įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu susijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Sukritikavo naujus „Sodros“ mokesčius dirbantiesiems: siūlo viską daryti kitaip
2018-01-31

Norėjo kaip geriau, išėjo kaip visada. Taip vertinamas Seimo sprendimas įvesti vadinamąsias „Sodros“ grindis, kai įmokos už darbuotoją mokamos nuo visos minimalios algos, nors jis tiek ir neuždirba. Verslas dejuoja, bet valdžia į jų dejones numoja ranka, girdi verslas dejuoja visada. Dejuoja ir daugiabučių bendrijų vadovai, nes sako, kad valdžia nurodinėja, kaip jiems valdyti savo privatų turtą ir už kiek samdyti jį prižiūrinčius asmenis. Bet jų argumentai irgi kaip vėjas tyruose, liko neišgirsti. Plačiau apie tai skaitykite www.lrytas.lt paskelbtame Astos Martišiūtės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Šiukšlių vežėjo nepasirinksi
2018-01-23

„Kiekviena sistema turi ir pranašumų, ir trūkumų. Iki šiol gyventojai ar jų bendrijų administratoriai galėjo rinktis paslaugų teikėją, derinti kainą ir paslaugų teikimo sąlygas. Nuo gegužės šių galimybių nelieka“, – sakė J. Petrauskienė. Vis dėlto ji pažymėjo, kad dabartinė sistema nebuvo tobula. Visi paslaugų teikėjai paslaugas teikdavo visame mieste, tad dviejų greta gyvenančių kaimynų atliekas išveža skirtingi paslaugų teikėjai. Tai esą neekonomiška patiriamų sąnaudų ir laiko atžvilgiu, be to, socialiai neatsakinga dėl išmetamo neproporcingo teršalų CO2 kiekio.

 

Pačiau apie atliekų vežimo pokyčius Vilniuje skaitykite Arvydo Jockaus straipsnyje, publikuotame www.lzinios.lt čia.

Skaityti daugiau
Pokyčiai Vilniaus centre: ilgai laukti pėsčiųjų bet ne vairuotojų
2018-01-20

„Skundus dėl tokių teisėtų ar neteisėtų užtvarų, iš tiesų nagrinėja savivaldybė. Didžioji dalis tų skundų atkeliauja būtent į mūsų skyrių. Pirmiausia būtina išsiaiškinti – kam priklauso sklypas, valstybei ar savivaldybei. Jeigu valstybei, tai užtvarų statymas turi būti suderintas su savivaldybe ir Kelių policijos valdyba, o jeigu žemės sklypą nuomoja bendrija ar kitas fizinis arba juridinis asmuo, tai jis sprendžia, kaip savo valdomame sklype teisingai organizuoti eismą“, – pabrėžė G. Leperskas. Plačiau apie tai skaitykite www.tv3.lt paskelbtame Greatos Ališauskaitės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Kada ir kur Lietuvoje galima įrengti stebėjimo kameras?
2018-01-19

Paėjusią savaitę Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą – be daugiabučio namo gyventojų sutikimo namo valdoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros pažeidžia gyventojų teisę į privatumą. Plačiau apie tai skaitykite www.diena.lt čia.

Skaityti daugiau
Nauji atliekų vežėjai paslaugas mažesnėmis kainomis pradės teikti jau nuo pavasario
2017-12-20

Sostinės Taryba norėdama užtikrinti kokybišką atliekų tvarkymą ir kontrolę nusprendė, kad nauji atliekų vežėjai vilniečiams paslaugas pradės teikti jau kitų metų gegužės 1 dieną. Nuo šios dienos taip pat įsigalios vietinė dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą. 

 

Toks terminas nustatytas tam, kad atliekų vežėjai galėtų pasiruošti tinkamai ir kokybiškai teikti paslaugas pagal naujas konkurso sąlygas – aprūpinti vilniečius konteineriais, juos sužymėti elektroniniais RFID žymekliais, įsigyti Euro 6 standarto šiukšliavežes, aprūpinti jas svėrimo įranga, instaliuoti GPS bei duomenų perdavimo sistemas.

 

Savivaldybės konkursą mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti ir išvežti laimėjo trys įmonės – UAB „VSA Vilnius“, UAB „Ekonovus“ bei UAB „Ecoservice“. Pasirašius naujas 7 metų trukmės atliekų tvarkymo sutartis su viešojo konkurso nugalėtojais pagerės atliekų tvarkymas.

Skaityti daugiau
Vyriausybės atstovė: prievolė tvarkyti šalia daugiabučio esančias teritorijas – nepagrįsta įstatymais
2017-12-16

Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė Ukmergės rajono savivaldybės tarybai pateikė teikimą, siūlydama artimiausiame posėdyje svarstyti Ukmergės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių nuostatų pakeitimo ar panaikinimo klausimą. Pareigūnė teigia, jog prievolė daugiabučių namų savininkams tvarkyti ir prižiūrėti jiems nepriklausančią, tačiau Ukmergės miesto daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalų specialiajame plane apibrėžtą daugiabučiui priskirtą žemės sklypą, nepagrįsta įstatymais bei prieštarauja aukštesnės galios teisės aktų nuostatoms.

 

Rajono meras Rolandas Janickas mano, jog šiuo atveju Vyriausybės atstovė į situaciją pažiūrėjo formaliai. „Mes turime kitą nuomonę ir bandysime ją ginti. Ukmergė nėra pirma šalies savivaldybė, kur daugiabučių gyventojai prisideda prie miesto aplinkos tvarkymo. Jei tai būtų daroma vien biudžeto lėšomis, negalėtume judėti į priekį – sėdėtume visi ir tik raudotume…“ – samprotavo meras.

 

Plačiau apie tai - www.gzeme.lt paskelbtame Loretos Ežerskytės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Draudikų reikalavimai šokiravo daugiabučio gyventojus
2017-12-14

Panevėžio Kniaudiškių gatvės 23-iojo namo gyventojai pastaruosius metus gyveno kaip ant adatų. Prieš beveik dvejus metus, 2016 m. sausį neaiškiomis aplinkybėmis buvo aplietas pirmame aukšte esantis butas. Kadangi turtas buvo apdraustas, draudikai atlygino žalą, tačiau vėliau ją nusprendė išieškoti iš visų daugiabučio gyventojų. Apie tai, kaip pavyk dyventojams apsiginti, skaitykite Linos Dranseikaitės straipsnyje, paskelbtame www.sekunde.lt čia.

Skaityti daugiau
Pelną nešantis stogas: įsirengė saulės jėgainę ir sprendimo tikrai nesigaili
2017-12-04

Iš saulės jėgainių, įrengtų ant daugiabučio stogo, galima sutaupyti arba net uždirbti. Tuo jau įsitikino dviejų Vilniaus daugiabučių gyventojai. Jie DELFI žurnalistus pakvietė ant stogo ir parodė, kaip viskas atrodo iš arti. Visą "Delfi.lt" paskelbtą Aurelijos Karaliūtės straipsnį skaitykite čia.

Skaityti daugiau
Liftų modernizavimas – saugumo garantas
2017-12-04

Renovuojant daugiabučius liftams atnaujinti taip pat galima gauti 30 proc. siekiančią valstybės paramą, tačiau ne visi gyventojai pasinaudoja šia galimybe. Plačiau apie tai skaitykite "Naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde" paskelbtame Linos Dransenkaitės straipsnyje čia

Skaityti daugiau
To dar nebuvo: kova dėl daugiabučių pasiekė piką
2017-12-01

Panevėžio daugiabučių namų bendrijos paskutiniais metais pajuto, kokios jos svarbios pastatus administruojančioms įmonėms. Iš viso mieste priežiūros paslaugas daugiabučiams teikti gali 6 bendrovės. Plačiau apie tai skaitykite "Delfi.lt" paskelbtame Ingridos Nagrockienės straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.