įkeliama...
Ai!


Sveiki,
Jūs apsilankėte svetainėje, kurioje rasite su daugiabučių namų valdymu suijusias naujienas, sužinosite kaip sekasi bendrijas įkūrusiems daugiabučių namų gyventojams, rasite atsakymų į klausimus apie bendrijų steigimą, apie bendrijoms reikalingas paslaugas ir kitus aktualius dalykus.

 

Naujienos, faktai, tikros istorijos


Ar išvykstant iš namų tikrai reikia užsukti vandens kranelius
2017-04-14

Dažnas yra girdėjęs apie būtinybę išeinant iš buto kaskart užsukti vandens kranelius. Tačiau kai kurie specialistai teigia, kad tai – pasenusi praktika, kuri tapo nebeaktualia. Specialistų nuomonės skiriasi, tačiau jie sutinka dėl vieno: labiau sunerimti turėtų senos statybos namuose butus turintys gyventojai, tačiau pavojų yra ir neseniai pastatytuose namuose. Plačiau apie tai skaitykite www.delfi.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Daugumoje daugiabučių po renovacijos sutaupoma nuo 50 iki 70 proc. šilumos energijos
2017-04-11

Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA)  kasmet atlieka atnaujintų daugiabučių namų faktinių duomenų auditą – jo metu vertinami renovuoti namai, po kurių atnaujinimo yra praėjęs bent vienas šildymo sezonas. Šiais metai   s buvo vertinti 574 šalies daugiabučiai, atnaujinti 2015 metais.

 

Naujausio renovuotų daugiabučių namų energinio audito ataskaita rodo, jog renovacijos metu pasiekti rezultatai kai kuriais atvejais netgi ženkliai geresni nei planuota prieš renovaciją – po namo atnaujinimo jo  suvartojamos energijos sąnaudos sumažėja ir daugiau kaip 80 proc.

 

Pagal daugiabučių namų atnaujinimo programą, siekiant gauti valstybės paramą, po renovacijos namo suvartojamos šilumos energijos sąnaudos turi būti sumažintos ne mažiau kaip 40 proc. Remiantis naujausio energinio audito duomenimis, daugiau kaip pusėje vertintų atnaujintų daugiabučių po renovacijos sutaupoma nuo 50 iki 70 proc. šilumos energijos, ir net 11 proc. namų sutaupymai siekia nuo 70 proc. iki 87 proc.

Skaityti daugiau
Namo gyventojai nustebo, kad sumažinti mokesčius – taip paprasta
2017-04-11

Po 11 metų, praleistų Anglijoje, nusipirkęs butą Žaliųjų Ežerų gatvėje Rolandas Koveckis kaimynus įtikino tapti savo namo šeimininkais – įsteigė bendriją. Greitai paaiškėjo, kad taip gyventi kur kas patogiau.

 

„Tapome savo namo šeimininkais, esame pilietiški ir patys priimame sprendimus“, – džiaugiasi Žaliųjų Ežerų gatvės 5-ojo namo bendrijos pirmininkas R.Koveckis.

 

Ir nors bendriją nesėkmingai steigti buvo bandoma kelis kartus ir namo gyventojai į dar vieną bandymą žiūrėjo palyginti skeptiškai, R.Koveckis nenuleido rankų. Plačiau apie tai skaitykite "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 

Nuotrauka - S. Žiūros.

Skaityti daugiau
Sklandžiai renovacijai svarbi gerai organizuota bendrija
2017-04-06

Sklandžiai renovacijai, taip pat finansiniams reikalams tvarkyti svarbi gerai organizuota bendrija, kuriai administratoriai padeda konsultacijomis. „Gerai besitvarkančios bendrijos jau yra pasikeitusios laiptinės langus, sutvarkiusios stogą ar atlikusios kitus jų galimybes atitinkančius darbus. Tuomet ir renovacija būna pigesnė, nes nebūtina visko keisti iš pagrindų“, – teigia V. Taraškevičius. 

 

Visą straipsnį apie tai, kas svrabiausia apie renovaciją svarstantiems gyventojams, galite paskaityti naujienų portale www.tv3.lt čia.

Skaityti daugiau
Nuo kovo 30 d. vilniečius šildo „Vilniaus šilumos tinklai“: ką reikia žinoti apie atsiskaitymą
2017-04-04

Informacija įmonėms ir organizacijoms:

 

Nuo 2017 m. kovo  30 d. už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas Vilniaus miesto įmonės, organizacijos, įstaigos, bendrijos ir kiti juridiniai asmenys gali atsiskaityti atlikdami pavedimą į VŠT įmokų surinkimo sąskaitą LT167044060008151496 (AB SEB banke).
- pagal visas neapmokėtas PVM sąskaitas faktūras, kurias išrašė UAB „Vilniaus energija“ už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas, suteiktas iki 2017 m. kovo 29 d.;
- pagal PVM sąskaitas faktūras, kurias išrašys AB „Vilniaus šilumos tinklai“ už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas, suteiktas po 2017 m. kovo 29 d.

 

Informacija privaties asmenims:

 

Apmokėti sąskaitas ir deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis galite SEB banko, „Swedbank“, DNB banko, „Nordea Bank“, Medicinos banko, Šiaulių banko, „Citadelė“ banko, Grigiškių kredito unijos, „Lietuvos pašto“ skyriuose, „Maxima“ parduotuvių kasose, „Perlo“ terminalų vietose, „Lietuvos spaudos“ kioskuose. Mokėjimai bus priimti pagal „Vilniaus energijos“ sąskaitos brūkšninį kodą (jis pažymėtas 2-ame sąskaitos lape), todėl atvykę į įmokų surinkimo vietą pateikite gautą sąskaitą.

Skaityti daugiau
Siūloma naujai reglamentuoti daugiabučių namų administratorių skyrimą
2017-03-23

Siūloma įteisinti naujas Civilinio kodekso (CK) nuostatas, kurios skatins savivaldybių vykdomųjų institucijų paskirtus bendrojo naudojimo objektų administratorius teikti geresnės kokybės paslaugas. Siūloma numatyti, kad visais atvejais, likus šešiems mėnesiams iki daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo objektų administratoriaus paskyrimo termino pabaigos, būtų pradedama nauja administratoriaus skyrimo procedūra. Plačiau apie tai - "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Pasikeitė bendrijos pirmininkė, ir sąstingis baigėsi
2017-03-13

Prieš maždaug 20 metų įkurta daugiabučių namų savininkų bendrija "Spindulys" administruoja 20 pastatų. Šie išsidėstę ne viename rajone, o išsimėtę po miestą – Vytauto, Ligoninės, J.Janonio, Sportininkų, Klevų gatvėse. Kai kurie bendrijos nariai teigė, kad ilgą laiką namuose vyravo sąstingis – nebuvo organizuojami rimtesni atnaujinimo darbai. Tačiau prieš dvejus metus, kai bendrijos pirmininkės pareigas pradėjo eiti Nina Jankūnienė, situacija pasikeitė kardinaliai. Plačiau apie tai skaitykite www.klaipeda.diena.lt paskelbtame straipsnyje čia.

Skaityti daugiau
Internetinė bankininkystė: gali nebelikti atsiskaitymo knygelių
2017-03-13

Tūkstančiai gyventojų už komunalines paslaugas, vandenį, elektrą, šildymą sumoka internetu užpildę atsiskaitymo knygeles. Taip vienu mokėjimu atsiskaitoma su visais paslaugų tiekėjais. Nuo kito mėnesio šios paslaugos neliks.

 

Plačiau apie tai skaitykite Martyno Žilionio straipsnyje, paskelbtame naujienų portale "Delfi.lt" čia.

Skaityti daugiau
Dėl trijuose daugiabučiuose aptiktų Legionella bakterijų Vilniuje paskelbtas ekstremalus įvykis
2017-03-10

Sostinės savivaldybė informuoja, kad šiandien savivaldybėje vyko posėdis – dėl karšto vandens saugos užtikrinimo ir legioneliozės prevencijos priemonių trijuose daugiabučiuose sostinės namuose (Tuskulėnų g. 5, Ladygos g. 3 ir Architektų g. 79), kurių karšto vandens sistemose buvo aptikta Legionella bakterijų. 

 

Aptikus užkrečiamosios ligos židinių, kuriems likviduoti prireiks daugiau kaip 24 val., nuspręsta sušaukti ekstremalių situacijų operacijų centrą, kuris priims visą eilę sprendimų - kaip kuo skubiau likviduoti situaciją, paves namus administruojančioms bendrovėms bei karšto vandens prižiūrėtojams ir bendrijoms atlikti termo šokus namų karšto vandens sistemose, o Energetikos inspekciją – kontroliuoti kaip tai vykdoma. Operacijų centrui vadovauja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktoriaus pavaduotojas Raimondas Vaidginas.

Skaityti daugiau
Drąsias bendruomenes lydi renovacijos sėkmė
2017-03-09

Birštonietis Virgaudas Bakšys vadina savo daugiabučio renovaciją išskirtiniu atveju. Prieš kelerius metus renovuotas nedidukas daugiabutis – vienas iš kelių namų Birštone, kurie buvo atnaujinti namo bendrijos, o ne savivaldybės iniciatyva. Jonavos „Liepų 100“ daugiabučio bendrija neslepia – jų daugiabutis – vienas inovatyviausių iš atnaujintų daugiabučių namų mieste. Mažesnių sąskaitų siekė dešimtmetį. Sėkmingą 1984 m. Birštone pastatyto daugiabučio renovaciją šio namo gyventojų bendrijos pirmininkas V. Bakšys vadina vienu iš kelių žingsnių link mažesnių sąskaitų. Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "Tv3.lt" čia.

Skaityti daugiau
© DNSB Paslaugų teikėjų asociacija. Visos teisės saugomos.