutartis“, – apibendrino jis.

 

Šaltinis - 15min.lt, visą straipsnį apie administratoriaus iniciatyva pakeistus latakus skaitykite čia.

 

Patarimas norintiems kontroliuoti namo priežiūros ir remonto darbus - steikite bendriją, o vilniečiams - dar ir pasinaudokite savivaldybės pagalba, apie kurią plačiau galite sužinoti čia.

Iliustracija - pixabay.com.

Skaityti daugiau
V. Benkunskas. Demokratijos šventė Vilniaus daugiabučiuose – ko bijo ūsuoti advokatai?
2017-09-02

Daugiau nei 4 tūkstančiai Vilniaus daugiabučių namų netrukus prasidės namo administratoriaus rinkimai. Savivaldybės organizuojamuose ir prižiūrimuose rinkimuose gyventojai galės pasirinkti jiems tinkamiausią įmonę, kuri prižiūrės ir tvarkys jų namo teritoriją ir bendrąsias erdves.

Atrodytų viskas paprasta – ką gyventojai pasirinks, tas ir dirbs. Tačiau tokios gyventojų laisvės rinktis labai nenori ir visaip kaip jai priešinasi kelios suinteresuotos dabar namus prižiūrinčios grupuotės, teigdamos, kad jokių susirinkimų organizuoti nereikia ir savivaldybę kaltina neteisėta veikla. Todėl, siekiant išblaškyti desperatiškai skleidžiamus propagandos dūmus, verta prisiminti visą šios istorijos eigą.
 
Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "Delfi.lt" čia.

Skaityti daugiau
Buitinių atliekų šachtos daugiabučiuose - sovietmečio reliktai
2017-08-22

"Tokie namai kelia ir aplinkinių namų gyventojų pyktį, mat šiukšlių tvarkytojams kaskart išvežant atliekas iš tokio namo tenka privažiuoti iki pat jo – riedėti šaligatviais, borteliais, vejomis, užtverti eismą ir pan.", - rašoma naujienų portale "Klaipeda.diena.lt" paskelbtame straipsnyje. Plačiau apie klaipėdiečių požiūrį į buotinių atliekų šachtas daugiabučiuose skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Ar mūsų daugiabučiai saugūs, ar jie atitinka priešgaisrinius reikalavimus?
2017-07-20

Nors, atsižvelgiant į senųjų daugiabučių fasadus, jie yra saugiausi – jie nėra laidūs ugniai, priešgaisrinis saugumas, kuris yra namų viduje, nedžiugina. Tiesa, anot specialistų, ir naujos statybos namai gali būti nesaugūs, jei yra pastatyti nepaisant priešgaisrinių reikalavimų. Todėl ir Aplinkos ministerija, ir kitos atsakingos institucijos ketina akylai stebėti naujų pastatų statybą. Plačiau apie tai skaitykite naujienų portale "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Papasakojo, kodėl virš senų daugiabučių pakimba didžiulės baudos
2017-07-13

„Jeigu daugiabutis turi paskirtą administratorių, pavyzdžiui, komunalinio ūkio įmonę, reikia atsiminti, kad ji – ne visagalė. Be gyventojų sutikimo administratorius gali atlikti tik darbus, kurie išvardyti Statybos techninio reglamento Pagrindinių darbų sąraše. Į jį, beje, neįeina nei rimtesnis stogo, nei fasado remontas – tokiems darbams, kaip ir renovacijai, reikia gyventojų pritarimo bei lėšų“, – pasakoja savivaldybės darbuotoja. Plačiau apie tai skaitykite naijienų portale www.15min.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Daugiau kaip 4 tūkst. sostinės daugiabučių gyventojai patys pasirinks namo administratorių
2017-06-26

Metų pabaigoje – gruodžio 31 dieną, sostinėje baigiasi daugiabučių namų administratorių paskyrimo terminas ir gyventojai turės patys pasirinkti naujus administratorius arba, kaip rekomenduoja Vilniaus miesto savivaldybė, įsteigti namo bendriją ir patiems prižiūrėti namą arba pasirinkti namo prižiūrėtojus. 

 

„Žmonės pagaliau tampa savo namų šeimininkais ir patys spręs kokį savo daugiabučio namo administratorių nori matyti, o ne „paveldės“ iš seniau paskirtą vienos dominuojančios grupės įmonę. Daugiabučio namo administratoriumi bus paskirta ta įmonė, už kurią sutartinai balsuos daugiau nei pusė daugiabučio namo butų savininkų“, - sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

Iš viso Vilniuje yra 4076 daugiabučiai namai, kuriems administratoriai buvo paskirti dar 2012 metais ir šių metų pabaigoje jų gyventojai (134 839 asmenys) jau galės pasirinkti naują namo administratorių. Vykdydama Aplinkos ministerijos įpareigojimą pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką, savivaldybė jau rugpjūčio mėnesį pradės organizuoti daugiabučio namo administratoriaus rinkimus.

 

(Primename, kad gyventojai, norintys steigti bendriją, gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės konkursą laimėjusią įmonę „Ego sum“ (8 686 30484, el. p. apiebendrija@gmail.com.), teikiančią vilniečiams nemokamas konsultacijas bendrijų steigimo ir valdymo klausimais. Daugiau informacijos - www.bendrijukonsultavimas.lt)

 

Sauliaus Žiūros / Vilniau smiestos savivaldybės nuotrauka.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.